Toplu Konut İdaresi

Toplu Konut İdaresi

Ergün Turan, 2023 hedefleri kapsamında amaçlarının 5.5 milyon insanın ev sahibi yapmak olduğunu vurguladı. Ayrıca emeklilere özel konut projeleri de geliştirdiklerini belirtti.

TOKİ Adıyaman'da emeklilere konut üretecek mi?

Yıllarca ev hayali kuran emekliye TOKİ müjdesi geçtiğimiz aylarda hükümet kararıyla geldi. Emekliyi sevindirecek olan evler için devlet desteği geleceği de söyleniyor.

TOKİ Kayaşehir'de 448 konutluk proje yapacak!

TOKİ Başkanı Turan, Başakşehir Kayabaşı bölgesinde, 448 konutluk proje için yüklenici firma ile sözleşme yaptıklarını bildirdi.

Fatma Güldemet Sarı: Sosyal konutlar alıcıların imkanlarına göre yapılacak!

Hükümet, dar gelirli ve emekliyi konut sahibi yapmak için verdiği sözleri yaşama geçiriyor. Yoksul aileler için konut tasarruf hesabı programı da bu yıl başlıyor.

TOKİ kendine tahsis edilen arsayı ihale ile satışa çıkardı!

İhale bedelleri yükseldikçe bölgede ev fiyatları da tırmandı. Dar gelirli vatandaşa konut üretme hedefi olan TOKİ kendine tahsis edilen arsayı ihale ile satışa çıkardı.

Antakya'daki Kentsel Dönüşüm Projesi'ni Toki mi yapacak?

Antakya’nın her bir yanının birinci derecede deprem fay hattı üzerinde bulunduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Eskişehir Odunpazarı TOKİ konutlarında satışlar devam ediyor!

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Karapınar Mahallesi’nde yaptığı konutlardan Odunpazarı Belediyesi mülküne ait olan konutların açık ihale usulü satışları devam ediyor.

Bingöl yeni devlet hastanesi ne zaman hizmete açılacak?

4 yıl önce bitmesi gereken Yeni Hastane binasının 2016 yılında biteceği söyleniyor. 2010 yılında yapımına başlanan ve 2012 yılında bitmesi hedeflenen Yeni Hastane’nin 2016’da teslim edilmesi bekleniyor.

E. Çalışkan: Projelerle vatandaşlarımız ev sahibi oluyor!

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile gerçekleştirilen ve her bütçeye uygun konut projeleri ile yüzlerce vatandaşın ev sahibi olacağını söyledi.

TOKİ İzmir Kınık'ta dar ve orta gelirliler için konut yapacak!

Toplu Konut İdaresi TOKİ, Kınık’ta dar ve orta gelirli vatandaşlar için 275 konut inşa edecek. Şimdiden 380 kişinin başvuruda bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Sadık Doğruer. “Kınık’ın değeri arttı.

Adana Kozarena Stadı'nın yüzde 32'si tamamlandı!

33 bin kişilik Adana Kozarena Stadı'nın yüzde 32'si tamamlandı. Vali Mustafa Büyük, "Artık inşaat hızını engelleyen hiçbir şey yok. Gelecek yıl içerinde stadı takımlarımıza vereceğiz" dedi

Kütahya Pazarlar TOKİ konutlarının tamamı satıldı!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından, Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde satışa sunulan 64 konutun tamamı satıldı.

Ceyhan TOKİ'ye büyük ilgi sürüyor!

Ceyhan Belediyesi'nin girişimleriyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yapılacak olan 1'inci etap toplu konutların başvuru kayıtları büyük ilgi görüyor.

Ceyhan TOKİ 1. etap toplu konutları için başvuruları başladı!

Ceyhan Belediyesi'nin girişimleriyle TOKİ'nin ilçede inşa edeceği ekonomik konutlar için başvurulara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

TOKİ Kastamonu'da 70 bin konut yapmayı hedefliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye’de 2016 yılında 70 bin konut yapmayı hedeflediklerini söyledi. Turan, ayrıca Kastamonu’da ikamet eden emeklileri ev sahibi de yapacaklarını açıkladı.

Toplu Konut Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi!

