sgk

sgk

43 milyon liralık prim borcunu ödemediği gerekçesiyle SGK İl Müdürlüğü Siirt Belediyesi'nin gayrimenkullerine haciz koydurdu. SGK İl Müdürü İlbaş,"Görevim, devletin prim alacağını tahsil etmektir. Belediye borçlarının ilgili yasada belirtilen miktarı ödendiği takdirde haciz kaldırılacak" dedi.

Bingöl'de yeni hükümet konağı binası yapılacak!

Genç’te Adliye, Tapu-Kadastro, Nüfus, SGK, Kaymakamlık, Özel İdare, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Müftülük ve Maliye yapımı süren hükümet konağı binasında hizmet verecek.

Düzce Akçakoca'da SGK binası inşaatı yükseliyor!

Akçakoca Yeni mahallede inşaatına başlanılan SGK binası inşaatı yükseliyor.Akçakoca yeni mahallede eskiden otogar olarak kullanılan alanda, Belediye ile SGK arasındaki takas çalışması sonrasında yapımına başlanılan yeni SGK binası inşaatı yükseliyor.

SGK emeklilere fark ödemesi yapacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) emekli sandığı emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 2 milyon 14 bin 79 kişiye, fark ödemesi yapacağı bildirildi.

Karabük SGK Hizmet Binasının temeli atılıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürü Nuri Akçay, Cuma pazarında bulunan eski hal binasının yerine yapılacak olan Sosyal Güvenlik Kurumu İl binasının temelini atacaklarını duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan 5 ilde satılık 12 gayrimenkul!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Ankara, Çankırı, Aksaray, İstanbul ve Bursa'da yer alan 12 gayrimenkulünü satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkullerin ihalesi 17 ve 18 Şubat'ta yapılacak.

SGK'dan 3 ilde satılık 12 gayrimenkul! İhaleleri 17 Şubat'ta!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; mülkiyeti SGK'ya ait olan 3 ilde 12 gayrimenkulü açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkullerin fiyatları 221 bin TL ile 78.8 milyon TL arasında değişiyor.

SGK'dan 3 ilde satılık 12 gayrimenkul! İhalesi 17 Şubat'ta!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; mülkiyeti SGK'ya ait olan 3 ilde 12 gayrimenkulü açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkullerin fiyatları 221 bin TL ile 78.8 milyon TL arasında değişiyor.

SGK'dan 8 ilde satılık 8 gayrimenkul! İhalesi 13 Ocak'ta!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; mülkiyeti SGK'ya ait olan gayrimenkulleri açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkuller; Sakarya, Yalova, Kars, Elazığ, Ankara, Trabzon, Batman, Muş'ta yer alıyor.

SGK 8 gayrimenkul satıyor! 10.9 milyon TL'ye!

8 ilde bulunan 8 gayrimenkul Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 13 ve 14 Ocak 2015 günü saat 10:00'da başlayarak ihale edilecektir. Taşınmazlar 10 milyon 995 bin TL'ye satışa çıkıyor.

Ankara Ulus el değiştiriyor! SGK taşınmazlarını Büyükşehir'e devrediyor!

Ankara Ulus’un yüzde 40’ı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun elinde. SGK, Ulus’taki taşınmazlarını Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredecek. Karşılığında da 171 milyon TL değerindeki 89 dönümlük arsayı alacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu yapım ihalesi sonuçlandı!

Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat Emlak Daire Başkanlığı 2014/38217 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi. Adakale Sokak No:30 Yenişehir Ankara adresinde gerçekleşen ihaleye 23 firma teklif verdi.

Torba Kanun Tasarısında kıdem tazminatı düzenlemesi

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen "Torba Kanun Tasarısı", kıdem tazminatları ve SGK ile ilgili değişikleri de kapsıyor. İşte Kıdem tazminatı ve çalışma hayatıyla ilgili değişiklikler...

SGK'dan 4 ilde satılık 6 gayrimenkul! 73.4 milyon TL'ye!

Sosyal Güvenlik Kurumu; Burdur, Sinop, Tekirdağ ve İstanbul'daki 6 gayrimenkulü toplam 73 milyon 459 bin TL'ye satıyor. Bunlardan biri de Beşiktaş'taki otelin yüzde 12'lik hissesi...

SGK’ya ait Beyazfil binasının satışı gerçekleşti!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, SGK’ya ait İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından taşınmaz kültür varlığı olarak tescil edilen Beyazfil binasının satışının ardından basın mensuplarının sorula

SGK İstanbul'daki 37 adet gayrimenkulü satıyor!

