NL Mimarlık

NL Mimarlık

Mimarlar bir tahıl silosunu aynı zamanda bir tırmanış alanına çevirirken lego şeklinde tasarlanan bir yapı ile ofis ve üniversite kampusunu dikey bir binada birleştiriyor

Casella Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Casella Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Arnavutköy’de  100 bin TL sermaye bedeli ile Selahattin İnce ve Ali Aydınlı tarafından kuruldu.

5d Grup Mimarlık Mühendislik Danışmanlık Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

5d Grup Mimarlık Mühendislik Danışmanlık Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Küçükçekmece’de 1 milyon TL sermaye ile Rahman Ünlü Ve Cemal Baday tarafından kuruldu.

Hatt Mimarlık Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Hatt Mimarlık Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Arnavutköy'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Nigar Tuğçe Ünlü tarafından kuruldu.

Artonart Mimarlık Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Artonart Mimarlık Ticaret Limited Şirketi bugün Üsküdar'da 20 bin TL sermaye bedeli ile Abdulkadir Ermiş ve Esra Ünlütürk ortaklığında kuruldu.

Expoart İç Mimarlık Limited Şirketi kuruldu!

Expoart İç Mimarlık Limited Şirketi bugün Küçükçekmece'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Merve    Vural Ünlü tarafından kuruldu. 

Heb Mimarlık Mühendislik Proje Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Heb Mimarlık Mühendislik Proje Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Küçükçekmece'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Hakan Ünlü tarafından kuruldu. 

Adam Group Mimarlık Ve Danışmanlık Anonim Şirketi kuruldu!

Adam Group Mimarlık Ve Danışmanlık Anonim Şirketi bugün Kadıköy'de 600 bin TL sermaye bedeli ile Turan     Ünlü ve Ebru Şahin Uçar ortaklığında kuruldu. 

Tepeler Mimarlık İnşaat Elektrik Ve Lojistik Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Tepeler Mimarlık İnşaat Elektrik Ve Lojistik Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Maltepe'de 50 bin TL sermaye bedeli ile İsmail Aydınlıoğlu tarafından kuruldu. 

Yusuf Güney mimarlık şirketiyle davalık oldu!

Ünlü şarkıcı Yusuf Güney, evini tadilat yaptırdığı mimarlık şirketiyle davalık oldu. Güney, villasının tadilat işlerinin istediği şekilde yapılmadığını ve kendisinden fazla para alındığını öne sürdü.

TAGO Mimarlık'tan Maldivler'e otel ve tesis projesi!

Türkiye’nin köklü mimarlık ofisi TAGO Mimarlık, Maldivler’de yeni bir projeye başlıyor. Şirket, dünyanın en ünlü spor kulüplerinin kamp yapacağı spor ve otel kompleksi inşa edecek.

TAGO Mimarlık'tan Maldivlere türk imzası!

Maldivler’de, dünyanın en ünlü spor kulüplerinin kamp yapacağı spor ve otel kompleksi projesi Türkiye’nin köklü mimarlık ofisi TAGO Mimarlık tarafından hazırlandı. 

Vista Restorasyon Mimarlık İnşaat Taahhüt Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Vista Restorasyon Mimarlık İnşaat Taahhüt Ticaret Limited Şirketi bugün Maltepe’de 20 bin TL sermaye bedeli ile Fatih Yönlüer ve Selçuk Araz ortaklığında kuruldu. 

Tarus Tasarım Mimarlık Mühendislik Danışmanlık İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Tarus Tasarım Mimarlık Mühendislik Danışmanlık İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, Özlem Şahin tarafından 10 bin TL sermaye ile 28 Haziran'da Tuzla, İçmeler Mahallesi, Aydınlı Yolu Caddesi'nde kuruldu.

NL Mimarlık Haberi

NL Mimarlık

KALİFORNİYA / ABD

'3 Blok' ötede bir lego

Dışarıdan bakıldığında tam bir labirent. İçine girildiğinde ise okulundan kültür merkezine kadar çok farklı kullanım amaçlarına ev sahipliği yapan bir yapı. Brandon Martella tarafından projelendirilen ve Kaliforniya'da hayata geçirilmesi planlanan '3 Block' projesi dikey alanda yaşam oluşturma fikrinin bir parçası olarak ortaya çıktı. Adeta legolardan yapılan bir oyuncağa benzeyen yapı, yeşil alanları, yürüyüş yollarıyla tüm bir günü bina içerisinde geçirebilecek kullanım alanlarına sahip olabiliyor. Özellikle de dış cephesindeki cam kullanımı yapını güneş enerjisi üretimine izin veriyor. Projenin en üst katından ise San Diego manzarası izlenebiliyor.

AMSTERDAM / HOLLANDA

Hem depo hem tırmanış alanı

Özellikle tahıl ve hububat depolama alanları olarak bilinen 'silo'lar Hollanda'da yapılan yeni bir projeyle çok amaçlı kullanım kazandı. NL Mimarlık tarafından ortaya atılan...