Mehmet Şimşek

Mehmet Şimşek

Başbakan Yardımcısı Şimşek, TBMM Genel Kurulu'nda, kendisine bağlı kurumların 2018 yılı bütçeleri üzerinde hükümet adına yaptığı konuşmasında 2017 yılının 3. çeyreğinde toplam 376 bin konut satıldığını söyledi.

DASK, depremler için güç birliğine gidiyor!

Başbakan Yardımcısı Şimşek: "DASK meydana gelebilecek büyük bir deprem sonrasında hasar tespit işlemlerinin hızlı şekilde yürütülebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından destek alacak" dedi.

Türkiye ekonomisi 2016'da beklenenden çok daha iyi büyüdü!

Türkiye ekonomisinin 2016'da beklenenden çok daha iyi büyüdüğünü belirten Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Toparlanma hızlı oldu ve Türkiye teknik olarak bir resesyona girmedi, bu çok önemli." dedi.

Mehmet Şimşek: Türkiye ekonomisi büyük bir direnç gösterdi!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Türkiye ekonomisini bir kelimeyle özetleyin derseniz, 'yüksek direnç' derim. Büyük bir direnç gösterdi Türkiye ekonomisi. Türkiye, güçlü reform uygulamalarıyla bir cazibe merkezine dönüşecektir." dedi.

Mehmet Şimşek: Ekonomideki daralma için tedbir aldık!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TÜİK tarafından açıklanan bu yıla ilişkin 3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Şimşek, "Ekonomide yaşanan bu daralmanın geçici olması için gereken tedbirleri aldık, alıyoruz." ifadelerini kullandı.

Faiz için yılda 12 kez toplanan PPK sayısı 8’e inecek!

Para politikasının sadeleşmesi için yeni bir düzenleme geliyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, faiz için yılda 12 kez toplanan PPK sayısının 8’e ineceğini açıkladı. Düzenlemeyle, Merkez’in kısa vadeli değil orta vadeli veriye odaklanması hedefleniyor.

Mehmet Şimşek: Yatırımcının Türkiye algısı düzeldi!

Darbe girişimi sonrası, yatırımcılarla görüşmeye devam ettiğini belirten Başbakan Yardımcısı Mahmet Şimşek, küresel yatırımcıların Türkiye algısının düzeldiğini söyledi.

Şahinbey Oto Galericiler Sitesi'nin temeli atıldı!

Şahinbey Belediyesi Oto Galericiler Sitesi’nin temel atma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti hükümetinin her zaman Gaziantep’in yanında olduğunu söyledi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi dünyanın en pahalı 20 binası arasında yer alabilir!

Ak Saray'a yapılacak konser salonu ve kütüphaneyle birlikte Beştepe'nin maliyeti 800 milyon doları aştı. Biraz daha kompleks yapılırsa 1150 odalı AK Saray dünyanın en pahalı 20 binası arasında yerini alacak.

Yeni dönemde öncelik büyüyen ekonomi olacak!

‘Yatırıma ve üretime dayalı büyüyen Türkiye’ parolasıyla yola koyulan yeni bakanlar kurulu, iş dünyası olarak ‘fırsat kabinesi’ olarak tanımlanıyor.

Türkiye'den ev alana oturma ve çalışma izni!

Mehmet Şimşek, Türkiye’nin sermaye açlığı olduğunu belirterek, belli bir ölçeğin üzerinde ev alanlara oturma izni ve çalışma izni vereceklerini açıkladı. Şimşek "Ev alanlara oturma izni, çalışma izni vereceğiz çünkü Türkiye’nin sermaye açlığı var” dedi.

Kentsel dönüşüm yasasında yapılacak değişikler neleri kapsayacak?

35 milyar dolarlık dev bir fon, 46 ülkenin bilgi birikiminden yararlanmak istediği TOKİ’nin peşinde. Başkan Ergün Turan, “Görüşmelerimiz sürüyor, arazilerini değerlendirmek istiyorlar” dedi

Bakan Şimşek: Avrupa ile tam entegrasyon için çalışıyoruz

Mehmet Şimşek, Türkiye'nin Avrupa'yla tam entegrasyonu için düğmeye bastıklarını belirterek, "Müteahhitlik dahil olmak üzere bütün hizmetler sektöründe, tek pazara üye olmak için süreci başlattık" dedi.

ACR Proje Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

ACR Proje Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mehmet Gür, Mehmet Şimşek, Mustafa Yaşar Aydın ortaklığıyla 1 milyon TL sermaye ile 8 Aralık'ta Maltepe, Küçükyalı Mahallesi'nde kuruldu

Hamit Demir: Vergide sadeleştirme, inşaata olumlu yansıyacak!

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in vergi mevzuatına yönelik açıklamasını sektör açısından değerlendirdi.

