29 / 01 / 2023

Sinop

Sinop

Rosatom’un Genel Müdürü Aleksey Lihaçev Akkuyu’dan sonra sıra Sinop için de müzakerelere başladıklarını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Putin ile bir araya geldiği görüşmede Sinop konusunu gündeme getirmişti.

Türkiye'nin en yaşanabilir üç şehri açıklandı! İşte listedeki sürpriz şehirler

ABD'li Forbes Dergisi Türkiye'nin şehirlerini yaşanabilirlik kriterlerine göre sıraladı. Türkiye'nin en yaşanabilir kentleri sıralamasında İstanbul birinci sırada yer alırken bazı şehirlerin sıralaması ise sürpriz oldu.

5 soruda TOKİ Sinop Sosyal Konut Projesi 2022! Sinop ucuz konut projesinde hangi ilçelerde kaç konut yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını halk ile paylaştı. Peki, TOKİ Sinop'ta kaç konut inşa edilecek? TOKİ,Sinop'un hangi ilçelerinde konut inşa edilecek? İşte ayrıntılar...

Kastamonulular da modern stat istiyor!

Sinop'ta yeni bir stadyum yapılması yönünde çalışma yapıldığını duyan Kastamonuspor taraftarları internet üzerinden yeni stat yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde imza kampanyası başlattı.

Boyabat Belediye binası, hizmete girmeden yıkıldı!

Sinop'un Boyabat Belediyesi tarafından 10 yıl önce yaptırılan belediye ek hizmet ve otel binası, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle hizmete girmeden yıkıldı. İşte binanın yıkım hikayesi...

'Sinop'ta kurulacak nükleer santralde son aşamaya gelindi'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun, Sinop'ta kurulacak 2'nci nükleer santralin yapımını Japonların başını çektiği bir konsorsiyumun üstlendiğini, proje şirketinin kurulmasının ardından inşaatın başlayacağını açıkladı.

Japonlar Sinop'a kredi buldu!

Japonya tarafından Sinop'ta nükleer santral yapımını öngören uluslararası anlaşmayla ilgili finansman haberi geldi. Japon şirketler Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ve Itochu, kaynağı ülke dışında buldu.

Sinop’taki nükleer santrale ‘jet’ onay!

Türkiye’de hayatı felç eden elektrik kesintisinin yaşandığı gün, TBMM Genel Kurulu, Japonya tarafından Sinop’ta Türkiye’nin ikinci nükleer santralinin yapımını öngören anlaşmayı sabaha karşı kabul etti.

Japonlar Sinop'ta nükleer santral kuracak!

Japonya tarafından Sinop'ta Türkiye'nin ikinci nükleer santralinin yapımını öngören uluslararası anlaşma bu sabaha karşı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Türkiye'nin en yaşlı ili Sinop oldu!

TÜRKİYE İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye’de yaşlı nüfusun oranı, 2013 yılındaki yüzde 7.7 olan düzeyinden geçen yıl 6 milyon 194 bin ile yüzde 8’e çıktı.

Sinop'un turizmde geleceği nasıl olacak?

Sinop turizmi, kamu desteğiyle önemli sorunlarını geride bırakarak Karadeniz turizminin cazibe merkezini oluşturuyor. Özellikle yol standartlarının yükselmesi ile Sinop her yöne 1 saat uzaklıkta, İstanbul'a bir saat, Samsun'a 1 saat mesafededir.

Sinop Valisi: ‘Nükleer OSB istiyoruz’

Sinop Valisi Köşger, “Nükleer santral yapımında kullanılacak malzemeler Sinop’ta üretilsin. Bunun için Nükleer OSB kurulmasını istiyoruz. Santralin şehre bir külfeti olacaksa, nimeti de olmalı” dedi.

Sinop'ta kruvaziyer turizmi hız kesmeden devam ediyor!

Kruvaziyer turizmi kapsamında "Voyager" adlı kruvaziyer Sinop'a geldi. Yunanistan'ın Pire Limanı'ndan gelen Bahama bayraklı yolcu gemisi, Sinop Limanı'nın iskelesine demir attı. Gemide çoğu İngiliz 338 yolcu ve 223 personel bulunduğu belirtildi.

Köpeğine bakandan kira almayacak!

Sinop'ta çok sevdiği köpeği "Panter"i kışın yaşadığı Almanya'ya götüremeyen Sema Yavuz, çözümü köpeğini evinde bakacak kişiden kira almamakta buldu. Yavuz, ilana şöyle yazdı: "Kira almıyorum, hayvansever öğrenci arıyorum"

Sinop Erfelek Tatlıca Şelaleleri'ne ziyaretçi akını!

Sinop'un Erfelek ilçesinde 28 irili ufaklı şelaleden meydana gelen ve bu yıl 150 bin kişinin ziyaret ettiği Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Manavgat Şelalesi'nden sonra en çok ziyaret edilen yer oldu.

Sinop Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin ihalesi 18 Mayıs'ta!

