Rus

Rus

Rus acentelerin yanı sıra Robinson Club, Magic Life ve Odeon gibi zincirler, işletmek için yeni otellerin peşine düştü.

En iyi 100 otelde Türkiye'den 32 otel var

Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerindeki müşterilerin en iyi 100 otel sıralamasında Türkiye'den 32 otel yer aldı.

AVM'lerin yüzünü Arap turistler güldürdü

Kriz nedeniyle alışveriş için gelen Avrupalı, gurbetçi ve Rus turist sayısında azalma yaşanırken, petrol zengini Ortadoğulu ve Orta Asyalı turist sayısı katlanarak artıyor...

Ali Ağaoğlu, Amcazade Yalısı'na taşınıyor!

Ali Ağaoğlu, Türkiye'deki sivil mimarinin ilk örneği olan Amcazade Yalısı'na taşınacağını söyledi

Bartın'a tekne ile gidilen AVM geliyor

Işıklar Holding, Bartın'a tekne ile gidilen AVM inşa edecek

Roman Abramoviç 132 milyon liraya saray aldı!

Lüks tutkusunu yenemeyen Rus işadamı Abramoviç, yeni doğan oğluyla vakit geçirmek için Karayip'lerde aldığı yazlığa 132 milyon lira ödedi

Ruslar 11.3 milyar dolarlık gayrimenkul satın aldı!

Rusların en çok gayrimenkul satın aldığı ülkeler arasında Türkiye de var.

Ruslar Türkiye'de 2009'da 1,4 milyar dolarlık ev aldı

Ruslar küresel ekonomik krizin etkisini sürdürdüğü 2009 yılında yurtdışında 11.3 milyar dolarlık gayrimenkul satın aldı

Mihail Prohorov 60 milyon dolar kaporayı kaybetti!

Dünyanın en pahalı evini satın alacağını duyuran Mikail Prokhorov, kararından vazgeçince deposito olarak ödediği 60 milyon doları yandı

Veraset Vergisi yeniden düzenlenmeli

Hürriyet Gazetesi Yazarı Şükrü Kızılot, Maliye'nin 20 bin ev sahibini incelemeye alması üzerine konutlardaki veraset vergisini ele aldı

Vladimir Putin, Soçi'ye Türk müteahhit istedi!

Putin, Soçi Kış Olimpiyatları inşaatları için Türk müteahhitlerin gelmesini istedi

Paris'teki ikiz kuleler Eyfel'e saygıdan kısa tutuldu!

Avrupa'nın en yüksek binaları Eyfel'den 1 metre kısa tutuldu

Türkler Rusya Rostov Aksay'da toptancı hali yapacak

Türk Rus sermayeli Fort şirketi, Rusya'nın Rostov Aksay şehrinde toptancı hali yapacak

Ruslar Türkiye'ye ev sahibi olmaya geliyor

Türkiye'de turist olarak görmeye alıştığımız Ruslar, krizde konut fiyatları yüzde 30-35 ucuzlayınca Antalya'da ev sahibi olmaya karar verdi.

Çetin Osman Budak: Antalya'da yabancıların gayrimenkulleri arttı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya'da yabancılara konut satışı alanında önemli bir potansiyel olduğunu belirtti

Kırgızistan'daki Rus hava üssünün arazi kira bedeli artırıldı!

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov'un, ülkedeki Rus hava üssünün arazi kira bedelinin artırılmasını, pistin yenilenmesini ve insansız hava araçları (İHA) yerleştirilmesini öngören protokolü onayladığı belirtildi.

Rus bankalarının karı rekor düzeye geriledi!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Nabiullina, Rus bankacılık sektörünün net karının mayıs ayında 500 milyon rubleye düştüğünü belirterek, “Kovid-19 nedeniyle Rus bankacılık sektörünün net karı rekor düzeye geriledi.” ifadesini kullandı.

Rus ekonomisi nisanda yüzde 12 küçüldü!

Rus ekonomisi nisan ayında yüzde 12, 2020 yılının ocak-nisan döneminde ise yüzde 1,9 küçüldü.

Rus piyasalarında kayıplar artıyor!

