Nazmi Durbakayım

Nazmi Durbakayım

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye ekonomisinin tüm zorlukları aştığını belirterek, “Her kişi, her kurum elini taşın altına koydu. ‘Ben’ öznesi yerine ‘Biz’ demesini bildi” diye açıklama yaptı. 

Konutta yüzde 20 indirimle 174 milyonluk satış!

Konutta yüzde 20 indirim kampanyası ile 253 adet konut ve ofis sattıklarını belirten Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Gençler yoğun ilgi gösterdi. Satışlardan 174 milyon TL ciro yaptık” dedi...

Konut getirisinin azalması, inşaatçının fedakarlığını gösterir!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım: "Son iki yıldır her ortamda fiyat artışı yapmamaya gayret ediyor ve kar marjlarımızdan fedakarlık yapıyoruz" dedi.

İnşaatta üreticiler kanunu çıkarılmalı!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, tüketiciler gibi üreticiler için de kanun çıkarılması gerektiğini belirtti.

Teknik Yapı Kartal'da iki projeye imza atacak!

Kartal’da dönüşüme 1987’de başlayıp ilçede birçok farklı projeye imza atan, ancak bir süreden bu yana farklı yerlere yoğunlaşan Teknik Yapı, son dönemin yükselen bölgesine iddialı dönüyor

Genç yaşta konut sahibi olanların sayısı hızla artıyor!

2006'da bireysel kredi alan her 100 kişiden 28'i 18-35 yasaralığındaki kişilerden oluşurken; simdi bu rakam her 100 kişide 37'ye çıktı. Gençlerin yüzde 65'i krediyi konut için kullanıyor.

Nazmi Durbakayım 3. kez İNDER Genel Başkanı olarak seçildi!

İNDER, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ı üçüncü kez İNDER Genel Başkanı olarak seçti. Durbakayım, yeni çalışma döneminde vergi ve harçların makul seviyeye çekilmesi için çaba harcayacaklarını söyledi.

İstanbul’da dar ve orta gelirli vatandaş için konut üretilemiyor!

Dar ve orta gelirli vatandaş barınma ihtiyacına çözüm beklerken, müteahhitler ‘Bu arsa fiyatları ucuz ev mümkün değil” diyor. Vatandaşın ve müteahhitin gözü kulağı kamuda. TOKİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile çözüm formülleri aranıyor.

İnşaatçı ihracat teşviki istiyor!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, "ihracat yapanların avantajları bize sağlanıyor mu? Konut yapıcıları olarak bunu bekliyoruz. Bir dönüş varsa bundan faydalanmalıyız." dedi

Teknik Yapı, Anadolu’ya açılıyor!

Teknik Yapı, Anadolu’ya açılma hamlesi başlatırken, Evora projesindeki konsepti Denizli’ye taşıyacak. Projelerinde satışların yüzde 25’ini Anadolu’ya gerçekleştiren Teknik Yapı, yeni şehir arayışını sürdürüyor. İşte ayrıntılar...

Teknik Yapı projeleri hakkında merak edilenleri yanıtladı!

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Merak edilen soruları yanıtladı. İşte Teknik Yapı projeleri hakkında merak edilenler...

Yatırımcılar İstanbul dışına göz dikti!

İstanbul'da küçük ve orta ölçekli yatırımcılar arsa bulamazken, büyük yatırımcılar da bu konuda zorluk çekiyor. Sektör temsilcileri yatırımcıların arsa için Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli,Yalova, Çanakkale gibi şehirleri tercih ettiğini belirtiyor.

Kurdaki yükseliş gayrimenkul fiyatlarını etkileyecek mi?

Son dönemde hızla yükselen dolar kurunun gayrimenkul sektörüne henüz yansımadığını belirten sektör temsilcileri, yatırımcılara "Konutta fırsatlar var, kaçırmayın" çağrısı yaptı

Müteahhitlerden tavsiye: Şu sıralarda dolar alma ev al!

Dolardaki artışın konut fiyatlarına zam olarak yansıması beklenirken müteahhitler, “Ev almak isteyenler fiyatlara zam gelmeden harekete geçsin. Evi şimdi alan yatırımcı kârlı çıkar” görüşünü paylaştı

Yabancılar konutta tarihi rekor kırdı!

TÜİK'in haziran ayı verileri, Türkiye'de nisanda yüzde 42'ye ulaşan konut satışındaki artışın yüzde 19.1 'e gerilediğini ortaya koydu. Haziranda 110 bin konut satılırken, yabancılar 2.256 adetle tarihi rekoru kırdı.

Nazmi Durbakayım: İnşaat sektörü ok gibi fırlayabilir!

İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ve geçen yıla ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla sonuçlarını değerlendirdi. Nazmi Durbakayım 1,5 yıldır bekleyen projeler nedeniyle gerilimi artan inşaat sektörünün her an ok gibi fırlayabilir dedi..

Nazmi Durbakayım: 2020 gayrimenkulün yılı olacak!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım 2020 Ocak ayı konut satış verilerinin yayımlanmasından sonra konuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Durbakayım; Yatırımcıların harekete geçmesi satışları artırdı." dedi.

Nazmi Durbakayım: Konut satışları arttı ama tatmin edici değil!

TÜİK Konut Satış İstatistikleri'ni değerlendiren İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Konut satışları arttı ama tatmin edici değil" dedi...

Nazmi Durbakayım yeniden İNDER başkanı seçildi!

İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER) yapılan olağanüstü genel kurulunda Nazmi Durbakayım yeniden başkan seçildi.

Konut alıcısı harekete geçecek!

Emlak alıcılarını harekete geçirerek yeni çalışmalar başlatılacağını söyleyen İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, ''Yabancıya satışı daha da artırmak için ihracatçı sayacak bir düzenlemeye ihtiyacımız var'' dedi.

Konut almanın tam zamanı!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım yaptığı açıklamada mevcut konutların yüzde 30-40 zararla satıldığını belirtti. Durbakayım, “Fiyat düşüşü duracak. Yani şu an konut almanın tam zamanı yazın bu satış rakamları olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Temennimiz, söz konusu indirim ve teşviklerin kalıcı olması!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, sektör olarak şu anda her türlü teşvik ve desteğe ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, "Temennimiz, söz konusu indirim ve teşviklerin kalıcı olması ve tüketiciye direkt yansıtılmasıdır." şeklinde konuştu.

Konut satışları 2019’un ikinci çeyreğinde daha iyi olacak!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, konut satışlarının seçim sonrasında belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte yılın en iyi seviyesine ulaşacağını kaydetti.

Ölüm tuzağı yapan müteahhitler cezalandırılsın!

Teknik Yapı Holding ve İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım yaptığı açıklamada, "Bir Allah’ın kulu ev alırken sorgulamıyor. Müteahhitlerin kendilerine, mevcut 5-6 milyon riskli yapının oluşmasında katkılarının olup olmadığını sorması lazım" dedi.

2019’da konut fiyatlarının artışı sert olacak!

Konutta yaşanan yaşanan durgunluk nedeniyle bazı çevreler tarafından ‘fiyatlar daha da düşecek’ iddiasının gündeme getirilmesine tepki gösteren İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Kimse bu fiyatlardan daha gerisini beklemesi'' dedi.

Konut fiyatları 2019'da yüzde 25 artacak!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, 2019 yılında konut fiyatlarının yüzde 25 artacağını söyledi. Durbakayım, konutta fırsat ayı olduğunu söyleyen Durbakayım, ev almak için en uygun zaman olduğunu ifade etti.

Gayrimenkul dövizden daha fazla getiri sağlayacak!

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım yaptığı açıklamada bu dönemde gayrimenkul sektöründe büyük fırsat oluştuğunu, yakında gayrimenkulün dövizden daha fazla getiri sağlayacağını dile getirdi.

Nazmi Durbakayım'ın annesi Halide Zehra Durbakayım vefat etti!

Nazmi Durbakayım'ın annesi Halide Zehra Durbakayım vefat etti. Ailesi, Teknik Yapı, Canpark Holding ve İNDER Yönetim Kurulu Üyeleri taziye ilanı yayınladı. 

Nazmi Durbakayım

Nazmi Durbakayım Nazmi Durbakayım

Türkiye'nin bugüne kadar birçok kez ekonomik ve siyasi abluka altına alındığını dile getiren İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, "Ancak hepsini alnının akıyla atlattı. Çünkü her seferinde tüm Türkiye el ve güç birliği yaptı. Her kişi, her kurum elini taşın altına koydu. 'Ben' öznesi yerine 'Biz' demesini bildi" diye konuştu. 

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Durbakayım, "Türkiye üzerine kurulan her oyunda, her baskıda Türkiye Cumhuriyeti'nin ilgili kurumları, kendisinden beklenen bilgi ve cesaretle görevini yerine getirmek için kolları sıvadı. İnsanları ve kurumları bir araya getirerek, güçlü bir sinerji yarattı. Ortaya çıkan güç ise önündeki her türlü sorunu alnının akıyla aşmasını bildi" diye konuştu. Dış odakların Türkiye üzerinde kurduğu ekonomik baskının güç birliği yaparak aşılacağını dile getiren Durbakayım, "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat...