Manisa

Manisa

Manisa'da yer alan 17 dere ıslah ediliyor. Yapılan etüd çalışmaları sonucunda Akhisar, Alaşehir, Kula, Salihli, Saruhanlı, Sarıgöl, Selendi, Soma, Turgutlu ve Yunusemre ilçelerinde çalışmalar başlayacak.

Manisa'da arsa sorunu yaşanıyor!

YUNUSEMRE Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kentsel dönüşüm kapsamında yapacakları çalışmaları Manisa'da faaliyet gösteren müteahhitlere anlattı. Başkan Çerçi, kentin merkezini tasarladıklarını kaydetti.

Manisa Selendi'ye yeni köprü!

Manisa'nın Selendi ilçesine bağlı Çampınar Mahallesi'nin 60 yıllık köprü hayali, Büyükşehir Belediyesi ile gerçeğe dönüştü. Mayıs 2015'te temeli atılan köprünün açılışı, görkemli bir törenle yapıldı.

Manisa Şehir Hastanesi 2017'de hazır olacak!

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kırtık'da incelemelerde bulundukları 570 yataklı hastanenin önümüzdeki yıl bitirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Maski yeni hizmet binasına taşındı!

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, MASKİ, Oda ve Dernek İş Kuleleri’nde bulunan yeni hizmet binasına taşındı. Yarhasanlar Şubesi’nde tahsilat ve abone kayıtları yapılabilecek.

5 katlı apartman vinç desteğiyle ayakta duruyor!

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’ndeki beş katlı bir bina, yanındaki arsada yapılan temel çalışmalarında hasar gördü. Temeli kayan ve çatlaklar oluşan bina üç gündür vinçle ayakta duruyor.

Turistik Kurşunlu Kaplıcaları yenilendi!

Manisa’nın Salihli İlçesi’ndeki Kurşunlu Kaplıcaları’na yeni çevre düzenlemesi yapıldı. Salihli Belediyesi'nin çalışmaları kapsamında Kurşunlu Yolu ve bisiklet yolunu aydınlatarak Kurşunlu Kaplıcaları yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

Manisa'daki Romanlar ev sahibi olmak istiyor!

Manisa Romanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Avc, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek roman vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için yardımcı olmasını istedi.

Alaşehir’de TOKİ heyecanı!

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Alaşehir’in birinci derece deprem bölgesinde olduğunu söyleyerek, TOKİ evlerinin yapılması düşünülen Ilgın Mahallesi’nde zemin etüdünün çok iyi yapılması gerektiğini vurguladı.

Manisa'ya modern belediye hizmet binası yapılacak!

Eski otogar alanına hizmet binası yapacaklarını söyleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, "1500 araçlık otoparkı, bin tezgahlı pazarı, toplantı salonlarıyla modern bir bina olacak" dedi.

Manisa 19 Mayıs Stadı iki kulübe kiralandı!

Manisa 19 Mayıs Stadı'nı 2 yıllığına Spor Toto Süper Lig takımı Akhisar Belediyespor ve Spor Toto 2. Lig ekibi Manisaspor kullanacak. Statta yenileme çalışması yapılıyor.

'Manisa ancak imara açılacak yeni alanlarla değişir'

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Bahattin Akyüz, çarpık kentleşme, imar ve revizyon planları, kentsel dönüşüm gibi bir çok konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Manisa Yunusemre’de TOKİ hızla ilerliyor!

TOKİ ve Yunusemre Belediyesi arasında Akgedik'te yapımı devam eden 5 bin 500 konutluk Toplu Konut projesinden; 1. Etap ihalesi yapılan 1101 konutluk kısmının inşaatı hızlandı.

Manisa Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi açıldı!

Manisa'da şiddet gören kadın ve çocukların başvurabilmesi ve adli işlemlerinin daha hızlı yapılarak sonuçlandırılması amacıyla baro tarafından Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi açıldı.

Manisa'da ilk toplu konut projesi hayata geçecek!

AK Parti Manisa Milletvekili ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, TOKİ projesini hayata geçirerek Yunuskent'i inşa edecek olan müteahhit firma sahiplerinin katıldığı toplantıda açıklama yaptı.

TOKİ Manisa Kula'da başvuru dönemi sona erdi!