Rus rublesi, dolar karşısında kısa süreliğine 79'a gerilerken, kısa süre içerisinde tekrar 77 seviyesinin altına geldi.

Rus piyasalarında kayıplar artarak devam ediyor!

Yeni tip koronavirüs salgını ve petrol fiyatlarında devam eden aşağı yönlü baskı nedeniyle Rus rublesi ve borsasındaki düşüş bu haftanın ilk gününde devam ediyor.

Rus uzmanlardan Kanal İstanbul değerlendirmesi: İkili ticaret hacmi artacak!

Kanal İstanbul projesini değerlendiren Rus uzmanlar, yeni kanalın Karadeniz ve Marmara Denizi arasındaki trafiği artırma fırsatını sunacağını söyledi...

Rus ve Çinliler Maraş tapusu peşinde!

Kıbrıs Barış Harekâtı'nda Rumların terk ettiği, KKTC’nin ise 45 yıldır kapalı tuttuğu Maraş'ta bulunan gayrimenkuller Rus ve Çinli şirketlerin radarına girdi. Şirketler, elinde Maraş tapusu olan Rumlara satın alma teklifi götürüyor.

Rus ve Çinli gayrimenkul yatırımcıları Maraş'a yöneldi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümetinin Kapalı Maraş’ın açılması için çalışmalara başlaması Rus ve Çinli gayrimenkul yatırımcılarını bölgeye yöneltti.

Rus inşaat şirketleri Suriye’de havalimanı inşa edecek!

Suriye Planlama ve Uluslararası İşbirliği Kurumu Başkanı İmad Sabuni, Suriye-Rus hükümetler arası komisyonun toplantısında imzalanan anlaşmalar kapsamında Suriye’nin Tartus kentinde havalimanı ve aşı üretim fabrikası inşa edeceklerini açıkladı.

İstanbul Havalimanı Avrupa ve Rus basınında!

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çok sayıda üst düzey yabancı konuğun katılımıyla dün ilk fazı hizmete açılan İstanbul Havalimanı, Avrupa ve Rus basınında geniş yer buldu...

Rus generalin mezarı arazi sahibini yaktı!

Ardahan'da bir inşaatın kazısı esnasında Polonya asıllı Rus komutanın naaşının bulunduğu alanda arkeologlar tarafından kazı çalışması başlatıldı. Arsa sahibi Fahrettin Yılmaz, "Bu general beni mağdur etti" diye açıklama yaptı. 

Avrasya 2017 Fuarı, 1000’den fazla Rus ziyaretçiyi ağırlayacak!

Avrasya Pencere, Cam ve Kapı Fuarı yarın başlıyor. Fuarda bu yıl 1000’den fazla Rus ziyaretçi ağırlanması bekleniyor.

İnşaat şirketi Rus model Viki Odintcova'ya dava açacak!

Rus model Viki Odintcova'nın Dubai'de gökdelenin tepesine çıkıp çektirdiği fotoğraf gündem oldu. Gökdelenin sahibi olan Cayan Group olayla ilgili açıklama yaptı.

Rus

Rus Rus

Son yılların en iyi dönemini yaşayan turizmde, yatırımcılar gelecek yıl otel sayısını artırmak için hazırlığa başladı. Avrupa ve Rusya'dan yapılan erken rezervasyon oranlarındaki artışı da göz önüne alan yerli ve yabancı otel zincirleri, işletmek için yeni otellerin peşine düştü.

Rus acentelerin yanı sıra tur operatörü TUI'ye bağlı Robinson Club ve Magic Life gibi yabancı zincirlerle, Odeon gibi yerli zincirlerin de aralarında bulunduğu turizmciler, özellikle güney bölgelerindeki otel sayılarını artırmak için bağımsız olarak faaliyet gösteren otelleri kendi bünyelerine katmak istiyor. Club Alibey ise yeni yatırımlarla tesis sayısını artırmaya hazırlanıyor.

Yabancı turist sayısında artışın yanı sıra iç pazarda da ciddi bir hareketlilik olduğunu belirten Akdeniz Otelciler Birliği Başkanı Sururi Çorabatır, bu durumun yerli ve yabancı zincirlerin yeni yatırım yapmasında etkili...