Türk Telekom Arena

Türk Telekom Arena

Süper Lig’in 5 büyük takımı teker teker yeni statlarına kavuşuyor. Bu statların toplam değeri ise 1.7 milyar TL’yi (608 milyon dolar) buluyor.

Beşiktaş'ın yeni stadyumunun ismi vergiden düşürülecek mi?

Beşiktaş’ın yeni stadına ismini veren şirketler ödedikleri bedelin ne kadarını mali açıdan gider yazabilir? Stada isim vermek sponsorluk mudur reklam mı? Peki ya kombine bilet gider midir? İşte cevapları...

2007 yılında Galatasaray, Seyrantepe'den yılda 35 milyon dolar gelir elde edecek!

2007 yılında Galatasaray Kulübü, Seyrantepe'de yapımına başlanacak Türk Telekom Arena'dan yılda 35 milyon dolar gelir elde edecekmiş. Kulüp, Riva'da turizme dönük bin konutluk proje üretecekmiş.

2006 yılında Seyrantepe stad projesinde ilk somut adım atılıyor!

2006 yılında Galatasaray'ın Seyrantepe'de yapmayı düşündüğü stad projesinde ilk somut adım atılacakmış. Hazırlanan beşli protokol ile uzlaşma sağlandıktan sonra Galatasaray, TOKİ ile yeni protokol konusunda görüşmelere başlayacakmış.

2006 yılında Galatasaray, TOKİ'nin hesaplarını alt üst etmiş!

2006 yılında Galatasaray, Seyrantepe arazisine stad inşa edecek TOKİ'den, Amsterdam Arena Stadı'nın aynısını istemiş. Talep edilen stadın 100 milyon euro'ya mal olacak olması, TOKİ'nin hesaplarını alt üst etmiş.

2006 yılında Galatasaray'ın stad problemini TOKİ çözecek!

2006 yılında Galatasaray'ın stad problemi, Toplu Konut İdaresi'nin devreye girmesiyle 900 milyon dolarlık dev bir projeye dönüşecekmiş. Kulüp, 41 dönümlük Ali Sami Yen'i TOKİ'ye devredecekmiş.

2006 yılında Galatasaray'a 150 milyon Euro'luk stad!

2006 yılında TOKİ, Seyrantepe'ye 150 milyon Euro yatırımla üstü açılıp kapanan bir stad yapacakmış. TOKİ bu yatırımın karşılığında ise Ali Sami Yen'in bulunduğu arsaya İstanbul'un yeni simgesini yapacakmış.

2003 yılında Sarıgül'den Galatasaray'a stad projesi!

2003 yılında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen'i Seyrantepe'de 100 dönümlük araziye taşımayı ve stadın eski yerine 7 katlı bir iş merkezi yapılmasını önermiş.

TT Arena'nın önündeki park alanı cami oldu!

TT Arena'nın önündeki park alanı 'cami' oldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Galatasaray'ın Türk Telekom Arena Stadı'nın önündeki park alanını imar planında cami olarak değiştirdi...

Türk Telekom Arena Galatasaray'ın olacak!

Özhan Canaydın ve Faruk Süren yönetimlerinde görev alan Prof.Dr. Ahmet Özdoğan, ‘Ortak akıl lider kadro’ ifadesi ile Galatasaray’da başkanlığa aday oldu. İşte Özdoğan’ın görüşleri ve vaadleri:

TOKİ 50 yıllık spor tesisleri inşa ediyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yürüttükleri spor tesisi inşaatlarının tamamlanmasıyla Türkiye'nin gelecek 50 yılında bu alandaki ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Galatasaray stadın açılır-kapanır çatısını yaptırmadığı için 12 milyon Euro ceza verecek!

Galatasaray, açılır-kapanır çelik çatıyı, süresi içinde yaptırmadığı için 12 milyon euro olan (yaklaşık 33 milyon lira) maliyetin yarısını ceza olarak ödeyecek. Cim-Bom, bu parayla yeni bir yıldız transferi daha yapabilirdi...

TOKİ: Türk Telekom Arena'yı eksiksiz teslim ettik!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türk Telekom Arena Stadının eksiksiz şekilde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne teslim edildiğini ve stadın kullanımından kaynaklanabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlulukları bulunmadığını bildirdi.

Türk Telekom Arena'nın çimleri kök salmıyor!

FBK Çim Üretim Firması'nın sahibi Feyzi Kuvvetli, Türk Telekom Arena'nın zemininde yaşanan sıkıntının stadın az güneş almasından ve çimin kök yapısının güçlü olmamasından kaynaklandığını savundu...

Seyrantepe'de yer alan projeler havadan görüntülendi!

İstanbul Seyrantepe'de hayata geçirilen Nurol GYO Seyrantepe projesi, Skyland İstanbul, Çintemani projesi, Şişli Etfal Hastanesi ve Türk Telekom Arena Stadyumu www.havadanemlakvideo.com ekibinden kameraman Sayen Kaspar tarafından havadan görüntülendi

Türk Telekom Arena'nın tapu sorunu çözülüyor!

Kulüp başkan yardımcısı Alaçayır: "Türk Telekom Arena üst kullanım hakkının tapuya tescilini bu hafta içinde tamamlamayı ümit ediyoruz" dedi.

Türk Telekom Arena'ya 13 milyon Dolar'lık çatı!

