özak gyo projeleri

özak gyo projeleri

Özak GYO, düzenli nakit akışına sahip olan bir şirket. Şirketin toplam aktiflerinin yüzde 21'ini süren projeler oluşturuyor. Emre Akyol, Büyükyalı Projesi satışlarının 2021'de yüzde 80'e ulaşabileceğini ve 2020'de de tamamlanabileceğini tahmin ediyor...

Özak GYO konfor ve bütün projelere odaklandı!

Gayrimenkul sektöründe 2009 yılında faaliyete geçen Özak GYO, konut, ticari, turizm ve perakende olmak üzere farklı alanlarda projeler geliştiriyor. 

Özak GYO'nun Göktürk ve Demre projesini İnt-Er Yapı yapacak!

Özak GYO'nun İstanbul, Göktürk'te yapımı planlanan konut projesi ve Antalya, Demre'de yapımı planlanan otel projesinin inşaat işleri İnt-Er Yapı İnş. Tur.San.ve Tic.A.Ş. tarafından yerine getirilecek.

Ev alan her zaman kazanır!

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, inşaat maliyetlerindeki artışın konut fiyatlarına yansımaması konusunda açıklamalar yaptı. 

Özak GYO'nun yüzde 11 hissesi 70 milyon TL'ye satıldı!

Türkiye'den vazgeçmeyen yabancı yatırımcılar borsadaki düşüşü alım fırsatına çevirdi. Şirket hisse alımı yapılan firmalar arasında Özak GYO da yer aldı..

Özak GYO'nun hedefi 5 yılda 2,5 kat büyüme!

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, 5 yılda 2,5 kat büyümeyi hedeflediklerini açıkladı. Keresteci, 5 yıllık süreçte net aktif değerlerini 3 milyar TL’ye, kira gelirlerini ise 172 milyon TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Özak GYO ile İnter Yapı İnşaat anlaştı!

Özak GYO yeni geliştirilecek projeler kapsamında danışmanlık hizmeti alınması amacıyla İnter Yapı İnşaat ile proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri sözleşmesi imzalandı.

İstanbul’da her yer yüksek binalarla dolmamalı!

Zeytinburnu Büyükyalı projesi hakkında bilgi veren Özak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, "İstanbul’da her yer yüksek binalarla dolmamalı." dedi.

Özak GYO 2017 yılı 3 aylık sorumluluk beyanını yayınladı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO 2017 yılı 3 aylık sorumluluk beyanını yayınladı.

Özak GYO 2016 finansal raporunu yayınladı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO 2016 finansal raporunu yayınladı.

Özak GYO, yeni turizm yatırımlarını hayata geçirecek!

Bünyesinde Antalya'da hizmet veren Ela Quality Resort Belek'i bulunduran Özak GYO, yeni yatırımlara hazırlanıyor. Ela Quality Resort Genel Müdürü Tunç Batum, "5 ayrı projemiz var''dedi.

Özak GYO projeleri satış işlem bilgileri!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda Özak Hayat Tepe Projesi ve Hayat Tepe Suites satış işlemleri ve Ela Quality Resort Hotel'in doluluk ve kira oranının bilgilerini yayınladı.

Özak GYO, Türkiye’nin en büyük 57. şirketi seçildi!

Forbes Dergisi’nin ‘Türkiye’nin En Büyük 100 Şirketi’ sıralamasında ÖZAK GYO, birçok büyük holdingi, sanayi ve hizmet kurumunu geride bırakarak 57. sırada yer aldı.

Özak GYO Reel Gayrimenkul ile anlaştı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Reel Gayrimenkul ile anlaştı.

Özak GYO Didim gayrimenkulü irtifak hakkı işlemleri devam ediyor!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu' nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO Didim gayrimenkulü irtifak hakkı işlemleri devam ediyor.

Özak GYO Demre'de turizm tahsisli gayrimenkul için ön izin işlemleri yapıldı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO Demre'de turizm tahsisli gayrimenkul için ön izin işlemleri yapıldı.

