Microsoft

Microsoft

Microsoft, İsveçli Mojang firmasını satın aldı. Microsoft'un video oyun platformu X box'ın Direktörü Phil Spencer, Minecraft'ın yaratıcısı Mojang'ın 2,5 milyar dolara satın alındığı duyurdu.

Çinli oto devi Türkiye'de fabrika kuracak

Küresel kriz sebebiyle dünya ekonomileri zor günler yaşarken, yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisi devam ediyor

Severoğlu İnşaat hedef büyüttü!

Severoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ceren Severoğlu Uğurluer, Gaziantep'te ses getirecek bir işbirliğine hazırlandıklarını söyledi

Soyak'ın projesi uluslararası platformda

Soyak'ın "Geleceğe Bir Damla Sakla" kurumsal sosyal sorumluluk projesi, uluslararası platformlarda örnek vak'a olarak gösteriliyor

Financial Times, 'Finans Merkezi İstanbul' eki yayınladı

İngiliz Financial Times gazetesi, dün 4 sayfalık `Finans Merkezi İstanbul' eki yayınladı

Bu ofiste çalışanlar işe gitmemekte özgür

Bilgisayar ve yazılım şirketleri Microsoft, IBM ve HP, herkesin hayal ettiği 'açık ofis' yöntemiyle hem daha verimli bir çalışma ortamı hem de tasarruf sağlıyor.

Bill Gates, Meksika'da hastane kuracak!

Meksikalı Carlos Slim ve Amerikalı Bill Gates, Orta Amerika ile Meksika'da sağlık yatırımında bulunacaklarını ilan etti

Özyeğin Üniversitesi Bitlis'e güneşli okullar sulu tarlalar projesini kurdu!

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı ile Özyeğin Üniversitesi öncülüğünde yürütülen ve ANEL, IBM, Microsoft, Pearson ve YGA gibi firmaların desteklediği 'kırsal kalkınma projesi' çerçevesinde son derece sevindirici bir proje daha hayata geçirildi

Binali Yıldırım: 3. Köprü İhalesi'nde erteleme söz konusu değil!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Köprü İhalesi'nde ertelemenin söz konusu olmadığnı kaydetti

Bill Gates'in 43 milyon dolarlık karantina malikanesi! 

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 43 milyon dolara ABD’nin Kaliforniya eyaletinde, okyanus kıyısında lüks malikane almıştı. Gates'in malikanesi ilk kez görüntülendi...

Bill Gates Kaliforniya'dan 43 milyon dolara ev aldı! 

Microsoft’un kurucu ortağı milyarder iş adamı Bill Gates, Teksaslı milyarder T. Boone Pickens'in eski karısı Madeleine Pickens'ın evini satın aldı. Gates, eve 43 milyon dolar ödedi...

Akiş GYO, Aktek Bilgi İletişim ile sözleşme imzaladı!

Akiş GYO müşteri ilişkileri yönetimi için kullanılacak Microsoft Dynamics 365 CRM programının lisans satın alımlarıyla ilgili Aktek Bilgi İletişim anlaşma yaptı.

Microsoft emlak sektörüne giriyor!

Microsoft, Seattle’da yerel halkın ve teknoloji çalışanlarının yararlanabileceği konu projeleri geliştireceğini, müteahhitler için çok düşük faizli krediler vereceğini açıkladı. 

Bill Gates’ten Arizona'da 80 milyon dolarlık akıllı şehir!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’e ait yatırım firmalarından Belmont Partners, ABD’nin Arizona eyaletinde akıllı şehir kurmak için arazi satın aldı. 

İşte Bill Gates'in 123 milyon dolarlık evi!

Microsoft'un kurucu ortağı ve yaşayan en zengin kişi olan Bill Gates'in nasıl bir evde yaşadığını hiç merak ettiniz mi? 78.9 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates işte böyle bir evde yaşıyor..

Donald Trump'ın serveti 3,5 milyar dolara geriledi!

Microsoft'un kurucusu Gates, Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde bu yıl da zirvede yer aldı. Trump'ın serveti geçen yıldan bu yana 1 milyar dolarlık kayıpla 3,5 milyar dolara geriledi.

İşte dünyanın en zengin 28 ismi!

Teknoloji, işin içinde olanların servetine servet katmaya devam ediyor. İşte Microsoft ve Facebook'u yaratanların da aralarında bulunduğu dünyanın en zengin 28 ismi...

Oracle, Türkiye'de 3 veri merkezi kuracak!

Oracle, Türkiye, ABD ve İngiltere’de 9 veri merkezi kuracak. Microsoft’un ardından dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi Oracle, Türkiye, ABD ve İngiltere’de 9 veri merkezi kurmak için çalışma başlattı.

3. havalimanına ABD'li şirketlerden büyük ilgi!

İstanbul Yeni Havalimanı'na ABD’den büyük ilgi. Microsoft, Cisco ve UPS gibi şirketlerin temsilcileri şantiyeyi gezerek, projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

Microsoft, Skype'ın Londra ofisini kapatıyor!

Microsoft, iletişim firmasının Microsoft tarafından 2011 yılında satın alınmadan önce asıl olarak 2003 yılında kurulduğu şehir olan Londra'daki Skype ofisini kapatma kararını almış durumda.

ERA Gayrimenkul, 2015'i işbirlikleriyle kapatıyor!

ERA; eğitim, seminer gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerinin yanı sıra altyapı ve teknoloji alanında gerçekleştirdiği atılımlarla da adından söz ettiriyor. ERA Türkiye, geçtiğimiz günlerde ‘Microsoft’ ve ‘Findeks’le devrim niteliğinde anlaşmalara imza attı

ERA Gayrimenkul, Microsoft ile işbirliği yaptı!

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük gayrimenkul yatırım danışmanı ERA, teknoloji devi Microsoft ile devrim niteliğinde bir işbirliğine imza attı.

Microsoft

Microsoft Microsoft

Microsoft, İsveçli Mojang firmasını satın aldı. Böylece, Stockholm'daki küçük bir stüdyoda hazırlanan ancak tüm dünyadaki video oyuncularının beğenisini kazanan Minecraft yapımcılarına iyi bir gelir sağlamış oldu. 


Spencer, satın alıma ilişkin açıklamasında, ''Mojang ve Minecraft'ın Microsoft'a katılımı ekibimiz için inanılmaz derece heyecanlandırıcı. Minecraft'ın sevilen tüm yönlerini devam ettireceğiz'' ifadesini kullandı. Spencer, Minecraft'ın her yıl düzenlenen etkinliği Minecon'un gelecek sene devam edeceğini belirtti. 


Bloklardan oluşan bir dünyada yeni yapılar inşa etme, diğer oyuncularla savaşma ve devasa bir haritayı keşfetme şansı sunan Minecraft, 2009'da piyasaya sürülmesinden bu yana 100 milyondan fazla indirilerek tüm zamanların en popüler oyunları arasında yerini almıştı.


Mojang'ın kurucuları olan Markus Notch Persson, Carl Manneh ve Jakob Porser'ın satışın ardından Microsoft'a katılacak ekipten ayrılacağı belirtildi. 


Microsoft'un hisseleri satışın açıklanmasının ardından yüzde 0,8 değer...