Mehmet Şimşek Fed'in faiz artırımını değerlendirdi!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırım kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Mehmet Şimşek'ten Türkiye'nin inşaatla büyüdüğü eleştirilerine yanıt!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek, muhalefetin Türkiye'nin inşaatla büyüdüğü eleştirilerini yanıtladı...

Mehmet Şimşek: Irak'ı yeniden inşa edeceğiz!

Teymur Otel'de düzenlenen Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun açılışına Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılım gösterdi. Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. 

Mehmet Şimşek: Türkiye'deki inşaat firmaları süreci çok iyi yönetti!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İnşaat sektöründe arka arkaya iflaslar yaşanabileceğine dair haberlerin anımsatılması üzerine, yaşanan şoklara rağmen Türkiye'deki firmaların süreci çok iyi yönettiklerini söyledi.

Atatürk Havalimanı kararına Mehmet Şimşek'ten ilk yorum!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın, Atatürk Havalimanı'nın imara açılmayacağı fuar alanı olacağı konusunda yaptığı açıklamaya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten destek geldi. Şimşek, konu ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Mehmet Şimşek: Yeni dönemde yatırıma odaklanacağız!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni dönemde yatırıma odaklanacaklarını açıkladı. Şimşek, ''Daha çok yatırıma, katma değere ve istihdam sağlamaya odaklanacağız'' diye konuştu.

Mehmet Şimşek: FED'in faiz artışı gelişen ülkeler için olumsuz!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (FED) faiz artırımı beklentisine ilişkin açıklamada bulundu. Şimşek; " Faiz artışı hızlanarak devam ederse,Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için tabii ki olumsuz olur." diye konuştu.

Mehmet Şimşek: Türkiye ekonomisi büyük bir direnç gösterdi!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Türkiye ekonomisini bir kelimeyle özetleyin derseniz, 'yüksek direnç' derim. Büyük bir direnç gösterdi Türkiye ekonomisi. Türkiye, güçlü reform uygulamalarıyla bir cazibe merkezine dönüşecektir." dedi.

Mehmet Şimşek'ten yatırımcılara 'Türkiye'nin önü açık' mesajı!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 47. Dünya Ekonomik Forumu'na katılmak üzere gittiği Davos'ta, yatırımcılara Türkiye'nin hızlı bir şekilde yapısal gündemine odaklanacağını ve 2013 yılının ortasından itibaren yoğunlaşan saldırıların yoğun olduğu dönemi geride bırakacağını söyledi.

Mehmet Şimşek: Yatırım yapılabilir notumuza geri döneceğiz!

Türkiye'de sisteme ilişkin taşların yerine oturması ve reform seferberliğiyle kredi notunun yükseleceğini belirten Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Biz iddialıyız... Yatırım yapılabilir kategorideki notumuza geri döneceğiz" dedi.

Mehmet Şimşek: Ekonomideki daralma için tedbir aldık!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TÜİK tarafından açıklanan bu yıla ilişkin 3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Şimşek, "Ekonomide yaşanan bu daralmanın geçici olması için gereken tedbirleri aldık, alıyoruz." ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek'ten faiz kararı açıklaması!

Merkez Bankası'nın faiz kararına hükümet kanadından ilk tepki geldi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 'Gerekli tedbirleri alıyoruz' dedi.

Mehmet Şimşek: Yatırımcının riskini üstleneceğiz!

Başbakan Yardımcısı Şimşek, bölgedeki Kürtleri hep kucakladıklarını belirterek, "Teröre rağmen daha çok demokrasi, daha çok hak ve özgürlük, teröre rağmen devlet olarak biz daha çok yatırım yapacağız." dedi.

Mehmet Şimşek Haberi

Mehmet Şimşek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TBMM Genel Kurulu'nda, kendisine bağlı kurumların 2018 yılı bütçeleri üzerinde hükümet adına söz aldı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, yılın 3. çeyreğinde toplam 376 bin konut satıldı.


2017 yılının 3. çeyreğinde toplam 376 bin konut satıldığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Şimşek, "3. çeyrekte toplam 376 bin konut satılmıştır, bir önceki yıla göre yüzde 23,4'lük artışa tekabül etmektedir. 3. çeyrekte otomotiv pazarımız 232 bin adet büyümüştür, artış oranı yüzde 15. 3. çeyrekte toplam 2,5 milyon adet beyaz eşya satılmıştır, yıllık artış oranı yüzde 16,4. 3. çeyrekte Türkiye'ye toplam 16,7 milyon turist gelmiştir, artış oranı yüzde 38,1. Yine ülkemizden seyahat amaçlı yurt dışına, 3. çeyrekte toplam 2,5 milyon vatandaşımız gitmiştir, yıllık artış oranı yüzde 12,5. Hemen...