Sincan

Sincan

Ankara Sincan’a 60 yıl önce kurulan NATO Benzinliği, bugün ilçe merkezinde kaldı. Etrafında okul, cami, park alanı bulunan NATO Benzinliği’nde yaşanabilecek olası bir facia korkutuyor

Sincan Saraycık'ta dönüşüm devam ediyor!

Ankara Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesinin durdurulduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Bölgedeki ilk çalışmalar 2011 yılında başlamıştı.

Sincan’da atıl tribün korkusu!

Sincan Stadyumu’nun, yıllardır inşaat halinde kalan atıl haldeki tribünleri, alkol ve uyuşturucu madde kullananların mekanı haline geldi. Çevre sakinleri, “Yıkılsın ya da tadilattan geçirilsin" diyor.,

Mustafa Tuna: Sincan'ın geleceğine yatırım yapıyoruz!

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Netlik Ayarı" adlı programda Sincan'ı anlattı. Radyo Doğada leyle Yiğit Arasa konuk olan Başkan Tuna, canlı yayında vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Mustafa Tuna: Sincan, Ankara'nın merkezi olacak!

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan'ın gelecek 10 yıl içinde Ankara'nın sanayi, istihdam, kültür ve üniversite merkezi olacağını belirtti.

Ankara'da icradan satılık 2 milyon TL'ye 8 dükkan!

Ankara Batı 2.İcra Dairesi, Ankara'da bulunan 8 dükkanı satışa çıkardı.200 bin TL ile 450 bin TL arasında değişen dükkanların toplam bedeli 2 milyon TL. Dükkanların büyüklükleri 70 metrekare ile 200 metrekare arasında değişim gösteriyor.

Sincan Belediyesi ve Ankara Üniversitesi kentsel yenileme için el ele verdi!

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna arasında Taşınmaz Geliştirme, Kentsel Dönüşüm, Araştırma, Eğitim ve Danışmanlık İşbirliği Çerçeve Protokolü imzalandı.

Sincan'da mobil belediyecilik başladı!

Sincan Belediyesi teknolojinin imkanlarından yararlanmaya devam ediyor. Vatandaşa daha hızlı daha güvenli hizmet sunabilmek için teknolojinin imkanlarını belediyecilik ile birleştiren Sincan Belediyesi, artık cep telefonlarınızda...

Sincan'da düşük bedel isyanı!

İki mahallede başlatılacak kentsel dönüşüm projesi için hak sahipleriyle masaya oturan Sincan Belediyesi, verilen bedellerin düşük olduğunu öne süren bir grup mahalleli tarafından protesto edildi.

Sincan üniversiteye kavuşacak!

Sincan'ın gelecek 10 yıl içinde Ankara'nın sanayi, istihdam, kültür ve üniversite merkezi olacağını belirten Başkan Tuna, Sincan'ın çok önemli bir gelişme gösterdiğinin de altını çizdi.

Sincan'da dönüşümle 100 bin kişiye yeni bir yaşam!

Sincan' da Kentsel Yenileme projesi çalışmaları hızla devam ediyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, 100 bin kişiye yepyeni bir yaşam alanı sunulacağının müjdesini verdi.

Sincan'da otopark ve kültür merkezi 6.6 milyon TL'den kiraya verilecek!

Sincan Belediye Başkanlığı; belediyeye ait Atatürk Mahallesi'nde yer alan çok katlı otopark ve kültür merkezi binasını 5 yıllığına 1 Ekim 2014 tarihinde saat 14.00'te kiraya veriyor.

Sincan Belediyesi stratejik planı oy birliği ile kabul edildi!

Sincan Belediyesi yol haritası oy birliği ile onayladı. 5 yıllık yatırımları içeren Stratejik Plan Toplantısında Sincan'ın geleceğine yatırım yapacak projelere " Evet " oyu verildi.

TOKİ ile Sincan Belediyesi anlaştı! 11 bin 518 konut yapılacak!

TOKİ ve Sincan Belediyesi, Saraycık ve Ulubatlı Hasan mahallelerinde toplam 5 milyon 265 bin metrekare alanda çalışma yürütülmesi ve 11 bin 518 konut yapılmasına ilişkin protokol imzaladı

Sincan Belören Dağı, mesire alanı oluyor!

Sincan dev bir rekreasyon alanına daha kavuşuyor. Belören Dağının Kent Ormanına dönüşmesi çalışmaları hızla devam ediyor. Yapılavak olan 31 manzara seyir terasında, Ankara, Sincan'dan seyredilecek.

Sincan'da kentsel dönüşüm masada!

Başkent Ankara SİNCAN'ın Saraycık ve Ulubatlı Hasan mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. İlk etap görüşmelerinin ardından 2. etap görüşmelerine de başlanacak.

Sincan'da kentsel yenileme görüşmeleri devam ediyor!

Sincan'da kentsel yenileme görüşmeleri devam ediyor. Sincan'da kentsel yenileme için hak sahipleri ile görüşmeler devam ediyor. Saraycık ile Ulubatlı Hasan Mahalleleri'ndeki kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı.

