Şırnak

Şırnak

Batman Kadın Platformu tarafından çatışmalarda harabeye dönüşen kentlerin yeniden inşa edilmesi için düzenlenen kermes 2. gününde devam etti.

Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt'te kaç konut satıldı?

Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinin içinde bulunduğu TRC-3 bölgesinin 2015 Aralık ayına ilişkin konut satış istatistikleri açıklandı. Şırnak'ta Aralık ayında sadece 15 konut satıldı.

Cizre'de arsa ve ev fiyatları yüzde 40 düştü!

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşanan olaylar, ticaret ve sosyal yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçede esnaf iş yapamazken, ev ve arsa fiyatları yüzde 40 düşmesine rağmen alıcı yok!

Şırnak'ta kız yurdunda yangın!

Cizre Caddesinde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait kız öğrenci yurdunun giriş katındaki yemekhanede akşam saatlerinde şangın çıktı. Dumandan etkilenen 12 öğrenci tedavi altına alındı.

Şırnak’ta sağanak rögarları tıkadı!

Kentte 20 dakika süren şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Zaman zaman şiddetini arttıran yağış nedeniyle rögarların tıkanması üzerine bazı binaların girişlerini ve iş yerlerini su bastı.

Cizre'de 3 okulu benzin döküp yaktılar!

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü yandaşı bir grup, 3 okulu benzin dökerek ateşe verdi. İtfaiye ekiplerinin olay yerine gidişini engelleyen gruba, güvenlik güçleri müdahale etti.

Şırnak'ta 9 inşaat makinesine zarar verildi!

Şırnak - Van karayolundaki inşaat sahasında bulunan 9 iş makinesinin uçuruma yuvarlandığını bildirildi. Mensupların olaydan sonra bölgeden kaçtıkları belirtilen açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Anadolu Jet Şırnak-Ankara seferlerine başladı!

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda Anadolu Jet'in Şırnak-Ankara seferinin başlaması nedeniyle tören düzenlendi. Vali İpek: "Şırnaklının, Cizrelinin mutluluğunu engellemelerine rağmen güzel şeylerin de Şırnak'ta yaşandığını görüyoruz" dedi...

Şırnak'ta Meştepe HES Projesi'nin yapılıp işletilmesi için toplantı!

Şırnak İli, Beytüşşebap ilçesi sınırları içerisinde enerji üretimi amaçlı 78,60 MWe/ 84,52 MWm kurulu gücünde Meştepe HES Projesi'nin yapılıp işletilmesi planlanmaktadır. Halkın katılım toplantısı 20 Ağustos 2013'te düzenlenecek...

Şırnak Üniversitesi Emin Acar Kampüsü'nün temeli 26 Temmuz'da atılıyor!

Şırnak Üniversitesi (ŞU) Emin Acar Kampüsü'nun temeli 26 Temmuz'da atılıyor. Şırnak Üniversitesi Emin Acar Kampüsü, kent girişinde Cizre karayolu üzerinde 550 dönüm arazi üzerinde kurulacak...

Depreme en duyarlı il Şırnak çıktı

Nüfusunun yüzde 60'a yakını, faal olan ve zarar verebilen deprem alanları üzerinde yaşayan Türkiye'de, konut ve işyerlerinin büyük çoğunluğunun, zorunlu deprem sigortasına (ZDS) ilgi göstermediği ortaya çıktı

Hakkari'ye havaalanı geliyor

Ulaştırma Bakanlığı, bu yıl Hakkari Yüksekova, Şırnak, Bingöl ve Iğdır havaalanlarının yapım ihalesine çıkacak.

Şırnak İl Özel İdaresi pansiyon yaptıracak!

Şırnak Özel İl İdaresi, pansiyon yaptırmak üzere ihale düzenledi

Bilecik Demir Çelik Fabrikası'nda üretim başladı!

Global Yatırım Holdingin Olağan Genel Kurul Toplantısı, İstanbul'da yapıldı

Mafe İnşaat, Van'da AVM inşa ediyor!

Mafe İnşaat, Van'da 56 milyon dolarlık yatırımla alışveriş merkezi kuruyor

Şırnak’ta bina yıkımları devam ediyor!

İnsan Hakları Derneği (İHD) Şırnak İl Başkanı Avukat Emirhan Uysal, ''Riskli alan adı altında yıkım ekipleri halkın evlerini yıkıyor. Evlerin içindeki hurda, demir, eşya olarak ne varsa yağmalayıp kamyonlarla fabrikalara götürüp satıyorlar''dedi.

Şırnak, TOKİ binaları ile yeniden dizayn edilecek!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,Şırnak Silopi'de STK temsilcileri ile bir araya geldi. Bölgede yatırımlara devam edeceklerini bildiren Eroğlu, terör saldırıları nedeniyle yıkılan bölgelerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ'nin muazzam bir imar planına başladığını ifade etti.

