MIPIM

MIPIM

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Leyla İlhan bugünkü yazısında Türkiye'deki gayrimenkul sektörünü değerlendirdi. İlhan, Cityscape ve MIPIM fuarlarının neden gerçekleşmediğini cevapladı.

Piyalepaşa İstanbul, MIPIM’de Türkiye'yi temsil ediyor!

Polat’ın gücüyle İstanbul’un tarihi semti Piyalepaşa’da, 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, MIPIM Fuarı’nda yatırımcılarla bir araya geldi.

Avcı Architects, MIPIM'de projelerini tanıtıyor!

İş hacminin yüzde 80’i uluslararası projelerden oluşan Avcı Architects, 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilmekte olan MIPIM 2017 Fuarı’nda yer alıyor.

Tabanlıoğlu, MIPIM’de finalde!

Tabanlıoğlu Mimarlık, gayrimenkulün en önemli küresel buluşması MIPIM’de, bu yıl da yerini alıyor. Projeleri ve konferans katılımıyla MIPIM’de geniş varlık gösterecek Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi Yenileme Projesi ile de yine finalde ödül için yarışacak.

Türkiye gayrimenkul alanında MIPIM'e çıkarma yaptı!

Türkiye'den şirketler ve belediyeler, dünyanın önemli gayrimenkul fuarlarından MIPIM'e çıkarma yaptılar. Türk katılımcılar, Cannes kentindeki fuarın bu yılki teması olan çevre nin de içini dolduran projeleriyle yatırımcıların ilgi odağı haline geldi.

Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi MIPIM Fuarı'na damgasını vurdu!

Ege’nin parlayan yıldızı Uşak’ta İZKA İnşaat tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM Fuarı’na damgasını vurdu.

Antalya'nın vizyon projeleri dünya vitrininde!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerini "invest Antalya" sloganıyla dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM 2015'te dünya vitrinine çıkardı.

MIPIM Fuarı'nda 8 şehir yabancılardan tam not aldı!

MIPIM'de bu yıl yerel yönetimler sahnedeydi. Aralarında Antalya ve Balıkesir belediyelerinin de bulunduğu 8 yerel yönetim yabancıdan tam not aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi MIPIM'e çıkarma yaptı!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 20 ilçe belediye başkanıyla birlikte Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak kabul edilen "Uluslararası Gayrimenkul Fuarı"na (MIPIM) çıkarma yaptı.

Yeşil binalar yabancıların gözdesi!

Fransa'da tanıtılan yeşil binalar yabancıların gözdesi. Altensis Yönetici Ortağı Emre llıcalı, "Bu projeler, kira getirişi yüksek, işletme giderleri düşük olduğu için dikkat çekiyor"dedi.

Fatma Güldemet Sarı: Türkiye'de sürekli büyümenin mimarı müteahhitlerdir!

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarı MIPIM'de inşaat sektörünün aktörlerini yemekte buluşturdu. Yemeğe katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, "Türkiye'de kesintisiz büyümenin mimarı müteahhitlerdir" dedi

Antalya MIPIM Fuarı'na katılacak!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fransa'nın Cannes şehrinde 15-18 Mart 2016 tarihleri düzenlenecek ve kendi alanında en prestijli fuar olan MIPIM'e katılacak.

Alkaş Grup, MIPIM'i Türkiye'ye getirecek!

15-18 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleştirilecek MIPIM'e Türkiye'den katılım her geçen yıl artarken, fuarın ilerleyen yıllar içinde Türkiye'de yapılması öngörülüyor. İşte fuarın ayrıntıları...

Mesut Pektaş: Arz fazlası için yabancı müşteri bulmalıyız!

Türkiye'de 2015 yılında 900 bine yakın yeni konut üretildi, bunun 600 bine yakını satıldı. Zorlu Gayrimenkul üst yöneticis Mesut Pektaş, yabancı müşteri ihtiyacına dikkat çekti.

Kadir Topbaş MIPIM Fuarı değerlendirme toplantısına katıldı!

MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nın İstanbul Ticaret Odası’ndaki değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Topbaş, "Yarışan Şehirler devri bitti. Odak Şehirler dönemi başladı. Ve İstanbul Odak Şehirdir" dedi.

Nef, MIPIM’den ödülle dönmeyi planlıyor!

Nef, dünyanın en büyük gayrimenkul buluşmalarından biri olarak kabul edilen MIPIM’de yaklaşık 30 ülkeden 120’nin üzerinde yatırımcıyı özel bir yemekte ağırlayacak. Nef, MIPIM’de bir de ödül heyecanı yaşayacak.

Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor paneli MIPIM Fuarı’nda yapılacak!

