Mobilya İhracatı

Mobilya İhracatı

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Çalışkan, "Mobilya ihracatını yoğun olarak gerçekleştirdiğimiz ülkelere 25'erli gruplar halinde ziyaretlerde bulunacağız. Potansiyeli en yüksek ve bürokrasi açısından en rahat olduğunu düşündüğümüz ülkeye ilk mobilya AVM'sini kuracağız" dedi...

Mobilyacılar ihracatta çıtayı Afrika ile yükseltiyor!

MOBSAD Başkan Vekili Yanıkçıoğlu yaptığı açıklamada sektör olarak Afrika'ya ağırlık verdiklerini, ihracat hedeflerinin bu yıl yüzde 50 artışla 450 milyon dolar olduğunu dile getirdi.

Mobilya ihracatında 2023 yılı hedefi 10 milyar dolar!

Kayseri 6. Mobilya Fuarı açıldı. Mobilya ihracatında 2002-2015 arasında 5 misli artış yaşandığını kaydeden Bakan Elitaş, 2023 hedefinin 10 milyar $ olduğunu kaydetti.

Mobilya ihracatına Türk dizisi dopingi!

MOBSAD Başkanı Bostan: "Türk dizilerinin Orta Doğu dünyasında büyük rağbet görmesi, bu dizilerde kullandığımız mobilyaları, yani Türk mobilyasını tanıtmamıza imkan veriyor" dedi.

Mobilya ihracatı artıyor!

Son yıllarda tasarımla öne çıkan mobilya sektörü ihracatını arttırmayı başardı. Ahmet Güleç, “Türkiye mobilya sektör ihracatı 2014 yıl sonu rakamlarına göre 2.4 milyar dolar olarak gerçekleşti. " dedi.

Mobilya ihracatında 8 yılda 3 kat artış yaşandı!

Türkiye’nin 2005-2013 döneminde mobilya sanayisi ihracatı üç kat artarak 2,2 milyar dolara yükseldi. İstanbul Sanayi Odası (İSO), mobilyada sanayi sektör raporunu açıkladı..

Mobilya ihracatı yüzde 13 arttı!

MOSDER tarafından açıklanan 2014 3. çeyrek ihracat ve ithalat verilerine göre, geçtiğimiz yıl 1.556.416,353 Dolar olan ihracat rakamı yüzde 13 artış göstererek 1.762.823,461 Dolar’a ulaştı.

İstanbul Mobilya Fuarı’nda ihracat seferberliği çağrısı!

CNR Holding tarafından Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği ( MOSDER ) işbirliğinde düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıldı. İstanbul Mobilya Fuarı’nda ihracat seferberliği çağrısı yapıldı...

Mobilya sektörü ihracatla gülecek!

Son dönem markalı konut projelerinin pazarlama ve satış taktiği örnek daireler üzerine kurulu. 65 bin işletme ile ortalama 250 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan mobilya sektörü, Türkiye ekomisinin en hızlı büyüyen alanlarından biri...

Mobilya sektöründen 8 milyar dolarlık ihracat hedefi!

İhracatçı Birlikleri verilerine göre 2013 yılının ilk yarısına 1 milyar 10 milyon dolar ihracat rakamı ile başlayan mobilya sektörü, haziran ayında 182 milyon 351 bin dolarlık ihracat gerçekleştirmiş durumda..

Masko 2010'da 15. sıraya yükselmeyi hedefliyor!

MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karcı, "2010'un ilk çeyreğindeki çift haneli büyüme devam edecektir" dedi

Geçtiğimiz yıla oranla mobilya ihracatı yüzde 12 artış gösterdi!

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından açıklanan 2013 ilk çeyrek ihracat ve de ithalat verilerine göre, geçtiğimiz yıla oranla mobilya ihracatı yüzde 12 artış gösterdi...

Mobilyada ihracat yüzde 12 arttı!

Mobilya sektörü 2013'ün ilk çeyreğinde ihracatını yüzde 12 artırdı...

Mobilya ihracatı 6 ayda yüzde 17 arttı!

TÜİK'in 2011 verilerine göre, 2011'in ilk 6 aylık döneminde mobilyadaki ihracat artışı yüzde 17 olarak gerçekleşti. MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karcı, böyle güçlü bir sektörün korunması gerektiğini beliritti...

6 günde 1,2 milyar dolarlık mobilya ihracatı!

"15. CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı" kapılarını yeni rekorlarla kapatırken, fuar süresince 1,2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesi gerçekleştirildi. 

Mobilya sektörü rotayı Rusya pazarına çevirdi!

Bu yıl iç pazarda yüzde 8-10 daralma bekleyen mobilya sektörü, rotayı Rusya pazarına çevirdi. Sektör, iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesi ve inşaat yatırımlarının büyümesiyle Rusya pazarına ihracatı bir yılda yüzde 82,3 artırdı. 

ABD'ye mobilya ihracatı 5 yılda 4 kat arttı!