Sinop Belediye Başkanlığı tarafından Sinop Korucuk'taki Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin 15 yıllığına kiraya verilmesi işi 18 Mayıs 2016 günü saat 10:00'da ihale edilecek.

Sinop Boyabat YBO, VitrA ve Artema ile yenilendi!

Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında, Sinop Boyabat YBO yenilendi. Çalışma ile okulda derslik ve pansiyon bölümlerindeki temizlik alanları ile yemekhaneyi kapsayan toplam bin 215 metrekarelik alan, VitrA ve Artema’nın ürünleriyle donatıldı.

Emlakkulisi.com editörü Merve Sinop evleniyor!

Türkiye'nin ilk ve tek emlak haber sitesi Emlakkulisi.com'un Haber Editörü Merve Sinop ile Tarık Üzgün dünya evine giriyor. Çiftin nikahı 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Sinop Belediye Başkanlığı kat karşılığı inşaat yaptıracak!

Sinop Belediye Başkanlığı, Sinop Merkez Ada İlçesi'nde arsa üzerine kat karşılığı inşaat yaptıracak. Kat karşılığı inşaatın bedeli 3 milyon 244 bin 744 TL olarak belirlendi.

Sinop Belediyesi yeni mezbahane tesisini kiraya veriyor!

Sinop Belediye Başkanlığı, Merkez İlçesi, Mertoğlu Köyü'nde inşa edilen mezbahane tesisinin işletmesini kiraya veriyor. 15 yıllığına kiraya verilecek mezbahanenin bedeli 2 milyon 214 bin TL olarak belirlendi.

Baki Ergül: Sinop'ta imar sorunu çözüldü!

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, TÜİK yaşam memnuniyeti endeksinde ilk sırada yer almasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ergül, kentte içme suyu, kanalizasyon ve imar sorunlarının çözüldüğünü söyledi.

TOKİ Sinop Merkez'de 16 derslikli lise ve 180 kişilik pansiyon yaptırılacak!

TOKİ Sinop, Merkez, Çiftlik köyünde 16 derslikli Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi ve 180 kişilik pansiyon binası inşaatları işi ihalesi 18 Mayıs 2016 tarihinde saat 14:30'da gerçekleşecek.

Tarihi Sinop Cezaevi projelendiriliyor!

Türkiye ile AB Arası Koruma ve Diyalog Proje lideri Prof. Dr. Manfred Wehdorn Tarihi Sinop Cezaevi'nin yıl içerisinde 2 ay gibi bir yoğunluk oluşturduğunu, bunun 12 aya yayılması gerektiğinin altını çizdi

Sinop’a yatırım yapan kazanır!

Almanya‘nın başkentindeki Berlin Büyükelçiliğinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Sinop heyeti, Almanya‘daki işadamlarına "Sinop‘a yatırım yapın" çağrısında bulundu.

Sinop'a 2 bin 500 kişilik spor kompleksi yapılacak!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Sinop'a 2 bin 500 kişilik içerisinde 6 salon bulunan spor kompleksi yapılacağını bildirdi.

Sinop'a 5 yıldızlı sağlık kompleksi yapılacak!

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Derici, Sinop İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Gökhan Telatar'ı makamında ziyaret etti.

Sinop'a yeni stadyum yapılması dile getirildi!

Sinopspor’la ilgili yapılan toplantıda yeni stat talebi dile getirildi.Konu ile ilgili konuşan Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan, “Biz mevcut stadımızı modern hale dönüştürmek, Sinop’a yakışır bir hale getirmek istiyoruz.

Sinop Belediyesi Fen İşleri asfalt çalışmaları sürüyor!

Sinop Belediyesi Fen İşleri tarafından çeşitli nedenlerden dolayı ve son yağan yoğun kar nedeni ile bozulan cadde ve sokaklar sıcak asfalt kaplanarak yeni çehresine kavuşturuluyor. Belediye Başkanı Baki Ergül sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Sinop Haberi

Sinop

Akkuyu Nükleer Santrali'ni gelecek yıl Türkiye'ye teslim etmesi planlanan Rusya, Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santral için de hükümet ile görüşmelere başlandığını duyurdu.  

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un Genel Müdürü Aleksey Lihaçev, Rus devlet kanalı Rossiya-24’e yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ikinci nükleer santralini Sinop’ta inşa etmeyi planladıklarını dile getirdi.

Sinop’un, nükleer üzerine çalışma yapan herkes tarafından bilinen, 4 güç üniteli büyük bir nükleer santral inşası için uygun bir nokta olduğunu anlatan Lihaçev şöyle konuştu:

“Büyük bir nükleer santralin gelecekteki yapımını da göz önünde bulundurarak, teknolojik ittifaklar kurulması, yatırım politikası ve Türkiye enerji piyasasının düzenlenmesi açısından yaklaşımlar oluşturmak üzere Türk iş ortaklarımızla temaslara başladık.”

Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olacak olan Akkuyu NGS’ye ilişkin anlaşma, Rusya ile 2010 yılında imzalanmıştı. Akkuyu’da yapılacak nükleer santral,...