SGK İstanbul Esenler ve Kadıköy’deki 37 adet konut, mesken ve dairesini açık artırmayla satıyor...

Sgk İnşaat İzolasyon Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sgk İnşaat İzolasyon Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi Esenyurt'ta 600 bin TL sermaye bedeli ile Sürmeligül Kayış tarafından kuruldu.

SGK: Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak!

SGK, malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının nasıl düzenleneceğine ilişkin genelge yayınladı. Buna göre malullük, yaşlılık ve ölüm aylıkları dosya bazında 1500 TL'nin altında olmayacak.

Elazığ SGK'nın eski binası belediyeye devredildi!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ'da bulunan SGK binasının belediyeye tahsis edildiğini açıkladı.

SGK’dan satılık kelepir garajlar!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) “garaj” satmaya hazırlanıyor. SGK prim borçlarının ödenmemesi nedeniyle haczettiği garajları 14 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkaracak.

Batman SGK binası Ağustos'ta tamamlanacak! 

Batman’ın eski ilçe otogarı binasının yerinde bulunan ve 3 yıldır yapımı devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasının inşaatının Ağustos ayında biteceği açıklandı. 

SGK 32 gayrimenkulünü sattı!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 2018 yılında kamulaştırma ve açık artırma usulü ile 32 gayrimenkulünü sattı. Bu satışlardan 33 milyon 924 bin TL gelir elde edildi.

Esenler Belediyesi SGK borcu için 66 milyon TL'lik arazisini sattı mı?

Sözcü Gazetesi, Esenler Belediyesi'nin SGK borcu için 66 milyonluk arazisini 41 milyona sattığını iddia etti...

SGK'dan hacizli gayrimenkullerin iadesinde kolaylık!

Vergi dairelerinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu da (SGK) borçlar dolayısıyla haciz konulan menkul ve gayrimenkullerin iadesi için kolaylık sağlamaya başlayacak. 

Jülide Sarıeroğlu: SGK'da ilk gayrimenkulü satan Kılıçdaroğlu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, " SGK gayrimenkul satıyor, batıyor diyenlerin geçmişine baktığımız zaman SGK'de ilk gayrimenkulü satan Kemal Kılıçdaroğlu." dedi.

SGK İzmir Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin satıldığı iddiası TBMM'de!

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, SGK İzmir Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin satıldığı iddiası TBMM gündeminde konu oldu..

SGK taşınmazları taksitle satılabilecek!

SGK Taşınmazlar Yönetmeliğinde Değişiklik içeren yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, taşınmaza ilişkin ihaleyi kazananın talep etmesi halinde satış bedelinin yüzde 25'ini peşin, yüzde 75'ini ise taksitle ödeme imkanına sahip olacak.

Batman SGK hizmet binası inşaatı durdu mu?

Batman'da 7 Aydır kaba inşaatı tamamlanan SGK hizmet binasında işler durma noktasına geldi. 8 Milyon TL’ye mal olacak olan SGK hizmet binasının yapımını üstlenen firmanın sözleşmesi fesih yolunda.

sgk

sgk sgk

43 milyon liralık prim borcunu ödemediği gerekçesiyle SGK İl Müdürlüğü Siirt Belediyesi'nin gayrimenkullerine haciz koydurdu. SGK İl Müdürü İlbaş,"Görevim, devletin prim alacağını tahsil etmektir. Belediye borçlarının ilgili yasada belirtilen miktarı ödendiği takdirde haciz kaldırılacak" dedi.


DBP'li Siirt Belediyesinin gayrimenkullerine prim  borçlarını ödemedikleri gerekçesiyle Sosyal Güvenlik Kurumu (SKG) İl Müdürlüğü  tarafından haciz konuldu.  SGK İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, Bazı Alacakların Yeniden  Yapılandırılmasına İlişkin 6736 sayılı Kanun ile ilgili düzenlediği basın  toplantısında, il genelinde vatandaşlardan tahsil oranlarının yüzde 87,63  olduğunu, belediyelerden tahsil oranının ise yüzde 60'lara düştüğünü söyledi. Borcu olan belediyelerin gayrimenkullerine haciz koyduklarını ifade  eden İlbaş, Siirt Belediyesinin gayrimenkullerine borçları nedeniyle haciz  koyduklarını belirtti.


İlbaş, şöyle dedi:  "Bunun üzerine Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan beni arayarak,  'Sizi mahkemeye vereceğim.' dedi. Beni neden...