Spor Genel Müdürlüğü ile G.Saray arasında dava konusu olan açılır kapanır çatı davasında, 5 kişilik bilirkişi raporu hazırlandı. Türk Telekom Arena için istenilen açılır-kapanır çatı sisteminin yapılması halinde maliyeti 13 milyon dolar civarında olacak.

Türk Telekom Arena metro durağı 13 Eylül'de açılacak!

Türk Telekom Arena'ya gidiş ve dönüşte büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray Taraftarları bu çileden 13 Eylül'den itibaren kurtuluyor. Seyrantepe durağının ulaşıma açılacağı garantisi alındı.

Rekabet Kurulu'ndan Türk Telekom'a soruşturma!

Türk Telekom'un sabit telefon hizmeti kapsamında "Ev Avantaj Tarifeleri"nde uyguladığı fiyatlandırma yoluyla Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddesini ihlal ettiği iddiasını içeren şikayet başvurusu yeniden değerlendirildi

Türk Telekom 11 ilde 15 adet gayrimenkul satıyor! 29 milyon 92 bin TL!

Türk Telekom Bursa, Burdur, Yozgat, Çanakkale, Tekirdağ, Kastamonu, Aksaray, Girsesun, İstanbul, Eskişehir ve Hatay'da yer alan 15 adet gayrimenkulü 6 Kasım 2014 günü saat 14:00'da ihaleye çıkarıyor.

Türk Telekom 11 ilde 15 adet gayrimenkul satıyor! 13 milyon 29 bin TL!

Türk Telekom Antalya, Düzce, Ankara, Gaziantep, Çanakkale, Eskişehir, Kayseri, Konya, Gümüşhane, Sivas ve Bursa'da yer alan 15 adet gayrimenkulü 2 Ekim 2014 günü saat 14.00'da ihaleye çıkarıyor.

Türk Telekom'dan Körfez işbirliği!

Türk Telekom International ( TTI ), Körfez İşbirliği Konseyi ( GCC ) ve Orta Doğu'da MPLS ağ hizmetleri sağlayıcısı Tawasul Telecom ile ortaklık anlaşması imzaladı...

Türk Telekom’dan Retro Telefon kampanyası!

Türk Telekom, dijital teknolojiye sahip klasik görünümlü retro telefonla müşterilerine nostalji olanağı sunuyor. 24 ay abonelik taahhüt eden müşteriler, altı ay boyunca her yöne 500 dakika bedava konuşuyor.

Türk Telekom 11 ilde 15 adet gayrimenkul satıyor! 23 milyon 127 bin 35 TL!

Türk Telekom Osmaniye, Yozgat, Aksaray, Ankara, Elazığ, İstanbul, Bursa, Antalya, Kayseri, Konya ve Samsun'da yer alan 15 adet gayrimenkulü 17 Ekim 2014 günü saat 14:00'da ihaleye çıkarıyor..

'TT Arena, 1 saatte boşalacak'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2015 yılı mart ayında, metro hattında 3. tüpün devreye girmesiyle 50 bin kişinin 1 saat içinde Türk Telekom Arena Stadı'ndan ayrılabileceğini söyledi.

Türk Telekom Arena'nın zemin sorunu çözülemedi!

Süper Kupa'da Manisa 19 Mayıs Stadı'nın, ligin ilk haftasında ise Mersin Arena'nın zemini başta olmak üzere çim kalitesinin futbola olumsuz etkisi net bir şekilde gözler önüne serildi. G.Saray, geçen 4 aylık süreye rağmen zemin sorununu çözemedi.

Türk Telekom 14 ilde 15 gayrimenkul satıyor! 22 milyon 617 bin 500 TL!

Türk Telekom Kayseri, Samsun, Yozgat, Bilecik, Antalya, Ağrı, Bayburt, İstanbul, Ardıhan, Kırklareli, Bursa, Afyon, Eskişehir ve Sivas'ta yer alan 15 adet gayrimenkulü ihaleye çıkarıyor..

Türkiye’nin ilk akıllı stadı Türk Telekom Arena!

Yapılan işbirliği ile Türk Telekom Arena, tüm tribünlerinde WiFi servisi verilen ve internet tabanlı dijital uygulamaların sunulacağı Türkiye’nin ilk akıllı futbol stadyumu olma özelliği taşıyacak.

Türk Telekom Arena

Türk Telekom Arena Türk Telekom Arena

En pahalısı ise 200 milyon dolar ile Galatarasaray’ın stadı olan Türk Telekom Arena. Bu stadın tribün kapasitesine göre seyirci başı yatırım tutarı tam 3 bin 802 dolar. Vodafone Arena ise 3 bin 389 dolar ile ikinci sırada yer alıyor.


TÜRKİYE’nin 5 büyük kulübü teker teker yeni statlarına kavuşuyor. 2006’da Fenerbahçe, 2011’de Galatasaray, 2015’te Bursaspor ve 2016’da Beşiktaş

evine döndü. Gelecek sezon ise Trabzonspor’un da Akyazı Stadyumu’nda maçlara çıkması bekleniyor. 10 yılda tamamlanan yeni statların toplam maliyeti ise bugün 1.7 milyar lirayı (608 milyon dolar) buldu.


Stadyumunu ilk yenileyen takım Fenerbahçe olurken, bu alanda en fazla yatırım Türk Telekom Arena’ya yapıldı. Galatasaray’ın stadında tribün kapasitesine göre seyirci başı yatırım tutarı 3 bin 802 doları buldu. Bu rakam Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde...