Taksim Yayalaştırma Projesi

Taksim Yayalaştırma Projesi

1999 yılında Büyükşehir Belediyesi'nin Taksim Meydanı ve çevresi için yeni bir proje hazırlamış. 25 trilyonluk projeye göre, trafik yerin altından tünellerle birbiribe bağlanacakmış ve meydan tamamen yayalaştırılacakmış.

Taksim Dayanışması, iptal kararının kaldırılmasına tepkili!

Danıştay'ın Gezi Parkı’na Topçu Kışlası yapılması ve ağaçların kesilmesi projesinin iptal edilmesine dair geçen yıl verdiği kararı oyçokluğuyla kaldırmasının ardından açıklama yapan Taksim Dayanışması, “Aklınızdan bile geçirmeyin” dedi.

Taksim Yayalaştırma projesinin iptal kararı kaldırıldı!

Danıştay kararıyla, İstanbul 6. İdare Mahkemesi'nin Gezi Parkı'nda Topçu Kışlası yapımına olanak veren kararın iptal istemini reddettiği ortaya çıktı.

1999 yılında Taksim Meydanı'nda trafik yeraltına inecekmiş!

1999 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projeye göre, Taksim'de yeraltına döner kavşak ile birlikte 3 katlı tünel yapılarak, yaya trafiği ile taşıt trafiği birbirinden ayrılacakmış.

1998 yılında Taksim Cami Projesi, Anıtlar Kurulu'ndan onay bekliyormuş!

1998 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ''Taksim Kentsel Tasarı Projesi'' adıyla hazırladığı ve Taksim'e dört minareli cami yapılmasını içeren proje, 1 No'lu Anıtlar Kurulu'ndan onay bekliyormuş.

İşte 2014'te İstanbul'da büyük projeler için alınan kararlar!

İstanbullunun hayatında büyük değişiklikler öngören büyük imar projeleriyle ilgili 2014 yılında yüksek yargıda önemli kararlar da çıktı. İşte 2014'te İstanbul'da büyük projeler için alınan kararlar...

Taksim Yayalaştırma Projesi iptal edildi!

Taksim Yayalaştırma Projesi Danıştay 6. Dairesi tarafından oy çokluğu ile iptal edildi. Gezi Parkı ve Topçu Kışlası'nı da kapsayan yayalaştırma projesi 1 Kasım 2012'de başlatılmış, ilk etabı 13 Eylül 2013'te tamamlanarak açılmıştı.

Taksim Yayalaştırma Projesi Danıştay 6. Dairesi tarafından iptal edildi!

Taksim Yayalaştırma Projesi için 6 Haziran 2013'te dava açılmış, proje yargıya taşınmıştı. Danıştay 6. Dairesi tarafından onanan Taksim Yayalaştırma Projesi iptal kararı ile Gezi Parkı'nda da karara varılmış olundu

Taksim Meydanı çevre düzenleme ihalesi 16 Ocak!

Yayalaştırma sonrası Taksim’de Gezi Parkı’ nı da kapsayacak çevre düzenlemesi için düğmeye basıldı. 16 Ocak‘ta yeşillendirme ihalesi yapılacak. Taksim’in çehresini değiştirecek düzenleme 150 günde tamamlanacak...

Taksim yayalaştırma projesi tamamlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Taksim yayalaştırma projesi kapsamında Tarlabaşı Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi'ndeki trafiği yer altına alan Cumhuriyet Caddesi altı geçidi 13 Eylül 2013 tarihinde açıldı

İstanbul'da Pazartesi'den itibaren yol çalışmalarına ara veriliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 16 Eylül Pazartesi açılacak okullar öncesinde trafiği rahatlatmak için yol bakım onarım çalışmalarına bir süre ara vereceklerini ifade etti...

Taksim yayalaştırma projesinde sona gelindi!

İBB'nin Taksim yayalaştırma projesinde sona gelindi. İstanbul trafiğinde araç kullananlar bugün ilk kez Taksim’de araçlarını yer altında kullandı. Taksim trafiğindeki araç sahipleri yeni düzenlemeyi korna sesleri ve alkışlayarak kutladı.

Taksim altgeçidi hizmete açıldı!

Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında sürdürülen trafiği yer altına alma çalışmaları tamamlandı. Taksim'de trafik yerin altından akmaya başladı. Trafiğe açılan tünellerden ilk olarak Mehmet Hakan yönetimindeki motosiklet geçti.

Taksim altgeçidi yarın hizmete açılıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksim yayalaştırma projesi kapsamında sürdürdüğü trafiği yeraltına alma çalışmaları tamamlandı. Taksim Meydanı’nda trafik Cuma sabahı saat 09.00’dan itibaren yerin altından akacak...

