23 / 09 / 2023

Mehmet Şimşek

Mehmet Şimşek

Türkiye'de 2020 yılında Berat Albayrak'ın istifa etmesiyle başlayan Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda yaşanan görev değişimlerinin son halkası Nureddin Nebati oldu. Nebati'nin 3 Aralık'ta getirildiği görevden alınacağı yerine Mehmet Şimşek'in geleceği iddia edildi.

2017'nin 3. çeyreğinde 376 bin konut satıldı!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, TBMM Genel Kurulu'nda, kendisine bağlı kurumların 2018 yılı bütçeleri üzerinde hükümet adına yaptığı konuşmasında 2017 yılının 3. çeyreğinde toplam 376 bin konut satıldığını söyledi.

DASK, depremler için güç birliğine gidiyor!

Başbakan Yardımcısı Şimşek: "DASK meydana gelebilecek büyük bir deprem sonrasında hasar tespit işlemlerinin hızlı şekilde yürütülebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından destek alacak" dedi.

Türkiye ekonomisi 2016'da beklenenden çok daha iyi büyüdü!

Türkiye ekonomisinin 2016'da beklenenden çok daha iyi büyüdüğünü belirten Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Toparlanma hızlı oldu ve Türkiye teknik olarak bir resesyona girmedi, bu çok önemli." dedi.

Mehmet Şimşek: Türkiye ekonomisi büyük bir direnç gösterdi!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Türkiye ekonomisini bir kelimeyle özetleyin derseniz, 'yüksek direnç' derim. Büyük bir direnç gösterdi Türkiye ekonomisi. Türkiye, güçlü reform uygulamalarıyla bir cazibe merkezine dönüşecektir." dedi.

Mehmet Şimşek: Ekonomideki daralma için tedbir aldık!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TÜİK tarafından açıklanan bu yıla ilişkin 3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Şimşek, "Ekonomide yaşanan bu daralmanın geçici olması için gereken tedbirleri aldık, alıyoruz." ifadelerini kullandı.

Faiz için yılda 12 kez toplanan PPK sayısı 8’e inecek!

Para politikasının sadeleşmesi için yeni bir düzenleme geliyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, faiz için yılda 12 kez toplanan PPK sayısının 8’e ineceğini açıkladı. Düzenlemeyle, Merkez’in kısa vadeli değil orta vadeli veriye odaklanması hedefleniyor.

Mehmet Şimşek: Yatırımcının Türkiye algısı düzeldi!

Darbe girişimi sonrası, yatırımcılarla görüşmeye devam ettiğini belirten Başbakan Yardımcısı Mahmet Şimşek, küresel yatırımcıların Türkiye algısının düzeldiğini söyledi.

Şahinbey Oto Galericiler Sitesi'nin temeli atıldı!

Şahinbey Belediyesi Oto Galericiler Sitesi’nin temel atma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti hükümetinin her zaman Gaziantep’in yanında olduğunu söyledi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi dünyanın en pahalı 20 binası arasında yer alabilir!

Ak Saray'a yapılacak konser salonu ve kütüphaneyle birlikte Beştepe'nin maliyeti 800 milyon doları aştı. Biraz daha kompleks yapılırsa 1150 odalı AK Saray dünyanın en pahalı 20 binası arasında yerini alacak.

Yeni dönemde öncelik büyüyen ekonomi olacak!

‘Yatırıma ve üretime dayalı büyüyen Türkiye’ parolasıyla yola koyulan yeni bakanlar kurulu, iş dünyası olarak ‘fırsat kabinesi’ olarak tanımlanıyor.

Türkiye'den ev alana oturma ve çalışma izni!

Mehmet Şimşek, Türkiye’nin sermaye açlığı olduğunu belirterek, belli bir ölçeğin üzerinde ev alanlara oturma izni ve çalışma izni vereceklerini açıkladı. Şimşek "Ev alanlara oturma izni, çalışma izni vereceğiz çünkü Türkiye’nin sermaye açlığı var” dedi.

Kentsel dönüşüm yasasında yapılacak değişikler neleri kapsayacak?

35 milyar dolarlık dev bir fon, 46 ülkenin bilgi birikiminden yararlanmak istediği TOKİ’nin peşinde. Başkan Ergün Turan, “Görüşmelerimiz sürüyor, arazilerini değerlendirmek istiyorlar” dedi

Bakan Şimşek: Avrupa ile tam entegrasyon için çalışıyoruz

Mehmet Şimşek, Türkiye'nin Avrupa'yla tam entegrasyonu için düğmeye bastıklarını belirterek, "Müteahhitlik dahil olmak üzere bütün hizmetler sektöründe, tek pazara üye olmak için süreci başlattık" dedi.

