Mardin Kızıltepe

Mardin Kızıltepe

Hasar gören Mardin Kızıltepe Nusaybin İçme Suyu İsale Hattında onarım çalışmaları tamamlandı. 2011'de hizmete alınan bu tesis yaklaşık 400 bin kişiye menba kalitesinde su sağlıyor.

Mardin Kızıltepe'nin altyapısı yenileniyor!

MARSU, Kızıltepe’de sonradan oluşan yerleşim birimlerinin altyapı sorunlarını gidermek, kötü kokuların önüne geçilebilmek ve sağlıklı bir çevrenin oluşturulması için çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Kızıltepe'de icradan 2.5 milyon TL'ye 5 arsa!

Mardin Kızıltepe'de bulunan 5 arsa, Kızıltepe İcra Dairesi tarafından 22 Temmuz 2015 günü 14:20 ile 15:05 arası açık artırma usulüyle ihale ediliyor.

Mardin İl Özel İdaresi'nden satılık tarla

Mardin İl Özel İdaresi mülkiyetinde bulunan tarlayı satışa çıkardı

Mardin Valiliği 24 derslikli lise yaptıracak!

Mardin Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü 300 kişilik öğrenci pansiyonu ile 24 derslikli lise yaptıracak

Sulama kanalları ile Kızıltepe'de 138 bin hektar alan sulanacak!

İçişleri Bakanı Muammer Güler: ''Sulama kanalları tamamlandığında Kızıltepe Ovası'nda 138 bin hektarlık bir alan sulanacak'' dedi...

Surp Kevork Kilisesi, Mardin Katolik Ermeni Vakfı'na devredildi!

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan Surp Kevork Kilisesi yıkıntı haline geldikten sonra Mardin Katolik Ermeni Vakfı'na devredildi

Kızıltepe Ermeni Höyüğü inşaat saldırısına uğramış!

Mardin Kızıltepe'de yapılan apartman, binalar ve inşaatlar yüzünden Ermeni Höyüğü olarak bilinen bölgedeki tarihi kalıntılar yok edildi

Mova Park AVM Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özçelik: Mardin'e deniz getirdik!

Mardinli işadamlarının kurduğu İstanbul Yeditepe A.Ş. tarafından Mardin Kızıltepe’de 108 dönüm arazi üzerinde kurulan, içerisinde, alışveriş merkezi, aquapark, çok amaçlı salon, 5 yıldızlı otel bulunan ve 75 milyon dolara mal olan Mova Park AVM bugün açıl

Mardin Kızıltepe'de 1.6 milyon TL'ye icradan satılık fabrika binası!

T.C. Kızıltepe İcra Dairesi, Mardin ili Kızıltepe ilçesi Yukarıazıklı köyünde bulunan fabrika binasını 1 milyon 606 bin 359,24 TL'den satışa çıkardı. Satış, 26 Mart 2012 Pazartesi günü gerçekleştirilecek

Mardin Kızıltepe'de 25.4 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Kızıltepe İcra Dairesi Müdürlüğü, Mardin ili, Kızıltepe ilçesi, Yukarıazıklı Mahallesi 133 ada 3 parseldeki fabrika ve makine tesisatlarını 25 milyon 363 bin 789 TL'ye icradan satıyor...

Kızıltepe İlhan Makarna fabrika arsası 25.4 milyon TL'ye icradan satışta!

Kızıltepe İcra Dairesi Müdürlüğü, Mardin ili Kızıltepe ilçesi Yukarıazıklı Mahallesi'nde yer alan  İlhan Un İrmik Makarna Gıda'nın fabrika arsası tamamı 25 milyon 363 bin 789 TL bedelle icradan satışa çıkardı...

Mardin Kızıltepe'de 9.3 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Mardin İli Kızıltepe İlçesi Yukarıazıklı Mahallesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul 9 milyon 327 bin 016,75 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Mardin Ulu Cami yeniden ibadete açıldı!

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 800 yıllık Ulu Cami, restorasyon çalışmaların tamamlanmasıyla yeniden ibadete açıldı...

Mardin'de çöp ev tepkisi!

Mardin'in Kızıltepe Fırat Mahallesi'nde bir anne ile kızın yaşadığı ev mahalleliyi dışarıya çıkamayacak hale getirdi. Mhalle sakinleri, sorunlarına çözüm bekliyor.

Mardin Kızıltepe'de 24.4 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Mardin İli, Kızıltepe İlçesi Yukarıazıklı Mahallesi'nde yer alan Ay Nişasta Entegre Gıda San. ve Tic. AŞ adına kayıtlı üretim tesisi vasıflı gayrimenkul 24 milyon 405 bin 706 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Mardin'de 4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Mardin İli, Kızıltepe İlçesi, Altıntoprak Mahallesi'nde yer alan arsa 4 milyon 89 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan arsa için ilk ihale tarihi 4 Eylül 2018 olarak belirlendi. 

Mardin Kızıltepe'de 4.7 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Mardin İli, Kızıltepe İlçesi,Yukarıazıklı Mahallesi'nde yer alan  fabrika binası ve arsası icradan satışa çıkarılıyor. Satışa konu olan fabrika için belirlenen muhammen bedel 4 milyon 759 bin 783 TL.

Mardin Kızıltepe yatırıma doyacak!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kızıltepeli muhtarlarla ve konuk belediye yetkilileriyle istişarelerde bulundu. Doğan konuklarına Kızıltepe yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi.

Mardin Kızıltepe’nin 7 mahallesine sosyal yaşam evi!

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe ilçesine bağlı Tosunlu, İnandı, Bozhöyük, Elbeyli, Yolaldı, Doğanlı ve Aktulga mahallelerinde yapımına başladığı Sosyal Yaşam Evleri bitme aşamasına geldi.

Mardin Kızıltepe'deki asfalt çalışmaları hız kesmiyor!

2016 asfalt sezonunda 400 kilometre yol yapmayı hedefleyen Kırsal Yollar Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı çalışmalarına ara vermeden devam ederek Kızıltepe’de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Mardin'de yollar asfaltlanıyor!

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerindeki kırsal mahallelerde sürdürdüğü yol yapım ve asfaltlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Marsu Mardin'de altyapısı çalışmalarına devam ediyor!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) , Kızıltepe ilçesinin yeni imar alanlarında içme suyu hattı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Kızıltepe

Mardin Kızıltepe Mardin Kızıltepe

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bin 600 milimetre çapındaki ana isale hattının hasar görmesi sonucu Mardin, Nusaybin, Midyat ve Kızıltepe'de su sıkıntısı yaşandığı ifade edilerek, hasarın giderildiği bildirildi.


Açıklamada, Mardin Kızıltepe İçme Suyu Tesisleri ile Mardin'in 2040 yılına kadar içme suyu ihtiyacının çözüldüğü, 2011'de hizmete alınan bu tesis ile Mardin şehir merkezi, Kızıltepe, Midyat ve Nusaybin ilçeleri ile Ortaköy, Şenyurt, Gökçebağ beldeleri ve civar köylerin su ihtiyacının karşılandığı kaydedildi.


- "Yaklaşık 400 bin kişiye menba kalitesinde su sağlanıyor"


Açıklamada değerlendirmesine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mardin'de içme suyu temin çalışmalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki talimatları doğrultusunda başladıklarını ifade etti. 


Bakan Eroğlu, "Mardin o dönemde susuzluktan salgın hastalıkların pençesindeydi. Güzel insanlar diyarı olan Mardin'de incelemeler sırasında...