‘Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor’ toplantı dizisinin ‘Çağdaş Türk Mimarisi: Global Ölçekte Fırsatlar ve Sınırlar’ başlıklı son paneli, Fransa Cannes’da gerçekleşecek gayrimenkul fuarı MIPIM 2015’te ünlü Türk mimarların katılımıyla gerçekleşecek.

Beyoğlu yatırımcıları BIG'le Mıpım Fuarı'na katılıyor!

10 milyar liralık projeye sahip 32 Beyoğlu yatırımcısı dünyaya açılıyor. Beyoğlu Belediyesi Başkanı Demircan öncülüğünde kurulan 'BIG' öncelikle Cannes'daki MIPIM'de boy gösterecek.

Vadistanbul, Mıpım 2015'e katılacak!

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak nitelendirilen MIPIM Fuarı, Fransa 'nın Cannes kentinde 10 -13 Mart 2015 tarihlerinde kapılarını açıyor.

İTO, MIPIM'e İstanbul maketi ile katılacak!

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Fransa'nın Cannes şehrinde bu yıl 26'ncısı düzenlenecek dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'e bugüne kadar yapılmış en büyük “İstanbul Maketi” ile katılıyor.

Beyoğlu Piyalepaşa projesi MIPIM Fuarı'nda tanıtılacak!

10 milyar liralık projeye imza atan Beyoğlu yatırımcıları, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Başkan Ahmet Misbah Demircan öncülüğünde kurulan platform, tanıtıma ilk MIPIM Fuarı'ndan başlayacak.

Beyoğlu Belediyesi MIPIM 2015 Fuarı'na katılacak!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nda yatırım yapan sektör temsilcileriyle birlikte Fransa’da MİPİM Fuarı’na katılacaklarını belirtti...

Vadistanbul MIPIM Fuarı'na katılacak!

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak nitelendirilen MIPIM Fuarı, Fransa'nın Cannes kentinde 10-13 Mart 2015 tarihlerinde kapılarını açıyor. Vadistanbul da fuardaki yerini alacak.

Türkiye MIPIM Fuarı'na ilk defa İstanbul olarak katılıyor!

Bu yıl 26’ncı kez düzenlenecek dünyanin en buyuk gayrimenkul fuarı olan MIPIM, 10-13 Mart 2015 tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ilk kez MIPIM'e katılacak!

10-13 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes kentinde 26’ncısı düzenlenecek dünyanın en önemli gayrimenkul fuarları arasındaki MIPIM Fuarı’na Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de katılacak..

Balıkesir Belediyesi MIPIM'de yer alacak!

Gayrimenkul sektörünün uluslararası platformda kendini ve projelerini tanıttığı en önemli fuar olan MIPIM, her sene olduğu gibi Fransa’nın Cannes şehrinde 10-13 Mart 2015 tarihlerinde 26. kez kapılarını ziyaretçilere açacak.

Vadistanbul Bulvar, MIPIM Fuarı'nda yerini alacak!

MIPIM Fuarı, Fransa’nın Cannes kentinde 10 - 13 Mart 2015 tarihlerinde kapılarını açıyor. İstanbul Ticaret Odası’nın destekleriyle oluşturulan Türkiye çadırında, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden Vadistanbul da yerini alıyor.

Balıkesir, MIPIM 2015 Fuarı'nda tanıtılacak!

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek gayrimenkul fuarı MIPIM’e Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de katılacak. Yatırımcıların buluşma noktası olan fuarda, Balıkesir’in enerji ve turizm projeleri tanıtılacak.

MIPIM

MIPIM MIPIM

Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden gayrimenkulün, gerçekleştirilecek uluslararası fuarlarla ülkeyi bölgede bir merkez haline getirmesi bekleniyordu. Bu konuda ilk adımlar da atılmış, Dubai merkezli Cityscape Fuarı 2016 yılında kapılarını açmıştı. Gayrimenkul alanında dünyanın en büyük fuarı kabul edilen MIPIM de Türkiye'de bu yıl ilk kez organize edilecekti. Ancak gayrimenkul fuarlarından beklenen gerçekleşmedi. 


Önce bu yıl 23-24-25 Mart tarihlerinde düzenleneceği duyurulan Cityscape fuarının, açılışına 1 ay kala erteleneceği açıklandı. Fuarın gerçekleştirilmesiyle ilgili yeni bir tarih de henüz belirlenmiş değil. Arkasından MIPIM'le ilgili kötü haber de gecikmedi. Fuarın Türkiye gayrimenkul sektörüyle buluşması 2018 yılına kaldı. Cityscape organizasyonun ertlenmesiyle ilgili olarak fuar şirketinden gelen açıklama aslında o kadar da şaşırtıcı değil. Açıklamada ertelemeye gerekçe olarak ülkeyi bekleyen referandum süreci, gayrimenkul sektörüne yönelik yeni düzenlemelerle yabancı...