Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müze'sindeki sergi Boğaz Köprü' lerinin yapımını anlatıyor. İstanbul Boğazı' nda üçüncü köprünün inşaatı sürerken açılan bir sergi, ilk iki köprünün nasıl yapıldığını hatırlatıyor...

Ayvalık Cunda'daki üçüncü müze bağışlarla açılacak!

Koç Ailesi Rahmi M. Koç adıyla İstanbul ve Ankara'dan sonra restorasyonun sürdüğü Ayvalık Cunda'daki üçüncü müze için çalışmaları hızlandırdı. Cunda'daki Taksiyarhis Kilisesi'nde restorasyonu süratle devam ediyor...

Santralpark'ta çocuklar istedikleri kadar inşaat yapıyor!

Santralistanbul´da bu yaz çocuk aktiviteleri açık havaya taşındı

Divan Otel, Çorlu'da açıldı!

Mehmet İrfan Cengiz, "Çorlu Türkiye´nin çok önemli bir sanayi bölgesi oldu"

Çocuklar, geleceğin mobilyalarını tasarladı

Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından düzenlenen tasarım yarışmasında ilkokul çağındaki çocukların projeleri büyükleri aratmadı

Ağaoğlu İnşaat'tan İstanbul'a 2010 armağanı

Ağaoğlu'nun İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti armağanı olan "İstanbul Haritaları 1422-1922" adlı kitabın tanıtımı yapıldı

Ali Ağaoğlu Güvenli Annelik Projesi'ne ev bağışladı

Geceye Petek Ertüre ile katılan Ali Ağaoğlu'nun bağışladığı dairenin yaklaşık 250 bin TL olduğu öğrenildi

Rahmi Koç Müzesi gezilecek yer listesinde üçüncü oldu!

Rahmi Koç Müzesi'ne seyahat sitesi TripAdvisor tarafından Travellers Choise 2013 ödülü verildi...

AVM'lerdeki tüketici tercihleri açıklanıyor!

AVM'lerde en çok beğenilen ve tercih edilen markalar 7 Kasım 2012 tarihinde Rahmi Koç Müzesi'nde açıklanıyor...

5. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu!

Başarılı tasarımcılarla üretici firmaları buluşturup yurt dışına ihraç edilebilir niteliklerde ürünlerin ortaya çıkarılmasına ön ayak olma amacını taşıyan “5.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması” ödül töreni Rahmi Koç Müzesi'nde yapıldı

Ankara'nın vergi rekortmenleri belli oldu: Erman Ilıcak ikinci sırada!

Ankara'nın 2018 yılı gelir vergisi rekortmenleri listesinde ilk sıranın sahibi 54 milyon 169 bin 334 lira vergiyle Mustafa Rahmi Koç olurken, ikinci sırada 35 milyon 236 bin 977 lira vergiyle Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak aldı.

Türkiye'nin 2018 gelir vergisi rekortmenleri!

Türkiye'nin 2018 yılı gelir vergisi rekortmenlerinden ilk ikisi isimlerinin açıklanmasını tercih etmezken, 3'üncü sıranın sahibi 54 milyon 169 bin 334 lirayla Mustafa Rahmi Koç oldu. 

Rahmi Koç'un ayakkabı şirketi Nakkaştepe'den taşındı!

Para Dergisi'nde yer alan habere göre, Rahmi Koç'un kundura şirketi Nakkaştepe'den yeni adresi Büyükdere Caddesi No 145'e taşındı...

Rahmi Koç New York’taki evini 15.9 milyon dolara satıyor!

Koç Holding Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi Koç, New York’taki evini satışa çıkardı. Daireyi 3 yıl önce 18 milyon dolara satın alan Koç, evi için 15.9 milyon dolar istiyor.

Aşçıoğlu'ndan İstanbul'a yeni projeler geliyor!