TOKİ ile Sincan Belediyesi arasında kentsel yenileme protokolü imzalandı!

TOKİ ve Sincan Belediyesi arasında, “Saraycık ve Ulubatlı Hasan mahallelerinde” toplam 5 milyon 265 bin metrekare alanda Kentsel Yenileme çalışması yürütülmesi ve 11 bin 518 konut yapılmasına ilişkin protokol imzalandı..

TOKİ'nin en büyük projesi Sincan'a!

Toplu Konut İdaresi son yıllardaki en büyük yatırımı İçin Sincan'ı seçti. 100 bin kişiye yaşam alanı oluşturacak olan TOKİ, hiçbir kar amacı olmadan Sincan'ı yepyeni bir görünüme kavuşturacak.

Sincan'da kentsel yenileme için görüşmeler başladı!

Ankara Ticaret Sincan'da kentsel yenile me için hak sahipleri ile görüş meler başladı. Hak sahipleri ile tek tek masaya oturan yetkililerin görüşmeleri kısa sürede ta marnlaması bekleniyor.

Sincan'da görüşmeler başladı! Kentsel dönüşüm de başlıyor!

Sincan Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallelerindeki kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıl dı. Bölgedeki hak sahipleri ile masaya oturan Belediye, yaklaşık 5 bin kisi ile görüşecek.

Sincan'da kentsel yenileme çalışmaları sürüyor!

Başkent Ankara Sincan'da kentsel yenileme çalışmaları sürüyor. Sincan'ın Saraycık ile Ulubatlı Hasan Mahalleleri'ndeki kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. İmar projeleri tamamlanan çalışmalarda vatandaş görüşmeleri yapılıyor.

Sincan'da düşük bedel isyanı!

İki mahallede başlatılacak kentsel dönüşüm projesi için hak sahipleriyle masaya oturan Sincan Belediyesi, verilen bedellerin düşük olduğunu öne süren bir grup mahalleli tarafından protesto edildi.

Sincan'da kentsel dönüşüm toplantısı yapıldı!

Sincan'da kentsel dönüşüm toplantısı yapıldı. Mahalleli, TOKI ve belediye taleplerini dikkate alıp masaya oturmadıkça sözleşmeyi imzalamama kararı aldı. Toplantıda avukatlar yasal sürece yönelik bilgilendirme yaptı.

Sincan'da hak sahibi 5 bin vatandaş ile görüşülecek!

Sincan'da kentsel yenileme için hak sahipleri ile görüşmeler başladı. Saraycık ile Ulubatlı Hasan Mahallelerindeki kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı, imar projeleri tamamlanan çalışmalarda vatandaş görüşmeleri de yapılıyor...

Sincan kentsel dönüşümle yenileniyor!

Sincan'da kentsel yenileme için hak sahipleri ile görüşmeler başladı. Saraycık ile Ulubatlı Hasan Mahallelerindeki kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı, imar projeleri tamamlanan çalışmalarda vatandaş görüşmeleri de yapılıyor...

Ankara Sincan'da kentsel yenileme görüşmeleri başladı!

Sincan'da kentsel yenileme için hak sahipleri ile görüşmeleri başladı. Saraycık ile Ulubatlı Hasan Mahallelerindeki kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. İmar projeleri tamamlanan çalışmalarda vatandaş görüşmeleri de yapılıyor.

Ankara Sincan'da kentsel yenileme görüşmeleri başladı!

Sincan'da kentsel yenileme için hak sahipleri ile görüşmeler başladı. Saraycık ile Ulubatlı Hasan Mahallelerindeki kentsel yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı, imar projeleri tamamlanan çalışmalarda vatandaş görüşmeleri de yapılıyor...

Sincan

Sincan Sincan


Sincan’a 60 yıl önce kurulan NATO Benzinliği, bugün ilçe merkezinde kaldı. Etrafında okul, cami, park ve pazar alanı bulunan NATO Benzinliği’nde yaşanabilecek olası bir faciaya dikkat çeken Sincanlılar, tesisin taşınmasını istiyor.


Sincan Tandoğan Mahallesi’nde yaklaşık 60 yıl önce kurulan NATO Benzinliği, Sincan’ın gelişmesi ve büyümesiyle birlikte ilçe merkezinin ortasında kaldı.  Çevresinde apartmanlar ile sanayi sitesi bulunan tesisin yanı başında da Tandoğan Pazar Yeri, Malazgirt Cami, Ressam İbrahim Çallı Ortaokulu ve park alanı yer alıyor.  70 dönümlük bir araziye sahip olduğu belirtilen benzinliğin, kendileri için tehlike oluşturduğunu savunan mahalle sakinleri, tesisin bir an önce şehir dışındaki bir bölgeye taşınmasını istiyor. 


HER ŞEY ALLAH’A KALIR


Tesisin bulunduğu Tandoğan Mahallesi’nin muhtarı Sinan Paykal ise benzinliğin taşınmasının sürekli gündeme geldiğini ancak sonuç alınamadığını belirtti. Muhtar Paykal...