toki restorasyon çalışmaları

toki restorasyon çalışmaları

Bugüne kadar 530 restorasyon projesi için 46 milyon lira kredi tahsis eden TOKİ, 7 Nisan-2 Mayıs 2014 tarihleri arasmda restorasyon kredisi başvurularım kabul edecek. TOKİ, kredi üst limitini bu yıl 125 bin liraya çıkardı.

TOKİ’nin restorasyon kredilerinde başvurular başlıyor!

TOKİ, 8 Nisan – 3 Mayıs 2013 tarihleri arasında restorasyon kredi başvurularını kabul edecek. TOKİ, 2013 yılında tarihi yapılar için verilecek kredi üst limitini ise 115 bin liraya çıkardı...

TOKİ'nin restorasyon kredisi 105 bin TL oldu!

TOKİ’nin bir yıl için dağıtacağı restorasyon kredisi başvuruları bugün başlıyor. Tescilli taşınmaz kültür varlıklarının restorasyonuna katkı amacıyla 2005 yılında ‘restorasyon kredisi’ uygulaması başlatan TOKİ, 2005 yılından bu yana 371 kültür varlığına k

Kars Mazlumağa Hamamı restorasyon çalışmaları tam gaz!

Tarihi Dokunun Korunması Projesi kapsamında Kars'taki Mazlumağa Hamamı’nın 3’üncü etap restorasyon çalışmaları başladı. 

Bitlis'teki tarihi evlerin restorasyon çalışmaları devam ediyor! 

Bitlis'te tarihi ve tescilli evlerin restorasyon çalışmalarına başlandı. 405 tescilli tarihi yapının bulunduğu kentte, ilk etapta 40 evde başlatılan restorasyon çalışmaları için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca, 9 milyon 100 bin TL ödenek ayrıldı. 

Tarihi Afyon Evleri'nin restorasyon çalışmaları tamamlandı!

Afyonkarahisar’da Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait tarihi Afyon Evleri’nin 100 adedinin restorasyon çalışmaları bitirildi.  Çalışmalar 21 evde devam ediyor.

Galatasaray Üniversitesi'nin restorasyon çalışmaları tamamlandı!

Galatasaray Üniversitesi'nin restorasyon çalışmaları tamamlandı. Duyuru Galatasaray Üniversitesi tarafından sosyal medya üzerinden yapıldı.

Tekirdağ'ın restorasyon çalışmaları masaya yatırıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin restorasyon çalışmaları masaya yatırıldı.

Laodikya Antik Kenti'ndeki tiyatroda restorasyon çalışmaları başladı!

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2008'de Türkiye'de ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı protokolle işletmesini üstlenip, kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti'ndeki 2200 yıllık Batı Tiyatrosu'nda restorasyon çalışmaları başladı.

Saatli Medrese'de başlayan restorasyon çalışmaları TBMM'de!

Saatli Medrese'de başlayan restorasyon çalışmaları meclis gündemine taşındı. İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Van Kent Müzesi’nde restorasyon çalışmaları başladı!

Van’ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılacağı ‘Van Kent Müzesi’ndeki restorasyon çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı.

Tarihi Silifke Kalesi restorasyon çalışmaları başladı!

Mersin'in Silifke ilçesindeki kalede, 2017 yılı kazı ve restorasyon çalışmaları başladı.Çalışmalar Selçuk Üniversitesi (SÜ) Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Boran başkanlığında yürütülüyor..

Nevşehir Beyler Konağı'ndaki restorasyon çalışmaları sürüyor!

Nevşehir'in Camicedid Mahallesi'ndeki tarihi Beyler Konağı’nda Belediye tarafından başlatılan restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Tarihi Hereke Kalesi restorasyon çalışmaları sürüyor!

Körfez ilçesinde yer alan ve Doğu Roma İmparatorluğu döneminde 640'lı yıllarda yapıldığı tahmin edilen Hereke Kalesi'ndeki restorasyon çalışmaları devam ediyor.

TOKİ restorasyon kredisine 75 başvuru!

TOKİ tarafından kültür varlıklarının bakımı, onarımı ve restorasyonu işlemlerine ilişkin kullandırılacak olan 2017 restorasyon kredisine 75 proje için başvuru alındı.

TOKİ restorasyon kredisi başvuruları başladı!

TOKİ, unutulmaya yüz tutmuş, yıkılma ve yok olma tehlikesi içindeki yapıları restore edecek. TOKİ restorasyon kredisi başvuruları başladı.

toki restorasyon çalışmaları

toki restorasyon çalışmaları toki restorasyon çalışmaları


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) unutulmaya yüz tutmuş, yıkılma ve yok olma tehlikesi içindeki tarihsel değerlerimizi, restorasyon kredileriyle gelecek nesillere kazandırıyor. Bugüne kadar 530 restorasyon projesi için 46 milyon lira kredi tahsis eden TOKİ, 7 Nisan-2 Mayıs 2014 tarihleri arasmda restorasyon kredisi başvurularım kabul edecek. 

TOKİ, kredi üst limitini bu yıl 125 bin liraya çıkardı. 2005 yılında bu uygulamayı başlatan TOKİ, 9 yılda 530 kültür varlığına kredi desteği verdi. Başlatılan projelerinden 335'i tamamlandı. 

Restorasyon kredisi için yapılacak müracaatlarda, özel mülkiyetteki yapıların Kültür ve Tabiat Varlıkları tarafından alınmış 'tescil' kararının ve onaylı röle ve ve restorasyon projelerinin bulunması...