05 / 07 / 2022

rize

rize

Dünyanın en kapsamlı çay paketleme fabrikalarından biri olacak Çaykur'un yeni çay paketleme fabrikasının inşaatı Rize'nin İyidere ilçesinde devam ediyor. Fabrika 300 milyon TL'ye mal olacak.

Rize organik çay havzası olacak!

ÇAYKUR, Yeditepe Üniversitesi ile birlikte ‘Organik Çay Tarımı Projesi’ne başladı. Organik Çay Tarımı Projesi hayata geçtiğinde dünyanın en büyük organik çay havzası da oluşturulmuş olacak.

Yeşil Yol Projesi'ne mahkemeden durdurma!

Rize İdare Mahkemesi, "Yeşil Yol Projesi" kapsamında yapımı süren Çamlıhemşin ilçesindeki iki yayla arasındaki bağlantı yolu çalışmalarının yürütmesini, telafisi güç zararlara yol açacağı gerekçesiyle durdurdu.

Ovit Tüneli Ağustos 2016'da açılacak!

Dünyanın en uzun ikinci tüneli olma özelliğini taşıyan Rize'yi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine bağlayacak Ovit Tüneli'nin 17 bin 662 metrelik bölümü tamamlandı. İşte ayrıntılar...

İki kardeş anlaşamayınca baba evini ikiye böldü!

Rize'nin İkizdere ilçesinde babalarından miras kalan ev konusunda anlaşamayan iki kardeş, çözümü evi motorlu testereyle ikiye bölmekte buldu. 50 yıllık ahşap ev, ölçümlerin ardından paylaştırıldı.

Rize İkizdere'ye Arap yatırımcı ilgisi arttı!

Rize'nin gizli cennetlerinden bir tanesi olan İkizdere ilçesi, sahip olduğu doğal güzellikleri, bol su ve termal kaynakları da Arap turistlerin ilgi odağı haline geldi.

Rizeli vatandaş çam ağacına kulübe yaptı!

Rize’nin Hemşin İlçesi Çamlıtepe Köyü sakinlerinden Sezai Yüce, çam ağacının tepesine balkonlu ahşap bir kulübe inşa etti. Hemşin Belediyesi, Yüce'nin ağacın tepesine yol istemesinden korkuyor!

Rizeli vatandaş çam ağacına kulübe yaptı!

Rize’nin Hemşin İlçesi Çamlıtepe Köyü sakinlerinden Sezai Yüce, çam ağacının tepesine balkonlu ahşap bir kulübe inşa etti. Hemşin Belediyesi, Yüce'nin ağacın tepesine yol istemesinden korkuyor!

Rize'de planlanan AVM projesi onaylandı!

RİZE Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Atatürk Stadyumu'nun bulunduğu alanda planlanan Yaşam Merkezi ve Alışveriş Merkezi Projesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu ve onay verdiğini açıkladı.

Yeni HES'e gülüp geçtiler!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Rize'nin Fındıklı ilçesinde yer alan Abu Dere ve Abuvice Dere mevkiinde yapılması planlanan yeni bir HES projesi için ÇED sürecinin başlatıldığını duyurdu.

60 yıllık manolya ağacını kesmeye kıyamadı, yerini değiştirdi!

Rize'de inşaat alanında kalan 60 yıllık manolya ağacının kesilmesini istemeyen iş adamı Ahmet Oflu, üç günlük çalışmayla 3 tonluk ağacı yerinden sökerek başka yere nakletti.

Rize'de işçiler cami inşaatında mahsur kaldı!

Rize'nin Güneysu ilçesi Kıbledağı mevkisinde cami inşaatında 4 gündür yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan işçiler, askeri helikopterle bulundukları yerden alındı. İşçilerin yorgun olduğu gözlendi.

Rize teleferik projesi kamulaştırıldı!

Rize'nin incisi teleferik projesinde Paşakuyu Mahallesindeki hak sahipleriyle anlaşmaya varıldı.Toplam 480 m2'lik alan teleferik projesinin yapımı için kamulaştırıldı. Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, işlemlerin yapılmaya devam ettiğini belirtti.

MÜSİAD Rize'ye tatil kenti inşa edecek!

MÜSİAD İkizdere ilçesinde Özel İdareye ait 40 dönümlük arazide tatil kenti yapmak istiyor. Özel idareye ait arazi boş duruyordu. Rize MÜSİÂD Başkanı Mahmut Dabak yöreye hizmet yapmak istiyoruz dedi.

Rize'de termal tur dönemi başladı!

RİDOS Termal Otel, tesislerinden istifade etmek isteyenleri Rize'den İkizdere'ye taşımaya başladı. Ridos günübirlik olarak Pazartesi günleri haricinde termal sudan istifade etmek isteyenleri günü birlik ulaşım sağlıyor.

Rize'de HES inşaatını su bastı!

Rize'nin Çayeli ilçesinde etkili olan yağış sonucu üç iş makinesinin operatörü, taşan derede mahsur kaldı. Operatörler, çevredeki vatandaşların yardımı ile kurtarıldı. İş makineleri kurtarılmayı bekliyor

Vatan Bilgisayar, Karadeniz'in 11'nci mağazasını Rize'de açtı!

