Praktiker

Praktiker

Kâr edemiyor diye 2013’te Türkiye’den çıkan Alman Praktiker’i geçen yıl Practical Retail Holding geri getirdi. Şirket, Türkiye’de ‘Pratik’ adını verdiği 300-1.000 metrekarelik mağazalarla büyüyecek.

Praktiker Pratik Mağazası'nı Gayrettepe'de açtı!

Praktiker, Türkiye’nin ilk Praktiker Pratik mağazasını İstanbul - Gayrettepe’de açtı. 300 metrekare büyüklüğündeki mağazada iş yeri, ev ve bahçe için gereken 4 bin ürün çeşidi bulunuyor.

Dev mağazalar büyümek için küçülüyor!

Yurtdışında dev mağazalar açarak büyüyen yabancı zincirler, Türkiye'de strateji değiştirdi. Şirketler, müşteri kaybetmemek ve onlara daha yakın olmak için merkezdeki küçük metrekareli mağazaları tercih ediyor.

Praktiker, franchise ile büyüyecek!

Geçen yıl Türkiye’ deki mağazalarını kapatarak ülkeden çıkan Alman yapı market zinciri Praktiker, Türkiye’ de yeniden yapılanma kararı aldı. Şirketin yeni hedefi ise franchise ile büyümek...

Alman devi Praktiker Türkiye'de yeniden yapılanıyor!

2013 yılında kar edemediği gerekçesiyle Türkiye'den çıkma kararı alan Alman yapı market devi Praktiker, geri dönüyor. Yeniden yapılanacak Praktiker'in 2015 yılında hedefi 30 mağaza açmak.

Praktiker 40 milyon dolar yatırımla pazara geri dönüyor!

2013 yılının şubat ayında kar edemediği gerekçesiyle Türkiye'den çıkma kararı alan Alman yapı market devi Praktiker Türkiye'de yeniden yapılanacak. Praktiker’in Türkiye’deki isim haklarını PRACTICAL Retail Holding satın aldı...

Praktiker 3 mağazasını kapatıp, 6 mağazasını devredecek!

Praktiker yetkilileri, doğrudan işletilen 3 mağazayı kapatıp, 6’sını devredeceklerini ve franchise sistemiyle mağaza açmaya devam edeceklerini açıkladı...

Praktiker AG Türkiye'deki dokuz mağazasını kapatacak!

Alman yapı marketleri zinciri Praktiker AG Türkiye'deki dokuz mağazasını kapatarak ülkeden çıkacağını açıkladı

Praktiker, iflastan son anda döndü!

Alman yapı marketi Praktiker'in iflasın eşiğinden döndüğü ortaya çıktı. 11 bin çalışanı bulunan şirketin iflas etmesi ana hissedarların yeniden yapılanma planını kabul etmesi üzerine son anda engellendi

REA Gayrimenkul Danışmanlık’ın hedefi 10 AVM’yi yönetmek!

Levent Küçüklerli 2006 yılında REA Gayrimenkul ve Danışmanlık şirketini kurduktan sonra AVM yönetiminde önemli bir yere geldi…

Koçtaş gibi firmalar ev perakendeciliğinin değerini yükseltiyor!

Koçtaş, Bauhaus, Praktiker, Tekzen, Linens, Esse, Sarev gibi markalar ev perakendeciliğinin önemli isimlerinden

Praktiker'e bir yıllık konkordato!

Mali yapısı bozulduğu gerekçesiyle 3 aylık geçici konkordato ilan eden yapı market zinciri Praktiker'e, bir yıllık daha konkordato süresi verildi.

Praktiker'e Fresh kardeş!

Hasan Yalçın yönetimindeki Praktiker ekibi şimdi yepyeni bir zincir için yola çıkmış. Fresh markasıyla yeni bir zincir oluşturmuş...

Praktiker mağazalaşmaya hız verdi!

Türkiye'de 21 mağazası bulunan Praktiker, 1,5 yıllık yeniden yapılanma sürecinin ardından mağazalaşmaya hız verdi. Şirket bu yıl 15 yeni mağaza açacak. Mağaza metrekarelerini de büyüten Praktiker, bin kişilik yeni istihdam sağlamayı planlıyor.

Praktiker İstMarina’da mağaza açtı!

Praktiker, Kartal’daki İstMarina’da ev geliştirme konseptli yeni mağazasını açtı. Yapı marketi sektörünün lider markası Praktiker, bölgenin ev geliştirme ve yapı marketine yönelik tüm ihtiyacını karşılayacak. 

Praktiker Adıyaman Park AVM'de açıldı!

Praktiker Türkiye, Adıyaman’daki ilk mağazasını Adıyaman Park AVM’de açtı. Praktiker yıl içinde 20 yeni mağaza daha açmayı hedefliyor.

Praktiker, Elazığ'da mağaza açtı!

Praktiker, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilk mağazasını Elazığ’da açtı. Praktiker Elazığ, 500 metrekarelik alanda 6 binin üzerinde ürünle bölgenin ve şehrin yapı marketi ve ev geliştirme alanındaki her türlü ihtiyacını en uygun fiyatlarla karşılayacak.

Praktiker Pratik Mersin Tarsus'ta açıldı!

Praktiker, Akdeniz Bölgesi’ndeki ilk Praktiker Pratik mağazasını Mersin-Tarsus’ta sürpriz indirimlerle açtı. Praktiker Pratik Tarsus, 950 metrekarede sunduğu 5 bin ürünle bölgenin ev geliştirme ve yapı marketi alanındaki tüm ihtiyacını karşılayacak

Praktiker Batman'da mağaza açtı!

Praktiker, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilk mağazasını Batman’da açtı. Batman’daki ilk ve tek yapı marketi olan 1000 metrekare büyüklüğündeki Praktiker, bölgenin tüm ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

Praktiker 1.000 metrekarelik mağazalarla büyüyecek!

Kâr edemiyor diye 2013’te Türkiye’den çıkan Alman Praktiker’i geçen yıl Practical Retail Holding geri getirdi. Şirket, Türkiye’de ‘Pratik’ adını verdiği 300-1.000 metrekarelik mağazalarla büyüyecek.

Praktiker 5 ilde 5 mağaza açacak!

Kâr edemiyor diye 2013’te Türkiye’den çıkan Alman Praktiker’i geçen yıl Practical Retail Holding geri getirdi. Şirket, Türkiye’de ‘Pratik’ adını verdiği 300-1.000 metrekarelik mağazalarla büyüyecek.

Kur artışı perakendeciyi doğrudan etkiliyor!

‘Eğer kur böyle giderse fiyatlarda yüzde 30 civarında artış olacak.’ Bu tespit Praktiker Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın’a ait. Yalçın, lur artışının sanayici ve perakendeciyi doğrudan etkilediğini söylüyor..

Praktiker Pratik Ege'deki ilk mağazasını Datça'da açtı!

Praktiker Türkiye Genel Müdürü Kutlıı, Datça mağazasının Praktiker'in ilk franchise mağazası olduğunu belirterek, "Ege'de mağaza sayımızı 5 yılda 30'a çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Praktiker Datça'da ilk mağazasını açtı!

Ev geliştirme ve yapı marketi sektörünün lider markası Praktiker, Ege Bölgesi ’ndeki ilk mağazasını bölgenin önemli turizm beldelerinden Datça’da açtı.

Praktiker Haberi

Praktiker

2013 yılı başında kâr edemediği gerekçesiyle Türkiye’den çıkma kararı alan Alman yapı market devi Praktiker, 22 Ekim 2014’te Hollanda merkezli Practical Retail Holding B.V. tarafından satın alınarak Türkiye’ye yeniden giriş yaptı. 

İlk yıl 40 milyon dolar yatırımla 30 mağaza açma hedefi koyan şirket, hedefini 300-1.000 metrekare arasındaki mağazalarda Praktiker Pratik; 1.000 metrekarenin üzerinde ise Praktiker mağazalarıyla hayata geçirecek. 

Her ilden talep geldi

400’ün üzerinde franchise talebi alan Praktiker, büyümesinde Pratik mağazalara ağırlık verecek. Şu ana kadar Datça ve İstanbul Gayrettepe mağazalarını açan şirket, önümüzdeki günlerde de Batman, Kahramanmaraş, Ankara Etimesgut, Gümüşhane ve Tarsus mağazalarını hizmete sokacak.

Praktiker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Yalçın, 2015 yılı için koydukları hedeflere rahatlıkla ulaşacaklarını anlattı. Türkiye’de her ilden talep aldıklarını kaydeden Yalçın, ilk başvurunun ise Batman’dan geldiğini...