Sinop

Sinop

Sinop'ta yeni bir stadyum yapılması yönünde çalışma yapıldığını duyan Kastamonuspor taraftarları internet üzerinden yeni stat yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde imza kampanyası başlattı.

Boyabat Belediye binası, hizmete girmeden yıkıldı!

Sinop'un Boyabat Belediyesi tarafından 10 yıl önce yaptırılan belediye ek hizmet ve otel binası, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle hizmete girmeden yıkıldı. İşte binanın yıkım hikayesi...

'Sinop'ta kurulacak nükleer santralde son aşamaya gelindi'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun, Sinop'ta kurulacak 2'nci nükleer santralin yapımını Japonların başını çektiği bir konsorsiyumun üstlendiğini, proje şirketinin kurulmasının ardından inşaatın başlayacağını açıkladı.

Japonlar Sinop'a kredi buldu!

Japonya tarafından Sinop'ta nükleer santral yapımını öngören uluslararası anlaşmayla ilgili finansman haberi geldi. Japon şirketler Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ve Itochu, kaynağı ülke dışında buldu.

Sinop’taki nükleer santrale ‘jet’ onay!

Türkiye’de hayatı felç eden elektrik kesintisinin yaşandığı gün, TBMM Genel Kurulu, Japonya tarafından Sinop’ta Türkiye’nin ikinci nükleer santralinin yapımını öngören anlaşmayı sabaha karşı kabul etti.

Japonlar Sinop'ta nükleer santral kuracak!

Japonya tarafından Sinop'ta Türkiye'nin ikinci nükleer santralinin yapımını öngören uluslararası anlaşma bu sabaha karşı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Türkiye'nin en yaşlı ili Sinop oldu!

TÜRKİYE İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye’de yaşlı nüfusun oranı, 2013 yılındaki yüzde 7.7 olan düzeyinden geçen yıl 6 milyon 194 bin ile yüzde 8’e çıktı.

Sinop'un turizmde geleceği nasıl olacak?

Sinop turizmi, kamu desteğiyle önemli sorunlarını geride bırakarak Karadeniz turizminin cazibe merkezini oluşturuyor. Özellikle yol standartlarının yükselmesi ile Sinop her yöne 1 saat uzaklıkta, İstanbul'a bir saat, Samsun'a 1 saat mesafededir.

Sinop Valisi: ‘Nükleer OSB istiyoruz’

Sinop Valisi Köşger, “Nükleer santral yapımında kullanılacak malzemeler Sinop’ta üretilsin. Bunun için Nükleer OSB kurulmasını istiyoruz. Santralin şehre bir külfeti olacaksa, nimeti de olmalı” dedi.

Sinop'ta kruvaziyer turizmi hız kesmeden devam ediyor!

Kruvaziyer turizmi kapsamında "Voyager" adlı kruvaziyer Sinop'a geldi. Yunanistan'ın Pire Limanı'ndan gelen Bahama bayraklı yolcu gemisi, Sinop Limanı'nın iskelesine demir attı. Gemide çoğu İngiliz 338 yolcu ve 223 personel bulunduğu belirtildi.

Köpeğine bakandan kira almayacak!

Sinop'ta çok sevdiği köpeği "Panter"i kışın yaşadığı Almanya'ya götüremeyen Sema Yavuz, çözümü köpeğini evinde bakacak kişiden kira almamakta buldu. Yavuz, ilana şöyle yazdı: "Kira almıyorum, hayvansever öğrenci arıyorum"

Sinop Erfelek Tatlıca Şelaleleri'ne ziyaretçi akını!

Sinop'un Erfelek ilçesinde 28 irili ufaklı şelaleden meydana gelen ve bu yıl 150 bin kişinin ziyaret ettiği Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Manavgat Şelalesi'nden sonra en çok ziyaret edilen yer oldu.

3. nükleer için de Sinop gündemde!

Türkiye’nin ilk nükleer santralinin Mersin Akkuyu’da kurulmasına yönelik çalışmalar devam ederken, üçüncü santral için de harekete geçildi. Enerji yönetiminden alınan bilgilere göre 3’üncü santral için çeşitli noktalarda saha incelemesi yapılıyor.

Sinop'ta Nükleer Santral mitingi düzenlendi!

Bazı illerden otobüslerle kente gelen vatandaşlar, Sakarya Caddesi'nde bir araya geldi. Ellerindeki döviz ve pankartlarla yürüyüşe geçen grup, Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen "Nükleer Santral İstemiyoruz Mitingi"ne katıldı.

Erdoğan Bayraktar: Enerji sorununu çözmek için nükleer haricinde yol yok!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin enerji ithalatı için yıllık 60 - 70 milyar dolar para harcadığını belirterek, " Sinop'a nükleer santral kurulması için Japonya ile anlaştık" dedi...

Sinop Belediye Başkanlığı kat karşılığı inşaat yaptıracak!

