R

R

BES Enerji kurucu ortaklarından Emin: "Yeni binalar ruhsat aşamasında bu belgeyi almak zorunda. Binanın enerji planı yoksa yapı izni de yok. C sınıfından daha düşük belgeli binaya ruhsat verilmiyor" dedi.

Kylie Jenner 2.7 milyon dolara ev aldı!

Kylie Jenner, Calabasas'ta yaşıtlarının hayalini bile kuramayacağı bir malikane satın aldı. Jenner'ın yeni evi Akdeniz tarzında inşa edildi. Evde beş yatak odası ve altı banyo bulunuyor.

Manisa Ali Rıza Çevik İlkokulu yenileniyor!

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı MHFli Cengiz Ergün, Ali Rıza Çevik İlkokulu'nun yıkılıp, altına 410 araçlık otoparkla yeniden yapılması projesini Vali Erdoğan Bektaş'a tanıttı.

Deprem Gerçeği ve Tsunami Konferansı yapıldı!

AFAD Deprem Dairesi Başkanı Nurlu: "Ülkemizde son 5 yılda meydana gelen deprem sayısı yaklaşık 100 bin civarındadır. Bunlar 2 ve daha üstündeki büyüklüğe sahip depremlerdir" dedi.

1942 yılında Beylerbeyi'nde 3.200 metrekare arsa 15 bin liraya satılacakmış!

Reşat Altın'ın 33 lira olduğu 1942 yılında Üsküdar Beylerbeyi'nde 3 bin 200 metrekare satılacakmış. Arsa için istenen miktar 455 altın parası yani 15 bin liraymış.

1930 yılında yapılan binalar bir üsluba ve ahenge sahip değilmiş!

10 Haziran 1930 yılı Akşam Gazetesi'nin haberine göre İstanbul'un çeşitli semtlerinde yeni binalar inşa ediliyormuş. Yeni yapılan binaların Avrupa'daki gibi bir uslup ve ahenge sahip olmadığına dikkat çekmeye çalışmışlar.

Rize'de satılık ticari alan: 2 milyon 200 bin liraya!

Rize Belediye Başkanlığı'ndan: Rize'de yer alan 60,50 metrekare alana sahip ticari alan 7 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirilecek ihalede satışa çıkacak

Ritim İstanbul projesi havadan görüntülendi!

Ritim İstanbul projesini www.havadanemlakvideo.com ekibi havadan görüntüledi

Kids Town'da 240 bin liraya! Son 16 konut!

Beykoz Kids Town'da satışı devam eden son 16 konutun fiyatı 240 bin liradan başlıyor, projedeki konutlar Aralık 2013'te teslim edilecek

Rüya Yaşam Evleri'nde 70 bin 200 TL'ye!

Rüya Yaşam Evleri'nde erken teslim heyecanı yaşanıyor. Tapuların hemen verildiği projede konutlar 2012 yılının Aralık ayından daha önce teslim edilecek

Avrasya GYO Alanya Türkler 320 ada 1 parsel R Blok 2019 yıl sonu değerleme raporu revizesi!

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Antalya İli, Alanya İlçesi Türkler Köyü, 320 Ada 1 Parsel, R Blok 1.ve 3. Bağımsız Bölüm Yılsonu Değerleme Raporu revizesini yayınlandı...

Kâr marjlarının en fazla düştüğü sektörlerin başında gayrimenkul geliyor!

Kâr marjlarının en fazla düştüğü sektörlerin başında kuşkusuz gayrimenkul ve inşaat geliyor...

Katılım Varlık Kiralama kira sertifikasının 8.kupon kâr payı oranı yüzde 3,3963!

Katılım Varlık Kiralama'nın kira sertifikasının 8.kupon ödeme dönemine İlişkin kâr payı oranı yüzde 3,3963 olarak kesinleştirildi...

Kâr rekoru bankalardan geldi!

Bankalar, ağustosta 4 milyar 602 milyon liralık net kâr ile rekor kırarken, 8 aylık dönemde net kârın yüzde 15.9 azalması dikkatlerden kaçmadı.