ACR Proje Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

ACR Proje Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mehmet Gür, Mehmet Şimşek, Mustafa Yaşar Aydın ortaklığıyla 1 milyon TL sermaye ile 8 Aralık'ta Maltepe, Küçükyalı Mahallesi'nde kuruldu

Mehmet Şimşek’ten ‘hatalı KDV’ açıklaması! 87 milyon lira ceza çıktı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, KDV oranlarını hatalı bir şekilde uygulayan mükellefler başta olmak üzere vergi kayıp ve kaçağını yakından izlediklerini aktardı. Bakan Şimşek, denetimleri ve kesilen cezaları da paylaştı.

Son Dakika: Bakan Mehmet Şimşek'ten vergisiz telefon ve bilgisayar açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir kereye mahsus olmak üzere üniversite öğrencilerine vergisiz telefon ve bilgisayar imkanı sunan çalışmanın devam ettiğini ifade etti.

Son Dakika Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Togg fabrikasını ziyaret etti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır , Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un üretim tesisine ziyarette bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bankalara seslendi: O dönem artık geride kalmalı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, para politikalarında sadeleşme ve sıkılaşma adımlarının devam edeceğini belirterek özel bankalara sadece tüketici kredilerine odaklandığı dönemi geride bırakmalarını söyledi. 

İstanbul'da tavuk dönerde KDV oyunu: Yaşananlara Bakan Mehmet Şimşek de kayıtsız kalamadı 

İstanbul'da Çağlayan Meydanı'na yakın bir konumda yer alan dönercinin kestiği fiş sosyal medyanın gündemine oturdu. Öyle ki konu Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e kadar ulaştı. İşte detaylar...

Son dakika: Bakan Mehmet Şimşek'ten memur ve emekli zamlarıyla ilgili açıklama!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memur ve emekli aylıklarına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Şimşek, 15,9 milyon emekliyi ve 4,9 milyon kamu çalışanını etkileyen önemli iyileştirmeler yapıldığına vurgu yaptı. İşte detaylar...

Bakan Mehmet Şimşek ekonomi programının üç temel bileşenini açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomide programlarının üç temel bileşeni olduğunu ifade etti. İşte Bakan Şimşek'in ekonomi programı açıklaması... 

Mehmet Şimşek’ten kara parayla mücadele vurgusu!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin kara parayla mücadelede kararlı olduğunu belirtti. Bakan Şimşek, en kısa sürede Türkiye'nin gri listeden çıkarılacağını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yardımcıları belli oldu! İşte Bakan Yardımcıları...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yardımcıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen atama kararları Resmi Gazete’de yayınlandı.

‘Mehmet Şimşek’in bankacılarla görüşmesi sonra borsa yükselmeye devam edebilir’

Galata Menkul Araştırma Müdürü Yusuf Kavak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bankacılarla gerçekleştireceği toplantının ve para politikası kurulu toplantısının ardından çıkacak sonuçlara göre borsanın yükselişinin devam edebileceğini ifade etti.

Faizlerde ‘şok’ iddia: Mehmet Şimşek’e faizleri 2 ayda yüzde 20’ye çıkarma izni verildi!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in iki ay içerisinde faizleri yüzde 20’ye, hatta gerekmesi durumunda yüzde 40’lara kadar çıkarılabileceği ileri sürülüyor. Siyasi kulislerde bunun için Şimşek’in gerekli onayları aldığı konuşulurken, piyasalar TCMB’nin atacağı adımları merakla bekliyor.

Bankacılık kaynakları: Mehmet Şimşek bankalarla görüşecek

Bankacılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek haftaya bankalarla bir araya gelecek. Bankacıların Reuters'a verdiği bilgiye göre, Bakan Şimşek bankalarla görüşecek.

Flaş iddia! Mehmet Şimşek: ‘Sorun görünenden daha büyük’

3 Haziran’da Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek’in göreve gelmesinin ardından ekonomiye yönelik flaş bir itirafta bulunduğu iddia edildi. Şimşek’in yakın çevresine ekonominin görünenden daha büyük problemleri olduğunu söylediği ileri sürüldü.

Mehmet Şimşek Haberi

Mehmet Şimşek

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan bayrak değişimi olacağı iddiası Türkiye'nin gündemine oturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın 2020 yılında görevden sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından geçen 2 yıllık süreçte göreve 2 farklı isim geldi. Berat Albayrak'ın istifa kararından sonra Hazine ve Maliye Baknalığı görevine Lütfi Elvan geldi. Lütfi Elvan'ın görevde geçen 2 yılın ardından istifa kararı almasının ardından göreve Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati geldi. 3 Aralık 2021'de görevi devralan Nebati'nin görevde 3 ayı dolduktan sonra görevden alınacağı iddiası Ankara kulislerine bomba gibi düştü.

"NEBATİ GİDİYOR MEHMET ŞİMŞEK GELİYOR" İDDİASI

Nureddin Yerine gelecek ismin ise 2009-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı görevini icra eden Mehmet Şimşek'in geleceği iddia edildi. Gazeteci Erdal Sağlam Ankara kulislerinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görevden alınacağı ve...