Sinop Belediye Başkanlığı, Sinop Merkez Ada İlçesi'nde arsa üzerine kat karşılığı inşaat yaptıracak. Kat karşılığı inşaatın bedeli 3 milyon 244 bin 744 TL olarak belirlendi.

Sinop Belediyesi yeni mezbahane tesisini kiraya veriyor!

Sinop Belediye Başkanlığı, Merkez İlçesi, Mertoğlu Köyü'nde inşa edilen mezbahane tesisinin işletmesini kiraya veriyor. 15 yıllığına kiraya verilecek mezbahanenin bedeli 2 milyon 214 bin TL olarak belirlendi.

Sinop Durağan Devlet Hastanesi inşaatında son durum!

SİNOP’un Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Durağan Devlet Hastanesi inşaatı alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Baki Ergül: Sinop'ta imar sorunu çözüldü!

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, TÜİK yaşam memnuniyeti endeksinde ilk sırada yer almasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ergül, kentte içme suyu, kanalizasyon ve imar sorunlarının çözüldüğünü söyledi.

TOKİ Sinop Merkez'de 16 derslikli lise ve 180 kişilik pansiyon yaptırılacak!

TOKİ Sinop, Merkez, Çiftlik köyünde 16 derslikli Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi ve 180 kişilik pansiyon binası inşaatları işi ihalesi 18 Mayıs 2016 tarihinde saat 14:30'da gerçekleşecek.

Tarihi Sinop Cezaevi projelendiriliyor!

Türkiye ile AB Arası Koruma ve Diyalog Proje lideri Prof. Dr. Manfred Wehdorn Tarihi Sinop Cezaevi'nin yıl içerisinde 2 ay gibi bir yoğunluk oluşturduğunu, bunun 12 aya yayılması gerektiğinin altını çizdi

Sinop’a yatırım yapan kazanır!

Almanya‘nın başkentindeki Berlin Büyükelçiliğinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Sinop heyeti, Almanya‘daki işadamlarına "Sinop‘a yatırım yapın" çağrısında bulundu.

Sinop'a 2 bin 500 kişilik spor kompleksi yapılacak!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Sinop'a 2 bin 500 kişilik içerisinde 6 salon bulunan spor kompleksi yapılacağını bildirdi.

Sinop'a 5 yıldızlı sağlık kompleksi yapılacak!

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Derici, Sinop İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Gökhan Telatar'ı makamında ziyaret etti.

Sinop'a yeni stadyum yapılması dile getirildi!

Sinopspor’la ilgili yapılan toplantıda yeni stat talebi dile getirildi.Konu ile ilgili konuşan Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan, “Biz mevcut stadımızı modern hale dönüştürmek, Sinop’a yakışır bir hale getirmek istiyoruz.

Sinop Belediyesi Fen İşleri asfalt çalışmaları sürüyor!

Sinop Belediyesi Fen İşleri tarafından çeşitli nedenlerden dolayı ve son yağan yoğun kar nedeni ile bozulan cadde ve sokaklar sıcak asfalt kaplanarak yeni çehresine kavuşturuluyor. Belediye Başkanı Baki Ergül sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Sinop’un hal binası kentin gelişimine hizmet edecek!

Sinopale Uluslararası Sinop Bienali önerisiyle Sinop’un kent belleğinde önemli bir yer tutan eski hal binasında, kentin gelişimine hizmet eden ılması yönünde Sinop Belediye Başkanlığı tarafından çalışma başlatıldı.

Sinop Belediyesi'ne devredilen tarihi ev kültür merkezine dönüşecek!

Geçen yıllarda emekli öğretmen Ayşe Semra Genç tarafından annesine ait Kuruçeşme Sokak’ta bulunan tarihi ahşap ev, annesinin adı ile yaşatılarak kültür merkezi yapımı koşulu ile Sinop Belediyesi’ne devredilmişti.

Sinop

Sinop Sinop

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor II Müdürü Kazım Açıkbaş'ın, kente yeni bir stadyum yapılması yönünde çalışma yaptıklarını bildirmesinin ardından Kastamonuspor taraftarları internet üzerinden yeni stad yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde imza kampanyası başlattı. 


Kastamonuspor taraftarı düzenlenen kampanya hakkında yaptığı açıklamada "Ülkemizin 20'yi aşkın ilinde Gençlik ve Spor Bakanlığ tarafından dünya standartlarına uygun stadyumlar yapılmaktadır. Son 3 yıldır bu proje kapsamında birçok stadyum tamamlanmış ve taraftarı ile buluşturulmuştur. Birçoğunun da çok kısa sürede bitirilmesi ve faaliyete geçmesi hedefleniyor. Şu sıralar şehrimizde stadyum yapımı gündemde olsa da kesin bir sonuç ortaya çıkmıyor. 


Şehrimizde mevcut ¡ bulunan "Kastamonu Gazi Stadı" ilk inşa edildiğinde Türkiye'nin, sağlam zemini ve bulunduğu yer açısından en iyi stadyumlarından birisiydi. Fakat yıllar geçtikçe, yapılmayan modernizasyon çalışmaları nedeniyle epeyce...