Mamak Belediyesi

Mamak Belediyesi

Eğitim kurumları, sosyal ve dini tesislere alt yapı desteği sağlayan Mamak Belediyesi, son olarak Bahçeleriçi Mahallesi'nde bulunan Köprübaşı Camisi etrafında kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi.

Mamak Belediyesi’nden emlak vergi uyarısı!

Çevre temizlik vergilerinin 1. taksiti ödeme süresi 31 Mayıs Salı günü sona eriyor. Vatandaşların herhangi bir cezai işlemle karşı karşıya kalmamaları için Mamak Belediyesi'ne bağlı vezneler 31 Mayıs tarihine kadar haftanın yedi günü çalışacak.

Çankaya Belediyesi'ne ait kaçak tesisinin yıkım tarihi ertelendi!

Çankaya Belediyesi’ne ait kaçak tesise çevik kuvvet eşliğinde girme kararı alan Mamak Belediyesi, Başkan Taşdelen’e 14 Nisan’a kadar son bir şans daha tanıdı.

Ankara Mamak'ta konutlar hızla yükseliyor!

Mamak Belediyesi geçtiğimiz yıl içerisinde 580 ruhsat, 778 adet iskan verdi. İlçede hazırlanan dev projeler beraberinde müteahhitlerin de bölgeye olan ilgilerini artırdı.

Ankara Mamak'ta asfalt çalışmaları gerçekleştirildi!

Mamak Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde yürüttüğü asfalt çalışmalarıyla 7 yılda 2 milyon 324 bin 433 ton asfalt serimi gerçekleştirdi

Ankara Mamak'ta 870 konutun temel atma töreni gerçekleşti!

5 bin 420 konutluk Altıağaç, Karaağaç, Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında 870 konutun temelleri atıldı.

Ankara Mamak'ta altyapı çalışmaları sürüyor!

Mamak Belediyesi ilçe genelinde sene başından bugüne 18.007 metre imarlı yol açımı, 21 bin 497 metre malzemeli yol bakımı, 16.437 metre tül bordür yapımı ve 25 bin 286 metrekare tretuvar yapımı gerçekleştirdi.

Ankara Mamak'ta Kentpark'ın 1. Etabı bitti!

Mamak Belediyesi, Kartaltepe Kentpark projesinin birinci etabını tamamladı.150 bin metrekarelik dev rekreasyon projesinde yıkılan gecekonduların yerini çam ağaçlarının dikilip,peyzaj çalışmaları ve birbirinden güzel aktiviteleriyle buluşacak.

TOKİ Gülseren ve Anayurt'ta 353 konut için kura çekildi!

Mamak Belediyesi'nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile Gülseren ve Anayurt Mahalleleri'nde uyguladığı kentsel yenileme projesi kapsamında 353 konut kura ile sahiplerini buldu.

Mamak Belediyesi 122.5 milyon TL'lik 4 projesinin açılışını yapacak!

Mamak Belediyesi, 122.5 milyon TL'lik yatırımı hizmete sunmak için gün sayıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun katılımıyla 4 açılış yapılacak.

Mamak'ta bugüne kadar 42 bin 82 gecekondu yıkıldı!

Mamak Belediyesi ve Sağlık Bilimleri İleri Teknoloji Araştırma Vakfı'nın kök hücre araştırmaları yapmak üzere Türkiye'de kurulacak ilk merkezinin inşaatı sürüyor.

Mamak Belediyesi metruk binaların yıkımlarına başladı!

Gençleri ve çocukları uyuşturucu tehlikesinden uzak tutmayı hedefleyen Mamak Belediyesi, atıl durumda bırakılan ve vatandaşların yoğun şikâyeti ile kirliliği de oluşturan metruk yerlerin yıkımına hızla devam ediyor.

Mamak Belediyesi yapılaşmaya yol açıyor!

Başkent Ankara Mamak Belediyesi'nde yapılaşmaya yol açılıyor. Mamak' a yeni yollar kazandırmaya devam eden Mamak Belediyesi, ilçenin birçok noktasında çalışmalarına devam ederek, hizmet atağını sürdürüyor.

Mamak Belediyesi 5 mahallede kira yardımı başlattı!

Mamak Belediyesi, beş mahallede kira yardımı başlattı. "Altıağaç-KaraağaçHüseyingazi" ve "Gülseren-Anayurt" şehir yenileme projeleri kapsamında kira yardımı alacak vatandaşlara müjdeyi, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül verdi.

Mamak'ta 4,5 yılda 3.676 ruhsat verildi!

