04 / 02 / 2023

Marmaris

Marmaris

Muğla konut fiyatlarının en fazla yükseldiği illerin başında geliyor. Marmaris'te emlak alım satımında ve kiralamasında yaşanan skandallar ise bu konuda çok kişinin başının ağrıyacağını gösteriyor.

Yemeksepeti bir ilki daha başardı! Siparişleri artık Jet – Ski dağıtacak

Hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, Türkiye’de ilklerin kuruluşu olmaya devam ediyor. Yemeksepeti, bu kez de Marmaris’te bir ilki başardı. Ünlü h – ticaret platformu Marmaris koylarına Jet Ski ile teslimata başladı. İşte detaylar…

Ortadoğulu Avrupa vatandaşları Marmaris'ten ev alıyor!

Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Zülfikar Soyvural, son yıllarda Avrupa'da artan İslam karşıtlığı nedeniyle bu ülkelerde yaşayan Ortadoğu kökenli vatandaşların konut için Türkiye'yi tercih ettiğini söyledi.

Muğla Ticaret Borsası binasının temeli atıldı!

Muğla’nın Fethiye ve Marmaris İlçelerinde incelemelerde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Menteşe ilçesinde Muğla Ticaret Borsası’nın hizmet binasının temelini attı.

Marmaris'te arsa fiyatları yüzde 30 arttı!

Marmaris ilçesinde, arsa yetersizliği yüzünden yeni binalar üretilemediği için, var olan binaların ihtiyaca yetmez hale geldiği, bunun da kira fiyatlarında artışa neden olduğu bildirildi.

Marmaris’e Elite resort!

Elite World Otelleri, ilk ‘resort’ otelini Marmaris’te açtı. İçmeler Plajı’na 30 metre mesafede 186 yatakla hizmet verecek Elite World Marmaris Otel, grubun beşinci oteli oldu.

Marmaris'te sit alanındaki kamp çürüyor!

Marmaris'te uzun zamandır kapalı olan ve içerisindeki yapıların çürümeye başladığı gözlenen kampın, mesire alanı olarak halka açılması talebi, bölgenin sit alanı olduğu gerekçesiyle geri çevrildi.

Marmaris'te deniz suyu 10 metre çekildi!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde deniz suyunun 10 metre çekilmesiyle birlikte tekneler karaya oturdu, kıyıda küçük adacıklar oluştu. Deniz suyunun çekilmesi üzerine, deprem olacak yorumları yapılması bölge halkını tedirgin etti.

Kızkumu'nda büyük tehlike!

Marmaris Orhaniye’de denizin üzerinde 600 metre uzunluğunda, ortalama 3 metre eninde, kırmızı kumlardan oluşan ve denizin üzerinde yürüyormuş hissini veren dünyaca ünlü Kızkumu'nun geleceği tehlikede!

Marmaris’te belediye marinaları turizme katkı sağladı!

Kıyıdaki konaklama tesisleri kadar deniz turizminin de önemli bir girdi sağladığı Marmaris’te belediyeye bağlı marinalar 2014'te bin 478 tekneyi ağırladı. Belediye, çevreyi koruma adına da önemli başarılara imzasını attı.

Marmaris'te yeşil alanlar 440 bin metrekareye ulaştı!

Bütünşehir Yasası ’yla sınırları genişleyen Marmaris ’te yeşil alanların metre karesi de 440 bin metrekareye ulaştı. Oyun alanlarının sayısı da arttı.

Marmaris'te hortum dehşeti!

Muğla Marmaris'te, sağanak yağış ardından kuvvetli fırtına ile hortum büyük hasara yol açtı. Yaklaşık 50 saniye süren hortumda çok sayıda evin çatısı uçtu ağaçlar devrildi.

Marmaris'te 12 milyon liralık yatırımla spor tesisleri yapılacak!

Türkiye 'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan tesisler sayesinde spor turizminde de atağa kalkmaya hazırlanıyor.

Muğla'ya gelen turist sayısı yüzde 2 arttı!

Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Datça gibi önemli turizm merkezlerine sahip Muğla 'da, 2013 yılına göre gelen turist sayısında yüzde 2 artış yasandı. 2014 yılında gelen turist sayısı 3 milyon 302 bin 688'e ulaştı.

Marmaris'te arsalara ne oldu?

Marmaris'te son yıllarda yaşanan arsa sıkıntısı nedeniyle bazı turistik tesislerin yıkılarak yerine fiyatları 2 milyon liraya kadar çıkabilen lüks daireler yapılıyor. Bu durumun turizme zarar verdiği belirtildi.

Marmaris'e yanaşan iki kruvaziyer turist getirdi!

Marmaris Limanı'na aynı gün içinde yanaşan iki kruvaziyer, ilçeye yaklaşık 2 bin 500 yolcu getirdi.Dünyanın en büyük yolcu gemilerinden İtalyan bandıralı "Aida Diva" ve Bahamalar bandıralı kruvaziyer "Europa" aynı gün içinde Marmaris'e geldi.

Marmaris'te kıyılar temizlenecek!

Muğla'nın Marmaris ilçesi, Estonya'da başlayarak AB fonları desteğiyle 110 ülkeye yayılan "Haydi Yapalım" (Let's Do It) etkinliğinin, 11 Mayıs 20104 tarihinde düzenleyeceği çevre temizliğine katılacak...