Taksim Yayalaştırma Projesi başladı!

Taksim Yayalaştırma Projesi 1. Etabı'nın tamamlanmasının ardından Sıraselviler Caddesi araç trafiğine çift yönlü açılacak. Bu kapsamda Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde yol genişletme çalışmaları başlatıldı.

GAP İnşaat Taksim 360 projesi!

GAP İnşaat Taksim 360 projesi 952 bağımsız birimden meydana geliyor. Proje İstanbul'da kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçiriliyor.

Hermès ve Alain Ducasse Taksim 360'ta yerini alıyor!

Çalık Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Taksim 360 projesi, teslime sayılı günler kala dünya markalarının akınına uğruyor. 

Taksim 360 teslimleri ne zaman?

Taksim 360 projesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçiriliyor. Taksim 360 projesi 952 bağımsız birimden meydana geliyor. 

Ciro rekortmeni Ümraniye Alemdağ Caddesi trafiğe kapanıyor!

İstanbul’un en pahalı caddeleri sıralamasında yer alan Ümraniye’nin Alemdağ Caddesi yayalaştırma projesi kapsamında kapatılıyor..

Çalık Gayrimenkul Taksim 360 nerede?

Karma konseptte dizayn edilen Taksim 360 projesi 952 bağımsız birimden meydana geliyor.  Peki Çalık Gayrimenkul Taksim 360 nerede?

Taksim 360 daire ve ofis fiyatları!

Taksim 360 projesi Çalık Gayrimenkul ve Gap İnşaat tarafından İstanbul Beyoğlu Tarlabaşı'da inşa ediliyor. Taksim 360 daire ve ofis fiyatları ne kadar?

Pronto Gayrimenkul Taksim 360'ı lanse etti!

Beyoğlu'da hayata geçirilen Taksim 360 projesi, Pronto Gayrimenkul tarafından Acarkent'te lanse edildi. 

Çalık Taksim 360 Projesi fiyat listesi!

Çalık Taksim 360 Projesi fiyat listesi minimum 333 bin dolardan başlıyor. Taksim 360 projesi Çalık Gayrimenkul ve Gap İnşaat ortaklığıyla İstanbul Taksim'de inşa ediliyor...

Taksim 360 Konutları bugün basına tanıtılıyor!

Taksim 360 projesi kentsel dönüşüm projesi olarak yükseliyor. Taksim 360 projesinin tanıtımı Beykoz Acarkent'te gerçekleşiyor...

Çalık Taksim 360 Evleri fiyatları 2017!

1+0'dan 4+1'e kadar konut seçenekleri sunulan Taksim 360 projesi Çalık Gayrimenkul ve Gap İnşaat ortaklığı tarafından inşa ediliyor. Projede 60 ay sıfır faizle ödeme yapılabiliyor...

Taksim 360 ne zaman teslim?

Karma konseptte dizayn edilen Taksim 360 projesi kentsel dönüşüm kapsamında inşa ediliyor. Projede sıfır faizle 60 ay taksitli ödeme avantajı sağlanıyor. Peki Taksim 360 ne zaman teslim?

Taksim AKM projesi hayata geçiriliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Tarabya Köşkü'nde verdiği iftarda sanatçı ve sporcularla bir araya geldi.

Taksim Camisi'nde kazıklar çakıldı!

Taksim Camisi projesi havadan görüntülendi. Caminin çekilen görüntülerinde kazık çakma işlemlerinde sona gelindiği görülüyor.

Taksim Yayalaştırma Projesi

Taksim Yayalaştırma Projesi Taksim Yayalaştırma ProjesiİŞTE BELEDİYENİN CAMİSİZ PROJESİ


Taksim böyle olacak


Tarlabaşı-Harbiye-Gümüşsuyu-Sıraevler yer altından birbirine tünellerle bağlanacak. Meydan tamamen yayalaştırılacak


-25 trilyonluk dev yatırım projesi Anıtlar Kurulu'ndan onay bekliyor. İnşaatın 2003 yılında bitmesi hedefleniyor.


-Yerin altına inşa edilecek iki katlı tünelin alt katına araçlar, üst katını ise otobüslerle tonajlı araçlar kullanacak. 


-Araçlar trafik yoğunluğuna takılıp zaman kaybetmeyecek. Taksim'de yürüyen yayalar bir tek araç görmeyecek...


-Büyükşehir Belediyesi'nin yetkilileri, ''İstanbul'un göbeğindeki kaos bitecek, yayaya saygı gelecek'' diyor.


YERALTINDAKİ DÜNYA


    BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin sadece Taksim ve çevresinde değil tüm İstanbul trafiğine soluk aldıracak. Kentsel Tasarım Projesi için, İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun onayı alınır alınmaz düğmeye basılacak. Trafik...