110 adet konutun kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunulduğu TOKİ Manisa Kula'da başvurular sona erdi...

Manisa'daki 500 yıllık şifahane Tıp Müzesi'ne dönüştürülüyor!

Manisa'daki 500 yıllık şifahane Tıp Müzesi'ne dönüştürülmesi projesi kapsamında mali destek protokolü imzalandı...

TOKİ Manisa 282 adet konut inşaat işi ihalesi 27 Haziran'da!

TOKİ Manisa İli Turgutlu İlçesi 2. Mıntıka Mahallesi 282 Adet Konut ve 1 Adet Sosyal Tesis İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 27 Haziran'da yapılıyor...

Manisa Laleli'deki Atatürk Gençlik Merkezi hizmete girdi!

Manisa Laleli'de inşa edilen Atatürk Gençlik Merkezi hizmete açıldı...

Manisa'da satılık arsa 2 milyon liraya!

Manisa'da yer alan arsanın bedeli 2 milyon 293 bin lira olarak belirlendi. Arsanın satışı 2 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilecek...

Manisa Sabuncubeli yangınında 300 hektarlık alan kül oldu!

Manisa ve İzmir'i birbirine bağlayan karayolunun Sabuncubeli Mevkiinde çıkan yangında 300 hektarlık alan kül oldu

Manisa'ya Holiday Inn Express geliyor!

Intercontinental Hotel Group Türkiye'deki yatırımlarına hız verdi, Intercontinental Hotel Group'un Türkiye'deki yeni adresleri Manisa oldu

Manisa Alparslan Türkeş Kavşağı’nda çalışmalar devam ediyor!

Manisa Belediyesi’nin İzmir-Bursa sürat yolundaki trafiği rahatlatmak amacıyla temelini attığı Alparslan Türkeş Kavşağı’nda çalışmalar hızla devam ederken, Manisa Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü de, yağmur suyu drenaj çalışmasını büyük ölçü

Manisa Saruhan'da 1. derece arkeolojik sit alanında define kazısı yapıldı!

Manisa'nın Saruhan'da birinci derece arkeolojik sit alanı içinde kalan zeytin tarlasında define araması yapıldı...

Manisa Akhisar'a Hilaliye Eğitim Vakfı Külliyesi yapılacak!

Manisa Akhisar'a yapılacak Hilaliye Eğitim Vakfı Külliyesi'nin temeli 26 Mayıs Pazar günü atılacak...

Manisa'daki binalarda depreme dayanıklılık testleri başladı!

Kentsel Dönüşüm yasaları çerçevesinde Manisa Belediyesi tarafından kurulan Deprem Etüt ve Yapı Laboratuarı, binalarda depreme dayanıklılık testlerine başladı

Manisa'daki tarihi binanın restorasyonu tamamlandı!

Makina Mühendisleri Odası Manisa İl Temsilciliği’nin hizmet binası olarak kullanacağı 2. Anafartalar Mahallesi’ndeki tarihi binanın restorasyon çalışması tamamlandı.

Bimeks, Manisa Turgutlu'da mağaza açtı!

Bimeks, 78. mağazasını Manisa Turgutlu'da açtı. Bimeks'in Manisa'da bulunan mağaza sayısı 3'e yükseldi...

Manisa Haberi

Manisa


MASKİ Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların tarım arazileri ve konutlara zarar vermemesi için dere ıslah çalışmalarına başladı. 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7. maddesine göre, “Derelerin ıslahını yapmak” Büyükşehir Belediyesinin görevleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple, bölgede oturan vatandaşların olası can ve mal tehlikesini de önlemek amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında, il genelindeki mahalleler gezilerek incelemeler yapıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı A. Ulvi Kaynak’ın da katıldığı etüd çalışmaları sonucunda, ilk etapta 10 mahallede temizlik, 13 mahallede ıslah, 12 mahallede ise korkuluk çalışması gerçekleştirilecek.

13 mahallede ıslah ve menfez çalışması

Projelendirme öncesi etüt çalışmaları neticesinde, taşkınlara sebebiyet veren derelerin ıslah edilmesi için gerekli önlemler alınıyor. Özellikle yağışlı havalarda yol geçişlerinde yaşanan sorunlara son vermek amacıyla başlatılacak...