NASA

NASA

NASA’nın Mars’ta kuracağı yaşam alanı için proje üreten ve 3’üncü olan Güvenç Özel, “Türkiye’de de çalışmalarımız var. İzmir Çeşme’de projeler üretiyoruz. Yazlık bir konut için duvarları 2.5 santimetreye düşürmeye çalışıyorum” dedi.

Yalıtım ile yüzde 50 tasarruf sağlanabilir!

Eryap Grup CEO'su Emrullah Eruslu, NASA'nın uyarısının ardından yaptığı açıklamada, gelecek kara kışa yalıtımla giren binalarda enerji harcamalarının yüzde 50 oranında azalacağını belirtti. İşte ayrıntılar...

Nasa, Türkiye'de analiz istasyonları kuracak!

Depremlerin önceden tespit edilmesi için NASA'nın başlattığı proje kapsamında Türkiye'de de analiz istasyonları kurulacak. Tüm veriler İzmir'de kurulacak merkezde toplanacak.

NASA, deprem riskini uzaydan görecek!

NASA, deprem riskini uzaydan görecek. Sistemle ilgili Hürriyet’e bilgi veren NASA’dan dünyaca ünlü gezegen bilimci Charles Elachi, deneysel çalışmalar yaptıkları projeyle fay üstünde baskının olduğu yerleri belirleyeceklerini söyledi.

Elon Musk ile Jeff Bezos uzay istasyonu tesisi satın almak istiyor!

Uçuk projelerin fizikçisi Elon Musk ile Amazon’un kurucusu Jeff Bezos uzay istasyonu sahibi olmak için bir yarışta. Musk, NASA’nın sattığı tesis için daha atak. Bezos ise paraya güveniyor

Tempur yataklar NASA teknolojisine sahip!

NSM İnşaat Dış Ticaret'in sahibi Mehmet Güven, Tempur'un vücut sağlığına katkı sağladığını belirtti

Statkraft Türkiye'de 6 hidroelektrik santralı kuracak!

Norveçli enerji devi Statkraft Türkiye'de 520 megawattlık 6 hidroelektrik santralı kuracak

İzmir'de oyuncak müzesi açıldı!

İzmir'de Şair Sunay Akın'ın katkılarıyla yenilenen Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi açıldı

İşbir Yatak yurtdışında 26 mağaza açacak!

İşbir Sünger Sanayi Genel Müdür Yardımcısı İlham Öz, yurtdışındaki mağaza sayısını 40'a çıkaracaklarını kaydetti

İşbir Yatak, üç yılda yüzde 330 büyüdü

İşbir Sünger Sanayi Genel Müdürü Metin Gültepe, İşbir Yatak'ın 2006 yılından itibaren başladığı yeniden yapılanmayla son 3 yılda yüzde 330'luk bir büyüme sağladığını bildirdi.

Erdinç Varlıbaş: Viski fabrikası ihalesi ile sıçradık!

90'lara kadar nispeten küçük işler yapan şirketimiz 1988'de istanbul'a taşındı. Asıl sıçrama 1998'de Tekel'in Ankara'daki viski fabrikasını ihaleye çıkarmasıyla yaşandı

Ecocarat'ın en büyük müşterisi hastaneler!

Ecocarat, nemi düzenleyerek, bakterileri engelliyor ve Ecocarat'ın en büyük müşterisi hastaneler

NASA dünyadaki en büyük havuzu inşa etti!

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), uzaya göndereceği astronotları eğitmek için dünyanın en büyük havuzunu inşa etti

Mars'a Curiosity uzay robotu ilk kazmayı vurdu!

Amerikan Ulusal Uzay Ajansı NASA'nın Mars'a gönderdiği Curiosity Mars'taki kaya parçalarından örnek almak için kazı çalışmalarına başladı. Curiosity uzay robotu ağustos ayından beri Mars'ta incelemelerde bulunuyordu

Marmara Forum, A Human Adventure sergisine ev sahipliği yapıyor!

Marmara Forum Expo Center'da “NASA: A Human Adventure” sergisi açıldı...

NASA, uzay istasyonuna uzay oteli ekliyor!

Geçen sene Haziran ayında resmileştirilen NASA'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nu (ISS) ticarileştirmesi projesi, yörüngeye bakan istasyona otel eklenmesiyle sürüyor. Tasarımcı Philippe Starck, otelin iç mekan tasarımını “rahat ve sıcak bir yumurta” şeklinde tanımlıyor.

NASA Mars’ta yapılan konut projelerini tanıttı!

