türk inşaatçılar

türk inşaatçılar

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Dnipro kentinde bir denetim sırasında yol inşaatlarındaki sorunlara değinerek, "Normal bir şirketle, mesela bir Türk şirketiyle çalışabilirsiniz. Bu işi onlara sipariş edin" dedi...

Türk inşaatçılar yurt dışında 9 bin 700 proje yaptı!

Yurt dışında 123 ülkede 9 bin 700 proje hayata geçiren Türk inşaat sektörü, konut üretimiyle başladığı üretim yolculuğunda metro, enerji santrali, havalimanı gibi büyük ölçekli projelerle gücünü pekiştiriyor...

Türk inşaatçılar, Rusya'daki kısıtlamaların kalkmasını bekliyor!

Avni Akvardar, Türk inşaat şirketlerinin yatırım ve inşa faaliyetlerine yeniden başlamak için Rusya tarafından getirilen kısıtlamaların kaldırılmasını beklediğini ifade etti.

Zeybekci: Arap yatırımcılarla ortak yatırım yapabiliriz

Kuveyt'te gerçekleştirilen Türkiye-Arap Birliği Ekonomi, Ticaret ve Yatırım Bakanları İkinci Toplantısında konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Arap yatırımcıları Türkiye'ye davet ederek ortak yatırım çağrısı yaptı.

Varşova Metrosu'nu Astaldi-Gülermak yapacak!

Luigi Realini, "Astaldi olarak Türkiye'de iş yaptığımız firmalarla yurtdışındaki projeleri de takip ediyoruz” dedi

Rusya'daki Türk inşaatçılar sorunlarını tartıştı!

Rusya'daki Türk işadamları inşaat sektöründeki sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldi

İngiltere'nin başkenti Londra Türk inşaatcıları bekliyor!

Ekonomik krizle boğuşan Avrupa'nın sakin limanlarından İngiltere'nin başkenti Londra, inşaat yatırımları için büyük fırsatlar taşıyor. İngiliz hükümetinin büyüme stratejisini belirleyen 'Ticaret ve Yatırım Beyaz Kitabı'nın yıldönümü toplantısında İngilter

Türk inşaatçılar Arap yatırımcılarla bir araya gelecek!

Türk Arap Ülkeleri İş birliği Derneği (TÜRAP) ve TurabExpo, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ‘Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı’nda, bin 500 Arap yatırımcıyı Türkiye’deki gayrimenkul firmalarıyla buluşturacak...

Türk inşaatçılar yurt dışında 9 bin 700 proje yaptı!

Yurt dışında 123 ülkede 9 bin 700 proje hayata geçiren Türk inşaat sektörü, konut üretimiyle başladığı üretim yolculuğunda metro, enerji santrali, havalimanı gibi büyük ölçekli projelerle gücünü pekiştiriyor...

Türk inşaatçılar Berlin’e çıkarma yaptı!

SABAH, gayrimenkulün önde gelen oyuncularını Almanya’da gurbetçilerle buluşturdu. İki günlük organizasyona oranda yüksek katılım sağlandı...

Türk inşaatçılar Venezuela pazarına girecek!

Türk müteahhitleri Venezuela pazarına girmeye hazırlanıyor. Türkler, konut açığı olduğu belirtilen ülkede konut projeleri ve metro yatırımı yapacak.

Dünyanın en büyük 250 yurt dışı müteahhidi listesi açıklandı!

Türkiye'de ihracat dendiğinde otomotiv ve hazır giyim sektörleri akla gelse de Türk inşaatçılar, yurt dışında elde ettikleri 25 milyar dolarlık ciroyla Türkiye'nin en büyük ihracatçısı konumundalar.

Türk inşaatçılar Dubai'de!

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren 13 Türk firması, 11-13 Eylül tarihlerinde Dubai’de gerçekleşecek Cityscape Global 2017 fuarına katılacak. Firmalar, yeni projelerini görücüye çıkaracak.

Katar'da sadece Türk inşaatçılar iş yapacak!

Katar’ın önde gelen inşaat şirketlerinden ‘Sharaka Holding’in sahipleri “Bizim için için Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) bitmiştir, bundan sonra bütün projelerimizi Türkiye’yle yapacağız” şekline açıklama yaptı.

Türk inşaatçılar Expo Turkey by Qatar Fuarı’ndan memnun döndü!

Türk şirketleri Katar’da gerçekleştirilen ‘Expo Turkey by Qatar Fuarı’ndan memnun ayrıldı. Fuar Türk şirketlerinin şovuna sahne oldu.

Türk inşaatçılar Katar'da gövde gösterisi yaptı!

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Expo Turkey by Qatar Fuarı’nda Türk işadamları katılım gösterdi.

Türk inşaatçılar, Rusya'daki kısıtlamaların kalkmasını bekliyor!

Avni Akvardar, Türk inşaat şirketlerinin yatırım ve inşa faaliyetlerine yeniden başlamak için Rusya tarafından getirilen kısıtlamaların kaldırılmasını beklediğini ifade etti.

Gürcistan'daki konutlar, İstanbul'dan üç kat hızlı amorti ediliyor!

Gürcistan, Türk inşaatçılar için büyük bir pazarın kapısını aralarken, ülke konut yatırımcıları için de iyi bir fırsat oluşturuyor. Standardın üzerindeki konutlar kendisini kira gelirleri ile 10 yılın altında sürede amorti ediyor.

Rusya'daki Türk inşaatçılar, Mustafa Elitaş'ı ziyaret etti!

Rusya'daki projelerine zorluk çıkarılan Türk inşaatçılar, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ı ziyaret etti. Bakan Elitaş, ülkede milyarlarca dolarlık projelere imza atan işadamlarına çözüm için komisyon kurulması sözü verdi

Türk müteahhitlerin yurtdışı projeleri azaldı!

İnşaatçılar yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da zor günler geçiriyor. Türk firmalarının aldığı proje sayısı 1 yılda yüzde 50 geriledi.

türk inşaatçılar

türk inşaatçılar türk inşaatçılar

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Türk inşaat şirketlerinden övgüyle bahsetti.

Star'da yer alan habere göre; Dnipro kentinde bir denetim sırasında yol inşaatlarındaki sorunlara değinen Zelenski, "Normal bir şirketle, mesela bir Türk şirketiyle çalışabilirsiniz. Bu işi onlara sipariş edin" diye konuştu. Kara yollarının düzeltilmesi için talimat veren Zelenki, "Lütfen bu yolu nasıl yapacağımızı söyleyin. Mazeret üretmeyin. Türk şirketiyle çalışın"  ifadelerini kullandı.

YABANCI YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Zelenski ayrıca yabancı yatırımcılara Ukrayna'ya yatırımda bulunma çağrısı yaptı.

Yabancı yatırımcılara İngilizce olarak seslenen Zelenski, Ukrayna'da yabancı yatırımcılar için prosedürlerin basitleştirileceğini, iş ikliminin düzetileceğini ve altyapıya önem verileceğini belirtti.

Dünyanın farklı noktalarından yatırımcıları ülkesine yatırım yapmaya davet eden Ukraynalı lider, "Siz yatırımcıları, yatırımlarınız karşılığında inanılmaz getiriler sağlamaya davet ediyorum. Sizin başarınız bizim başarımız demek" şeklinde koknuştu.

Zelenski, yabancı yatımcıların Ukrayna'da harcadıkları 'her...