Özak GYO Didim ve Demre'de otel inşa edecek!

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, "Turizm sektöründe ise önümüzdeki yıllarda Didim ve Demre'de yer atan arsalanmızda Ela Resort'un ismini ve uluslararası standartlardaki kalitesini taşıyan yeni otel projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" diye konuşuyor.

Özak GYO'dan Alsancak projesi avansının geri tahsil edilmesi açıklaması!

Özak GYO tarafından daha önce EPP'ye yapılan tüm ödemeler, belirlenmiş olan güncelleme faiz oranı ile güncellenerek toplam 12 milyon 36 bin 663,50 TL olarak bugün geri tahsil edildi.

Özak GYO'dan pay geri alım bildirisi!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO pay geri alım bildirisini yayınladı.

Özak GYO Demre'deki gayrimenkul için Kültür Bakanlığı'na başvuru yaptı!

Özak GYO Demre'deki günübirlik turizm tahsisli gayrimenkulü için, ön izin süresinin 4 ay uzatılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü'ne başvuru yaptı.

Özak GYO 9 aylık sorumluluk beyanını yayınladı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO 9 aylık sorumluluk beyanını yayınladı.

Özak GYO 9 aylık faaliyet raporunu yayınladı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO 9 aylık faaliyet raporunu yayınladı.

Özak GYO'dan Arstate Turizm isim değişikliği açıklaması!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO'dan Arstate Turizm isim değişikliği bildirisini yayınladı.

Özak GYO, Arstate Turizm ile birleşti!

Özak GYO'nun yüzde 100'üne sahip olduğu Arstate Turizm Pazarlama ve Ticaret A.Ş.'yi devralmak suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemi ticaret sicilinde tescil edildi.

Özak GYO Arstate Turizm birleşme bildirimi yayınlandı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO, Arstate Turizm birleşme bildirimi yayınlandı.

Özak GYO, 2 ödül birden kazandı!

Özak GYO, farklı alanlarda da özel başarılara imza atmaya devam ediyor. ARC Awards'ta, farklı formatıyla geleneksel olmayan raporlar kategorisinde Bronz ödül kazandı. Galaxy Award'ta ise genel tasarım kategorisinde gümüş ödül almayı başardı.

Özak GYO, tasfiye protokolü imzaladı!

Özak GYO tarafından KAP'a yapılan açıklamada, EPP ile arasında imzalanan gelir paylaşımlı projenin karşılıklı mutabakat ile sonlandırıldığını bildirdi.

Özak GYO Beşiktaş arsa değerleme raporunu yayınladı!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformunda yapılan yazılı açıklamaya göre, Özak GYO Beşiktaş arsa değerleme raporunu yayınladı.

özak gyo projeleri Haberi

özak gyo projeleri

Özak GYO, iyi çeşitlendirilmiş bir gayrimenkul portföyü yapısına ve düzenli nakit akışına sahip durumda. Gedik Yatırım araştırma Müdürü Dr. Emre Akyol, Özak GYO'nun projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.Ekonomist Dergisi'nde Özak GYO'nun tamamlanmış projeleri, şirketin toplam aktiflerinin yüzde 42'sini sağlıyor. Otel, ofis ve perakendecilik alanlarında kira getirisi sağlayan bu gayrimenkuller, pazarın canlı olmadığı dönemlerde dahi şirket için düzenli nakit akışı kaynağı halinde oluyor. Bu gayrimenkullerden sağlanan gelirler, 2019'un dokuz ayında konsolide net cironun yüzde 62'sini meydana getirdi.

Süren projeler ise, şirketin toplam aktiflerinin yüzde 21'ini, arsalar ise yüzde 12'sini oluşturuyor. Büyükyalı Projesi satışlarının 2020'de yüzde 60'a, 2021'de yüzde 80'e ulaşabileceği, 2022'de de tamamlanabileceği tahmin ediliyor.

Bu doğrultuda şirketin 2019 için yıllık yüzde 138 artışla 213 milyon...