Yaşar Aşçıoğlu Türkiye’nin ilk rezidansını yaptı. Rahmi Koç'a bile ev sattı. Yurtdışına konut markası ihraç eden ilk müteahhit oldu. Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu’nun hedefinde şimdi Avrupa metropollerinde Selenium markalı konutlar yapmak var...

Karaköy - Koç Müzesi arasına 8 metre yaya yolu!

Kadir Topbaş, Kasımpaşa İBB Sosyal Tesisleri önünde düzenlenen 'Beyoğlu'na Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'ne katıldı.

Dünyanın en zenginleri listesine 4 Türk girdi!

Uluslararası Forbes dergisi, dünyanın en zengin isimlerini açıkladı. Listeye Türkiye'den giren dört sim şöyle: Murat Ülker, Hüseyin Özyeğin, Ferit Şahenk ve Rahmi Koç.

Bursa TOFAŞ Fabrikası’ndaki spor salonu açıldı!

Bursa TOFAŞ Fabrikası’nda yapımı tamamlanan, vefat eden Mustafa V. Koç’un adının verildiği spor salonu, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ve Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un katıldığı törenle açıldı.

Rahmi Koç, Vodafone Arena Stadı'nı gezdi!

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, stadın gezisi sırasında Rahmi Koç'a Orman'ın yanı sıra kulüp as başkanları Deniz Atalay, Umut Güner, genel sekreter Ahmet Ürkmezgil ile bazı yöneticilerin eşlik ettiği belirtildi.

Son 10 yılda yatırımlar taşa, toprağa ve çimentoya yapıldı!

Türkiye ekonomisinin performansına 10 üzerinden 7 veren Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, son 10 yılda yatırımların çoğunun taşa, toprağa ve çimentoya yapıldığı eleştirisini getirdi.

Geçmişten Günümüze Piyalepaşa sergisi sanatseverlerle buluştu!

Piyalepaşa semtinin ve kurucusu Piyale Paşa'nın çeşitli dönemlerden izleriyle farklı yüzyıllara ait birçok eserin yer aldığı sergi, 30 Mart'a kadar Rahmi M. Koç Müzesi'nde ziyaret edilebilecek

Geçmişten Günümüze Piyalepaşa Sergisi 19 Şubat'ta açılıyor!

Polat ve Piyalepaşa İstanbul sponsorluğunda, Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen “Geçmişten Günümüze Piyalepaşa” Sergisi kapılarını açıyor.Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilecek sergi 19 Şubat Perşembe günü açılacak.

Zeki Alasya'nın Oyuncak Kasabası, Koç Müzesi'nde sergilenecek!

GEÇEN yıl mayıs ayında aramızdan ayrılan Türk sinemasının ünlü ismi Zeki Alasya’nın en sevdiği hobiler arasında yer alan ve 11 yılda hazırladığı ‘Tren Dioraması’, Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenmeye başladı.

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi Rahmi Koç Müzesi

Üçüncü köprünün ayaklarının 90 metreye ulaştığı günlerde, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin yapılış sürecini anlatan bir sergi Rahmi M. Koç Müzesi'nde açıldı. İki köprünün tasarım ve inşaatında görev alan mühendis Dr. 

William Brown'un arşivinden derlenen "2 Kıta Birleşirken" adlı sergi, Brown'un bizzat çektiği resim, sakladığı belge ve objelerin eşi Celia Brown tarafından derlenmesiyle biraraya getirildi. Sergide Karayolları Genel Müdürlüğü arşivinden belgeler ve Japon firmanın köprü yapımında kullanılan kablo kompaktör makinesi de yer alıyor. 

'ASANSÖRLERLE ÇIKIYORDUK' Açılışının 40. yıldönümünde Boğaziçi Köprüsü'nün ve 25. yılını tamamlamış olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün yapım aşamaları, İstanbul'un son 40 yılda yaşadığı değişime de ışık tutuyor. Sergi açılışına katılan Celia Brown, "O zamanın İstanbul'u bugünkünden çok farklıydı. Her yer yeşildi. 

Etrafınıza baktığınızda ağaç görüyordunuz ama şimdi daha...