Marmaris Çamlı Köyü imar planları askıya çıktı!

Marmaris Çamlı Köyü imar planları 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı bugün askıya çıktı. İmar planları 16 Mayıs'ta askıdan inecek...

Marmaris otelleri kaliteye odaklı!

Türk turizminin en önemli duraklarından Marmaris, turizm zenginlikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bölge otelcilerinin ve turizmcilerinin turizm kalitesi adına yaptığı çalışmalar Marmaris'i daha gözde hale getirdi...

Marmaris'te çevreciler kaçak yapılara savaş açtı!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde faaliyet gösteren Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu başkanı Filiz Ersan bir basın toplantısı düzenleyerek yerel seçimler öncesi köylerde yapılan kaçak yapılara dikkat çekti...

Aida Diva 2 bin yolcusuyla Marmaris'e sezonun ilk seferini gerçekleştirdi!

İtalyan bayraklı AİDA Diva, çoğu Almanlardan oluşan yaklaşık 2 bin yolcusuyla ilçeye geldi. Uzunluğu 294 metre, grostonu 68.500 olan dev geminin Yunanistan'ın Heraklion Limanı'ndan yola çıkarak Marmaris'e geldiği belirtildi

Marmaris Büfe ile Form Narenciye arasındaki birleşme görüşmeleri olumsuz sonuçlandı!

Türkiye'deki en yaygın büfe zincirlerinden olan Etiler Marmaris Büfe ile Form Narenciye arasında 9 aydır devam eden birleşme görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. İki şirket de yoluna kendisi devam edecek...

Aida Diva Marmaris'e sezonun ilk seferini gerçekleştirdi!

"Aida Diva", Marmaris'e sezonun ilk seferini gerçekleştirdi. Yunanistan'ın Heraklion Limanı'ndan gelen ve büyüklüğü ile isminden dolayı "denizlerin divası" olarak adlandırılan dev kruvaziyer, Marmaris Limanı'nın büyük rıhtımına yanaştırıldı.

Marmaris'te inşaat atıklarının ormanlık alanlara dökülmesine çevrecilerden tepki geldi!

Marmaris Belediyeler Birliği (Mariç-Belbir) Katı Atık Depolama Tesisi'ne giden yolda inceleme yapan çevreciler, yol kenarına ve ormanlık alana dökülmüş onlarca römork inşaat atığıyla karşılaştı. Atıkların büyük bir kısmının molozlardan oluştuğu görüldü.

Marmaris'te inşaat atıklarının ormanlık alanlara dökülmesine çevrecilerden tepki!

Marmaris'te inşaat atıklarının ormanlık alanlara dökülmesine çevreciler tepki gösterdi. MÇD yetkilileri, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine Marmaris Belediyeler Birliği (Mariç-Belbir) Katı Atık Depolama Tesisi'ne giden yolda inceleme yaptı

Marmaris'te satılık gayrimenkul: 1 milyon 184 bin TL!

Muğla İli Marmaris ilçesinde yer alan gayrimenkulün toplam bedeli 1 milyon 184 bin lira olarak belirlendi. Gayrimenkulün satışı açık artırma usulüyle 2 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşecek...

Marmaris'te inşaat atıklarının ormanlık alanlara dökülmesine çevreciler tepki gösterdi!

Marmaris Çevrecileri Derneği yetkilileri, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine Asparan ve Yeşilbelde mevkilerindeki ormanlık alanlarda incelemelerde bulundu. Marmaris'te inşaat atıklarının ormanlık alanlara dökülmesine çevreciler tepki gösterdi.

Doğan Tugay'dan Marmaris köylerine imar müjdesi!

Doğan Tugay'dan Marmaris köylerine imar müjdesi geldi. AK Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Doğan Tugay, köylülerin yılladır yaşadığı imar sorununu çözdüklerini açıkladı ve ilgili kurumların aldığı kararı köylülerle paylaştı.

Marmaris Haberi

Marmaris

Muğla'nın sahil kesimlerinde konut ve arazi fiyatları katlandı. Emlak fiyatlarındaki artışlar kiraların da uçmasına neden olarken merpen altı kira vurguncuları piyasayı ele geçirmeye başladı. Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Halkla İlişkiler Sorumlusu Emlak Müşaviri Çetin Aksu Sözcü Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, özellikle rantı yüksek kiralamalarda evleri yıllık peşin ödemelerle kiralayan fırsatçıların ev sahiplerinin haberi olmaksızın bu evleri günlük ve haftalık olarak kiraya verip yüksek rantlar elde ettiklerini söyledi. Aksu, aynı şekilde emlak müşaviri olmadığı halde merpen altı satış ve kiralama yapanların tespit edildiğini ancak ciddi bir yaptırım olmadığı için bu tip faaliyetlerin devam ettiğini ifade etti.

1 yıllık peşin ödüyorlar ama...

Emlak Müşaviri Kaan Kaya ise Marmaris'te  kiraların bir yıllık peşin istendiğini 1+1'lerin 3 bin 500 TL, 2+1 evlerin 6-7 bin TL'ye kiralandığını...