MOBSAD Başkan Vekili Cüneyt Yanıkçıoğlu, Türk mobilyacıların son 15 yılda çağ atladığını belirtti. Yanıkçıoğlu, ABD'ye mobilya ihracatını son 5 yılda 4 kat artırdıklarını bildirdi.

ABD'ye mobilya ihracatı 5 yılda 4 kat arttı!

MOBSAD Başkan Vekili Yanıkçıoğlu, "Dünyanın en büyük 5'inci mobilya ihracatçısı ABD'ye önemli tutarda mobilya ihraç eder hale geldik. Bu ülkeye son 5 yılda mobilya ihracatını 4 kat artırdık." dedi.

Mobilyada ÖTV ve KDV indirimi ihracatı ve istihdamı artırır!

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Cüneyt Yanıkçıoğlu, ÖTV ve KDV indirimlerinin yıl sonuna kadar sürmesinin ihracatı ve istihdamı artıracağını belirtti.

İstanbul Mobilya Fuarı kapılarını açtı!

İstanbul’da kapılarını açan Avrasya'nın en büyük mobilya fuarının 3 milyar dolarlık mobilya ihracatı hedefine 800 milyon dolarla katkı vermesi bekleniyor. 500’den fazla markanın yer aldığı ve pazara kadar sürecek fuarda binlerce yeni ürün ziyaretçi bekliyor.

Türk mobilya sektörünün İran ihracatı hızlanacak!

İran'a uygulanan uluslararası ambargonun kalkmasının ardından Mobilya Sanayicileri Derneği'nin (MOSDER) önderliğinde Türk mobilya sektörü bu ülkeye ihracatı yeniden canlandırmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Alinur Aktaş İnegöl'deki 12 yıllık yatırımları değerlendirdi!

Nüfusu 12 yılda yüzde 36 büyüyen İnegöl'ün cari fazlası son 12 yılda yaklaşık 3.5 kat artarken, mobilya ihracatı ise 18 kat büyüdü.

İlk 6 ay 1 milyar 100 milyon dolar mobilya ihracatı yapıldı!

MOSDER tarafından açıklanan 2015 yılının ilk yarı ihracat verileriyle öngörülen rakamlara ulaşıldı. Mobilya sektörü ilk çeyrekte yaşadığı düşüşe rağmen, alınan önlemlerle ihracattaki büyümesini sürdürerek yılın ilk yarısını 1.100 milyar dolar ile kapattı

Türkiye mobilya ihracatı yapan ülkeler arasında 12. sıraya yükseldi!

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından açıklanan 2015 yılının ilk yarı ihracat rakamlarına göre dünyada mobilya ihracatı yapan ülkeler sıralamasında Türkiye, 15. sıradan 12. sıraya yükseldi.

Türk mobilyacılar son 4 yılda ihracatta 11 basamak atladı!

(MOSFED) başkanı Ahmet güleç, Türkiye'nin son 4 yılda mobilya ihracatı sıralamasında 10 basamak atlayıp 11'inciliğe yükseldiğini belirterek, ''Hedef, 2023'te dünyanın ilk 5 ihracatçı ülkesi arasında olmak' dedi.

Mobilya sektörü 2,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi!

Türk mobilya sektörünün geçen yılki mobilya ihracatı, bir önceki seneye göre yüzde 8,2'lik artışla 2,4 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Mobilya ihracatı artıyor!

Son yıllarda tasarımla öne çıkan mobilya sektörü ihracatını arttırmayı başardı. Ahmet Güleç, “Türkiye mobilya sektör ihracatı 2014 yıl sonu rakamlarına göre 2.4 milyar dolar olarak gerçekleşti. " dedi.

Mobilya İhracatı

Mobilya İhracatı Mobilya İhracatı

150 bin metrekare üzerinde 600 modülden oluşan mobilyacılar çarşısında 300 firmanın faaliyet gösterdiği mobilya kooperatifi Modoko, yurt dışına benzerini kuracak ve ihracatı artıracak.

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan, Ticaret Bakanlığı'ndan 3 milyon dolarlık ÜR-GE desteği aldıklarını söyledi. Çalışkan, "Mobilya ihracatını yoğun olarak gerçekleştirdiğimiz ülkelere 25'erli gruplar halinde ziyaretlerde bulunacağız. Potansiyeli en yüksek ve bürokrasi açısından en rahat olduğunu düşündüğümüz ülkeye ilk mobilya AVM'sini kuracağız. Ülkeyi belirlediğimizde bakanlığa sunacağız. Bir sorun yaşamazsak 2020'de bu projeyi hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

İLK SIRADA IRAK VAR

Sabah'tan Pınar Çelik'in haberine göre; Aradıkları niteliklere en uygun pazarın şimdilik Irak olduğunu söyleyen Çalışkan, "İKEA tek başına 40 milyar dolar ihracat yaparken Türkiye'nin mobilya ihracatı 20 milyar dolar. Proje hayata geçtiğinde ihracatımızı ikiye katlamayı öngörüyoruz. Bu proje...