Mamak Belediyesi modern konutların yapımına hızla devam ediyor. Mamak’ta Kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere yapılaşma hızla artarken yeni ruhsat alımına göre iskân oranı yüzde 110 seviyelerine ulaşarak rekor kırdı.

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 248 konut teslim edildi!

Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ikinci etabı kapsamında tamamlanan 248 konut, hak sahiplerine kura ile teslim edildi...

Mamak Belediyesi'nden 3.6 milyon TL'ye satılık arsa!

Mamak Belediyesi, Duralialıç Mahallesi'ndeki 3 bin 481 metrekare büyüklüğündeki arsayı ihale ile satıyor. İhale 3 Temmuz'da gerçekleşecek..

Mamak Belediyesi'nden 10 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

Mamak Belediyesi, Üreğil Mahallesi'ndeki 3 adet imarlı parselin hisselerini ihale ile satıyor. İhale 27 Mart'ta gerçekleşecek...

Mamak Belediyesi'nden 10 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

Mamak Belediyesi sınırları içerisinde Üreğil Mahallesi’nde bulunan 3 adet imarlı arsa 10 milyon 162 bin TL bedel ile satışa sunuldu. 

Mamak Belediyesi kentsel dönüşüm kura çekilişi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Mamak Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen Mamak kentsel dönüşüm kura çekilişi yapıldı.

Mamak Belediyesi 225 iskan, 119 yapı ruhsatı verdi!

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül yaptığı açıklamada Mamak Belediyesi'nin 2017 yılının ilk çeyreğinde 225 iskan, 119 yapı ruhsatı verdiğini belirtti.

Mamak Belediyesi kentsel dönüşüme tam gaz devam ediyor!

Mamak büyük bir dönüşüm yaşıyor. Mamak Belediyesi çeşitli kurumlarla işbirliğinde hazırladığı büyük kentsel dönüşüm projeleriyle Mamak adeta 'üstü açık dev bir şantiye' haline gelmiş durumda.

Mamak Belediyesi'nin 2017 bütçesi 333 milyon TL!

Mamak Belediyesi 333 milyonluk 2017 mali yılı bütçesi Belediye Meclisinde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. 2016 yılı mali bütçesi 285 milyon TL olan Mamak Belediyesi 2017 mali yılı bütçesi 48 milyon TL artışla 333 milyon olarak onaylandı.

Mamak Belediyesi hizmet binası Samsun Yolu'na taşınıyor!

Mamak Belediyesi'nin hizmet binası Samsun Yolu'na taşınıyor. Başkan Mesut Akgül, 'yeni hizmet alanı'nı HT Ankara'ya anlattı. Akgül, "132 dönümü kapsayacak proje, Mamak için dönüm noktası olacak" dedi

Mamak Belediyesi’nden emlak vergi uyarısı!

Çevre temizlik vergilerinin 1. taksiti ödeme süresi 31 Mayıs Salı günü sona eriyor. Vatandaşların herhangi bir cezai işlemle karşı karşıya kalmamaları için Mamak Belediyesi'ne bağlı vezneler 31 Mayıs tarihine kadar haftanın yedi günü çalışacak.

Mamak Belediyesi'nden altyapı atağı!

Mamak'ın alt yapı ve üst yapı alanında kusursuz olması için dört koldan çalışan Mamak Belediyesi, altyapı çalışmalarında her yıl kendi rekorunu kırıyor.

Ankara Mamak'ta konutlar hızla yükseliyor!

Mamak Belediyesi geçtiğimiz yıl içerisinde 580 ruhsat, 778 adet iskan verdi. İlçede hazırlanan dev projeler beraberinde müteahhitlerin de bölgeye olan ilgilerini artırdı.

Mamak Belediyesi 1 yılda 580 ruhsat verdi!

Mamak’taki kentsel dönüşümün öncüsü Mamak Belediyesi geçtiğimiz yıl içerisinde 580 ruhsat, 778 adette iskan verdi. İlçede hazırlanan dev projeler beraberinde müteahhitlerinde bölgeye olan ilgilerini artırdı.

Mamak Belediyesi

Mamak Belediyesi Mamak Belediyesi

Mamak Belediyesi  Cami çevresindeki demirleri elden geçiren ekipler, kamelya, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarını da tamamladı. Belediye Başkanı Mesut Akgül Köprübaşı Camisi'ni gezerek yapılan çalışmaları inceledi. Mahalle sakinleriyle de sohbet eden Başkan Akgül, "İlçemizde bulunan ve vatandaşlarımızın kullanımında olan ortak kullanım alanlarında gerekli olan çalışmaları yapıyoruz" şeklinde...