R Geliştirme Gayrimenkul Anonim Şirketi kuruldu!

R Geliştirme Gayrimenkul Anonim Şirketi bugün Beyoğlu'nda 50 bin TL sermaye bedeli ile Emrah ve Güney ve Kadri Çıtmaca tarafından kuruldu.

Katılım Varlık Kiralama'nın 6. kupon kâr payı oranı yüzde 4,1394!

Katılım Varlık Kiralama'nın kira sertifikasının 6.kupon ödeme dönemine ilişkin kâr payı oranı yüzde 4,1394 olarak kesinleştirildi...

Katılım Varlık Kiralama kira sertifikasının kâr payı oranı yüzde 4,3885!

Katılım Varlık Kiralama A.Ş. tarafından, TRDKTLM52011 ISIN kodlu kira sertifikasının 6.kupon ödeme dönemine İlişkin kâr payı oranı yüzde 4,3885 olarak belirlendi.

Katılım Varlık Kiralama kira sertifikasının kâr payı oranı yüzde 5,6185!

Katılım Varlık Kiralama A.Ş. tarafından, Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin "Fon Kullanıcısı" olarak yer aldığı 200 milyon 100 bin TL tutarlı, kira sertifikasının 6.kupon ödeme dönemine İlişkin kâr payı oranı yüzde 5,6185....

Katılım Varlık Kiralama kira sertifikasının 6. kupon kâr payı yüzde 6,3189!

Katılım Varlık Kiralama'nın kira sertifikasının 6. kupon ödeme dönemine ilişkin kâr payı oranı yüzde 6,3189 olarak kesinleştirildi...

Katılım Varlık Kiralama kira sertifikasının 4.kupon kâr payı oranı yüzde 4,8675!

Katılım Varlık Kiralama'nın kira sertifikasının 4.kupon ödeme dönemine ilişkin kâr payı oranı yüzde 4,8675 olarak kesinleştirildi.

C.A.R.Trans Taşımacılık Otomotiv Lojistik Gayrimenkul Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

C.A.R.Trans Taşımacılık Otomotiv Lojistik Gayrimenkul Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi bugün Beyoğlu'nda 250 bin TL sermaye bedeli ile açıldı. 

R.E.D. Invest'in ilk yıl portföy hacmi hedefi 5 milyar TL!

Gayrimenkul sektöründe teknolojik araçların etkin bir şekilde kullanılarak doğru portföyü doğru yatırımcıyla buluşturan  R.E.D. Invest’in portföy hacmi ilk ayında 600 milyon TL’ye ulaştı. R.E.D. Invest’in ilk yıl portföy hacmi hedefi ise 5 milyar TL olarak açıklandı.

Toys 'R' Us yeniden faaliyete geçecek!

1 yıl önce iflas açıklayan ve geçtiğimiz haziran ayında ABD'deki tüm mağazalarını kapatarak tasfiye sürecini tamamlayan dünyaca ünlü oyuncak şirketi Toys 'R' Us cephesinde yeni gelişme yaşandı. 

R

R R

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) almanın zorunluluğuna ve bu konuda tanınan sürenin daralmasına rağmen, Türkiye'de belge alan bina sayısı 350 binde kaldı. Böylece belgeli bina sayısı, 9 milyon adetlik yapı stoku içinde yüzde 5'i bile yakalayamadı.


Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan BES Enerji kurucu ortaklarından Serkan Emin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre, 2015 yılı sonu itibarıyla 329 bin 62 adet yeni binanın EKB aldığını söyledi.


Mevcut binalarda EKB alma sürecinin çok yavaş ilerlediğini ve resmi rakamlara göre mevcut binaların ancak 21 bin 950 adedinde enerji kimlik belgesi olduğunu dile getiren Emin, Türkiye'nin enerji verimliliği ve EKB alanında yavaş yol almasının birçok nedeni bulunduğunu, bunların başında ise kamuoyunda yeterince farkındalık oluşmamasının ve bilgi eksikliğinin geldiğini kaydetti.

EKB'yi teşvik eden 3 gelişme

Türkiye açısından 3...