NASA, Kızıl Gezegen’de yaşayacak astronotlar için yapılan konut projeleri yarışmasının finalistlerini seçti.

Nasa Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Nasa Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kadıköy’de 50 bin TL sermaye bedeli ile Mukaddes Şahin tarafından kuruldu. 

Üçüncü havalimanı uzaydan böyle görüntülendi!

NASA'nın haziran ayında devreye aldığı yeni nesil görüntüleme teknolojisiyle İstanbul ilk kez görüntülendi. Bu sabah İstanbul'u çeken astronot Randy Bresnik, Twitter hesabından fotoğrafları paylaştı.

Kütahya Naşa'da metruk yapılar yıkılıyor!

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Naşa beldesinde kent yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kütahya Naşa'da metruk yapılar yıkılıyor.

NASA Group'tan Kırıkkale'ye Gold Hotel ve SPA Restoran!

Türkiye'de ve Kıbrıs'ta büyük firmalara finans desteği sağlayan NASA Group, Kırıkkale'de 3 yıldızlı otel açacak. Gold Hotel ve SPA Restoran'ın tanıtımı gerçekleşti.

Kütahya Naşa'da imar çalışmaları başladı!

Naşa Belediyesi, 2016 yılında gerçekleştirdiği Halihazır harita çalışmalarından sonra İmar planı ve imar planına esas jeolojik, jeoteknik imar planı ve revizyon çalışmasına start verdi.

NASA'dan korkutan haber: Asit yağmuru binalarda aşınmaya neden olacak!

NASA'dan korkutan haber.. NASA'dan zehirli gazın Türkiye'ye doğru ilerlediğini gösteren bir harita yayınlandı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün çevresi imara açılmayacak!

İstanbul’da 3. köprü ve 3. havalimanı projelerinin çevreye maliyeti ne oldu? Kuraklık konusunda NASA ile yaşanan polemikte son durum ne? Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu cevapladı...

Artık deprem önceden bilinecek!

Karabük Üniversitesinde gerçekleştirilen "7. Uluslararası Bilim Günleri" kapsamında "NASA'daki Tecrübelerim ve Deprem Tahminleri" konferansı düzenlendi. NASA GeoCosmo Başkan Yardımcısı Karel, konferansta konuşma yaptı.

Güvenç Özel kimdir?

NASA’nın Mars’ta kuracağı yaşam alanı için proje üreten ve 3’üncü olan ABD’de yaşayan Türk mimar Güvenç Özel kimdir? Güvenç Özel bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?

Güvenç Özel: Çeşme’de teknoloji entegrasyonu olan projeler yapıyoruz!

NASA’nın Mars’ta kuracağı yaşam alanı için proje üreten ve 3’üncü olan Güvenç Özel, “Türkiye’de de çalışmalarımız var. İzmir Çeşme’de projeler üretiyoruz. Yazlık bir konut için duvarları 2.5 santimetreye düşürmeye çalışıyorum” dedi.

Kütahya Simav Naşi Deprem Konutları'na yüzde 10 indirim!

AK Parti Kütahya Milletvekilleri M.Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan yayınladıkları ortak basın açıklamasıyla Simav Naşa Beldesindeki Deprem Konutlarında indirim yapıldığı müjdesini verdiler.

NASA

NASA NASA

1998 yılından beri Amerika’da yaşayan 35 yaşındaki Türk mimar Güvenç Özel, geçen yıl NASA’nın düzenlediği Mars Kolonisi adlı yarışmada Avrupa Uzay Ajansı’yla 3’üncülüğü paylaştı. UCLA Mimarlık Fakültesi IDEAS Master programının teknoloji yöneticisi olan Güvenç Özel’in aynı zamanda Los Angeles’da faaliyet gösteren Ozel Office’in de kurucusu. Binalarla insanların iletişimi üzerine yaptığı çalışmalarla ses getiren ve NASA’nın Mars’ta kuracağı yaşam alanı için proje üreten Güvenç Özel, Çeşme’de de bir kaç proje üzerinde çalışıyor. İstanbul’da görüştüğümüz Özel, “Çeşme’de teknoloji entegrasyonu olan birkaç proje yapıyoruz. Bilgisayar destekli tasarımın bina üretimine daha düz şekilde geçmesiyle ilgili projelerim var. Konut projesi yapıyoruz şu anda. Yazlık bir konut için duvarları 2.5 cm’e düşürmeye çalışıyorum” dedi. 


İNSANLI GEZİLER BAŞLAYACAK

* İleri teknoloji ve mimari tasarımı birleştiren çalışmalarla ilerliyorsunuz. Bizi...