Vatan Bilgisayar’ın 29 Ağustos Cuma günü Doğu Karadeniz’in önemli ili Rize’de gerçekleştiği açılışta sunulan özel indirimler yoğun ilgi görürken Karadeniz Bölgesi’ndeki mağaza sayısı da 11’e ulaştı.

Rize Merkez'de 2 milyon 213 bin 976 TL'ye satılık çay bahçesi!

Rize İli Merkez İlçesinde yer alan 1.346,94 metrekare yüzölçümüne sahip çay bahçesi 19 Eylül 2014 tarihinde saat 14:00 ile 14:10 arasında yapılacak.

Rize'deki sel nedeniyle ulaşım durdu!

Rize 'de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle, su akarları tıkanıp taştı. Karadeniz Sahil Yolu da şehir geçişindeki Menderes Bulvarı'nda oluşan su birikintileri nedeniyle ulaşıma kapandı.

Rize'de yabancı avcılar keçi avlayabilmek için binlerce lira harcıyor!

Profesyonel yabancı avcılar özellikle Rize ve Artvin'de çengel boynuzlu keçi avlayabilmek için binlerce TL harcıyor. Neredeyse turizmin her dalının yaşandığı Doğu Karadeniz Bölgesi profesyonel avcıların ve yaban hayatı gözlemcilerinin ilgisini çekiyor.

Rize'deki sel nedeniyle bazı yollar ulaşıma kapandı!

Rize'de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle, su akarları tıkanıp taştı. Karadeniz Sahil Yolu da şehir geçişindeki Menderes Bulvarı 'nda oluşan su birikintileri nedeniyle ulaşıma kapandı.

TOKİ Rize Hamamderesi ihalesi yarın!

Rize Hamamderesi 759 Adet Konut, 1 Adet AVM, 1 Adet Cami İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi ayrın gerçekleştiriliyor. TOKİ Rize Hamamderesi ihalesi yarın saat 14:30'da yapılacak.

Mehmet Ergün Turan: Rize'de kentsel dönüşümle selin önüne geçilecek!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, 'Rize’nin Hamam Deresi yerini Timya Vadisi’ne bırakıyor” Turan, “Kentsel dönüşümde amaç yerinde dönüşüm. Rize’de kentsel dönüşümle sel felaketinin önüne geçilecek' dedi.

Rize'de şelale turizmi ilgi görüyor!

Rize'de şelale turizmi ilgi görüyor. Suyun döküldüğü kayalıklarda oluşan ve de doğal jakuziyi andıran göletlere girerek serinleyen turistler, yemyeşil doğanın ve de manzaranın tadını çıkardı.

TOKİ'den Rize'ye 759 konut!

BAŞBAKANLIK Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ), deprem ve sel gibi afetlerde can ve mal kaybma neden olan kaçak yapılaşmaya karşı uyguladığı kentsel dönüşümü Rize'de de hayata geçiriyor.

Kentsel dönüşüm Rize'de hayata geçiriliyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) deprem ve sel gibi afetlerde, can ve mal kaybına neden olan, kaçak yapılaşmaya karşı uyguladığı kentsel dönüşümü Rize'de hayata geçiriyor.

Rize'deki Hamam Deresi Timya Vadisi oluyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Rize’deki Hamam Deresi mevkiinde 759 konut inşa edileceğini ve bölgenin isminin ‘Timya Vadisi’ olacağını açıkladı.

Pisa Kulesi'nin bir benzeri Rize'de!

İtalya'nın yan yatmış ünlü Pisa Kulesi'nin bir benzeri Rize'de çıktı. Ali Rıza-Sündüz Zaman çiftinin yaşadığı 3 katlı bina günden güne eğiliyor.Ali Rıza Zaman, Zemin yumuşak olduğu için binanın yana doğru eğildiğini söylüyor...

rize Haberi

rize

Dünyanın en modern ve kapsamlı çay paketleme fabrikalarından biri olması hedeflenen Çaykur'un yeni çay paketleme fabrikasının inşaatı Rize'nin İyidere ilçesinde devam ediyor. 2014 yılı Eylül ayında inşaat ihalesini alan Ahes İnşaat ile yapılan protokolün ardından fabrikanın inşaatı başlamıştı. 


Bodrum kat seviyesine çıkılan inşaat alanında incelemelerde bulunan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, firma yetkilisi Süleyman Ekşi'den bilgi aldı. Kendi kendine yetebilecek şekilde projelendirilen fabrikanın hinterlandındaki yöreye değer katacak turistik bir merkez şeklinde de hizmet vereceğini ifade ederek, "Rize'nin marka değerine değer katacak olan çay paketleme fabrikası tesisinin inşaatı devam ediyor. 

Yaklaşık 300 milyon TL'ye mal olacak tesis tamamlandığında 5.5 yıl gibi kısa bir sürede kendisini amorti edecek durumda olacak. Dünyanın en kapasiteli, en modern, en akıllı, en çevreci ve son derece otomasyonu...