Şırnak'taki binalar neden yıkılıyor?

İHD Şırnak Şubesi Başkanı Emirhan Uysal, ''Taşeron firma işçileri demirin fazla olduğunu tespit ettikleri binalara ön cepheden bakanlık mühendislerinin göreceği şekilde hasar veriyorlar. Böylece kontrole gelen mühendis yıkım kararı veriyor”dedi.

Şırnak'ta Temmuz ayında 21 konut satıldı!

TÜİK tarafından yayınlanan verilere göre; Şırnak'ta 2016 Temmuz 21 konut satıldı. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 3 konut ile Ardahan, 5 konut ile Hakkari ve 21 konut ile Şırnak oldu.

Mardin, Şırnak ve Hakkari'deki sağlık kurumları onarılacak!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Yüksekova'da, Hakkari'de, Şırnak'ta, Cizre'de, Nusaybin'de terör saldırılarının yaşandığı yerleşim yerlerindeki sağlık kurumlarının onarılacağını belirtti.

Şırnak'ı yeniden inşa edeceğiz!

Çevre ve Şehirclik Bakanı Özhaseki, Şırnak'a gitti, bölgedeki sorunları değerlendirdi. Özhaseki, ''İnşallah oraları da inşa ve ihya edip buradaki vatandaşların gönüllerini kazanma yolunda ciddi adımlar atıyoruz" dedi.

Şırnak Atatürk İlk ve Ortaokulu'na kalekol inşa edildi!

Şırnak İdil'de alınan "Acele Kamulaştırma" kararı doğrultusunda kentte yıkım çalışmaları başladı. Bu kapsamda Turgut Özal Mahallesi'nde yer alan Atatürk İlk ve Ortaokulu'na kalekol inşa edildi.

Şırnak'ta 5 mahalle riskli alan ilan edildi!

Şırnak ili, Merkez ilçesi, Cumhuriyet, Gazipaşa, İsmetpaşa, Yeni ve Yeşilyurt Mahalleleri içerisinde bulunan alanın riskli alan ilan edilmesi hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Şırnak Silopi'de yakılan okulların yerine yenileri yapılıyor!

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından yakılan okulların yerine yenileri yapılıyor. Okulların yeni eğitim yılına yetişmesi için çalışmalar aşırı sıcaklara rağmen sürüyor.

Şırnak'ta her gün 4 ev yıkılıyor!

Şırnak Cizre ilçesinin Cudi Mahallesi’nde yaşanan terör olayları nedeniyle iş makineleri her gün ortalama 4 evi yıkıyor. Cudi Mahallesi’nde evleri yıkılan yurttaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Şırnak İdil'de kiralık ev bulmak imkansız!

Şırnak’ın İdil ilçesinde 16 Şubat - 31 Mart tarihleri arasında yaşanan sokağa çıkma yasağı ve yapılan operasyonların ardından ilçe merkezinde yapımı planlanan karakolların inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Şırnak'ta yıkılan evleri onarıp imar edeceğiz!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Şırnak'taki son durumu anlattı. Şırnak'ta yıkılan evleri onarmaya ve imar etmeye çalıştıklarını belirtti.

Şırnak'taki 14 camiye yıkım kararı!

Şırnak’a gönderilen hasar tespit ekibinin hazırladığı rapor, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör nedeniyle camilerde yaşanan tahribatı ortaya koydu. Bölgedeki 14 cami için yıkım kararı verildi.

Şırnak

Şırnak Şırnak

Cizre, Silopi, Sur, Nusaybin, Şırnak, Yüksekova gibi kentler için kampanyalar devam ederken Batman Kadın Platformu tarafından düzenlenen kermes 2. gününde devam etti.


 Kadınların büyük bir dayanışma ile kurduğu kermes Batman halkının yoğun ilgisiyle karşılandı. Dayanışma kermesine Batman Belediye Eş Başkan vekili Hürriyet Kaytar, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Semra Güneş, Belediye kadın meclis üyeleri katıldı.


İNŞA ETMEK KADINLARIN ÖNCÜLÜĞÜNDE OLACAKTIR'


 Kermeste konuşan Batman Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Semra Güneş, "Yakılan ve yıkılan kentleri yeniden var etmek, inşa etmek kadınların öncülüğünde olacaktır" diyerek yardımlaşma ve dayanışmanın daha da yükseltilmesi gerektiğini söyledi.


'KADINLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ'


Güneş, 'Batman Kadın Platformu tüm bileşenleri olarak Cizre'den Sur'a Sur'dan Nusaybin'e, Şırnak'a, Yüksekova'ya seslerini yükseltmek ve dayanışmak için bu kermesi düzenlediklerini belirterek, "Yıkılan kentler bizim kentlerimiz, katledilen çocuklar bizim çocuklarımız. Biz kadınlar...