Toplu Konut Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile üstyapı tesislerinin öncelikli olarak tamamlanıp yerel yönetimlere devredilmesi konusunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın görevlendirilmesi planlanıyor.

Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nde teslimler başladı!

Yunusemre Belediyesi’nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ortaklığında hayata geçirdiği dev konut hamlesi 5 bin 500 konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabında teslimler başladı. 

Hatay Yayladağı'na 155 toplu konut projesi!

Hatay Yayladağı ilçesine Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılan 155 adet konut inşaatı devam ediyor. Projede 1 yıl içinde anahtar teslimi yapılması planlanıyor.

Kırşehir Özbağ’a 5 bin toplu konut talebi!

Kırşehir’le birleşmesine rağmen belde olan Özbağ’da Belediye Başkanı Nazmi Ay Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüşmeler yaparak beldesine 5 bin konut yapılması talebinde bulundu.

Sur'da toplu konut değil, tarihi dokunun ihya çalışması yapılacak!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan, Diyarbakır Sur’un yeniden inşasının gündeme geldiğini söyleyerek, 2007-2009 ve 2011 yılında yapılan protokoller çerçevesinde mevcut çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Gaziantep'te gazeteciler için toplu konut yapılacak!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Mehmet Ergün Turan, Gaziantep'te basın mensupları için yapılacak 350 konutluk projenin kentin özelliklerini taşıyan bir yaşam alanı olacağını bildirdi.

Gaziantep'e 50 bin toplu konut!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, belediye tarafından kentteki konut sıkıntısını gidermek için yapılacak 50 bin konutluk projenin tanıtımı nedeniyle Gaziantep'e geliyor.

1993 yılında toplu konut rant yaratmış!

1939 yılında Toplu Konut İdaresi tarafından ucuz banka kredileriyle düşük gelirlileri ev sahibi yapmak için satışa sunulan toplu konutlar üç yıl içinde yüzde 335 prim yapmış.

Kaş'taki toplu konut projesi durduruldu!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın, Kaş'ta toplu konut yapmak istediği arazi 1. Derece Sit Alanı çıkınca, proje durduruldu. Konuyla ilgili TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Kara açıklama yazısı gönderdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara'da 619 TL taksitle ev satacak!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı düşük gelirli vatandaşlar için Ankara Başpınar'da 338 konutu satışa çıkardı. Konutlar kura yöntemiyle alıcıya sunulacak. Konutların taksitleri 619 TL'den başlayacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığına Mehmet Ergün Turan atandı!

Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar ile Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarındaki atama kararları Resmi Gazete' de yayımlandı. Buna göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına Mehmet Ergün Turan atandı...

TOKİ Gökçebey'e 448 daireli toplu konut yaptıracak!

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) yapılacak olan 448 dairelik konut projesinde sona gelindi. Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan resmi kayıtların 24 Şubat Pazartesi başlayacağını kaydetti...

Toplu Konut Başkanlığı ihale yönetmeliği!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya Verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği 3 Mayıs 2006 tarihinde 26157 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı...

Toplu Konut İdaresi Haberi

Toplu Konut İdaresi

Dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için yıllardır proje üreten TOKİ, bu yıl sonuna kadar 60 bin vatandaşı ev sahibi yapacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan hedeflerinin, 2023 yılına kadar 5.5 milyon insanı ev sahibi yapmak olduğunu belirterek “2016 yılı için bir diğer hedefimiz, her yöreye farklı mimari, yöresel içerikler taşıyan yatay mimari ile konutlar inşa etmek” dedi.


 Gaziantep Kuzey Şehir Projesi’nin ana teması nedir?


Artık TOKİ sadece konut değil, master planlı büyük yerleşim projeleri hayata geçiriyor. Ülkemizin farklı şehirlerindeki büyük konut alanlarında yürüttüğümüz uygulamalarımızı “Yeni Yerleşimler, Yenilenen Şehirler Projesi” ile farklı bir safhaya taşıdık. 8,5 milyon metrekarelik alana kurulu 50 bin konutluk üretim alanıyla Gaziantep Kuzey Şehir, söz konusu mega projemizin (Yeni Yerleşimler, Yenilenen Şehirler Projesi) en büyük uygulama...