Türk Ytong

Türk Ytong

Türk Ytong Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hinginar, “Liderliğimizi 2018 Eylül’ünde, 50 milyon euro yatırımla, Kocaeli Dilovası’nda devreye alacağımız yeni üretim tesisimizle pekiştireceğiz. Ar-Ge yatırımları önümüzdeki dönemde de işletme stratejilerimizde önemli bir yere sahip olacak” diyor.

Multipor, artık Türkiye'de!

Türk Ytong’un Çatalca’daki yeni tesisinde üretimine başlanan mineral esaslı Multipor Isı Yalıtım Levhası, yüzde 100 yangın dayanımı ve maksimum enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor.

46. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı yapıldı!

Türk Ytong, Yetkili Satıcıları ile Antalya’da düzenlenen 46. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı’nda bir araya geldi. “Biz Biriz” sloganıyla gerçekleştirilen toplantıda Türk Ytong Yetkili Satıcıları ve Ytong Satış Ekibi 2017 yılına enerjik bir başlangıç yaptı.

Haydarpaşa Garı vagonlarının mültecilere ev tasarımı ödül aldı!

Gazbeton üreticisi Türk Ytong’un mimarlık öğrencileri için düzenlediği ‘Ytong Mimari Fikir Yarışması’na bu yıl mülteciler damga vurdu.

Türk Ytong Marmara Bölgesi'nde yeni fabrika kuruyor!

Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, "Yeni tesisimizde gazbeton konusunda son teknolojiyi ve mühendislik birikimlerini kullanacağız. Hibrit üretim modelinin uygulanacağı tesisimiz; yüksek işçilik, enerji ve hammadde verimliliğine sahip olacak." dedi.

Ytong ailesi KKTC’de buluştu!

Türk inşaat sektörünün lider kuruluşlarından Türk Ytong, Yetkili Satıcıları ile KKTC’de düzenlenen 45. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı’nda bir araya geldi.

Türk Ytong 52'nci yılını kutladı!

Türkiye’nin en köklü şirketlerinden olan ve inşaat sektöründe kaliteli ve yenilikçi ürünlere öncülük eden Türk Ytong'un 52. kuruluş yıldönümü tesislerinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Türk Ytong teknolojik altyapısını yeniliyor!

Yapı malzeme sektörünün öncü kuruluşu Türk Ytong, kurumsal teknoloji altyapısını yeniliyor. Ytong, büyüme hedefleri ve dinamik yapısıyla uyumlu yeni bir altyapıya geçmek için düğmeye bastı.

Ytong Kocaeli'ye yatırım yapacak!

Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, Şirket Danışmanı Nuri Ertokat, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, Sorumlu Bölge Şefi Hasan Ovalı, Yelken Kulübü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ytong'un şampiyonları Venedik'te!

Türk Ytong'un düzenlediği "Kültürel Süreklilik Aracı Olarak Mimarlık" konulu Mimari Fikir Yarışması'nda kazanan 4 projenin ekip üyeleri ödül olarak, İtalya'da 14. Uluslararası Venedik Bienali'ni izledi.

Gökhan Erel: Konutlarda yangın riskine yalıtım çözümü gerekiyor!

İstanbul’da yılda 25 bin yangın vakasının yaşandığına dikkat çeken Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, bu riskin doğru yalıtım uygulaması ve yangına karşı dayanıklı malzemelerin kullanımıyla ortadan kaldırılabileceğini söyledi.

Türk Ytong, üretim kapasitesini iki katına çıkaracak!

Türk inşaat sektörüne 50 yıldır yön veren, yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, çevreci malzemesi ile ısı yalıtımı, depreme dayanıklılık, yangın güvenliği, hafiflik ve kolay işlenebilirlik gibi büyük önem taşıyan özellikleri bir arada sunu

Türk Ytong Çatalca’da fabrika kuruyor!

Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel Bursa'da düzenlediği basın toplantısında şirketin 5. fabrikası olan ve 2(X)8 yılı sonlarında faaliyete geçen Bilecik tesislerinden Güney Marmara Bölgesi'ne yıllık 250 bin metre küpe sevkiyat yapıldığını bildirdi.

Türk Ytong, İstanbul Yapı Fuarı'nda!

Fuarda yapı malzemesi sektöründe fark yaratan inovatif ürünlerini sergileyecek olan Türk Ytong’ un yöneticileri, sektöre dair görüşlerini ve de hedeflerini paylaşacak, fuar boyunca soruları yanıtlayacak.

Ytong’dan gürültü bariyeri!

Şehir hayatındaki gürültünün insan sağlığına önemli bir tehdit olduğunu belirten Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, “Gürültüden korunmuş bir çevre beden ve ruh sağlığımız açısından önemli. Biz de Ytong Gürültü Bariyeri ile bu soruna etkili bir çözüm sunuyoruz" dedi.

Doğru malzeme seçimi binalarda deprem zararını azaltıyor!

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, "Bir bina depremde, toplam ağırlığının yaklaşık yüzde 40’ı kadar bir yatay deprem yüküne maruz kalır. Bu binayı daha hafif malzemelerle inşa ederek 700 ton ağırlığında yaparsanız, deprem yükünü 280 ton’a kadar düşürmüş olursunuz" dedi...

Ytong Mimari Fikir Yarışması’na katılım için son gün 2 Aralık!

Türk Ytong tarafından 20’ncisi gerçekleştirilen Mimari Fikir Yarışması başvuru sürecinde geri sayım başladı. Yarışma için son katılım tarihi 02 Aralık 2019 olarak belirlendi.

Türk Ytong 10 yılda bin 200 mimarlık öğrencisine ulaştı!

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, Gazbeton Dersleri ile 10 yılda bin 200 mimarlık öğrencisine ulaştı.

Ytong Yönetim Merkezi, LEED GOLD Sertifikası aldı!

Çevre dostu ürünleri ve sürdürülebilir yapılaşma konusunda yaptığı öncü çalışmalarla tanınan Türk Ytong’un Yönetim Merkezi Binası, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen “LEED Gold” sertifikasını aldı...

Türk Ytong 2019 hedeflerini açıkladı!

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu Türk Ytong, 48’inci Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı'nda 2019 yılı için belirledikleri hedeflerini paylaştı.

Türk Ytong 55. yılını kutladı!

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, kuruluşunun 55. yıldönümünü gerçekleşen törenle kutladı. Törende, şirket kurucuları, ortakları, yönetici ve çalışanları bir araya geldi.

Türkiye, Ytong üretiminde dünya lideri konumunda!

"İnsan ulaştığı bir hedefi bir diğer hedefe ulaşmak için basamak olarak kullanmalı" diyen Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, kendisi için prensip haline getirdiği bu anlayışı Dilovası'ndaki fabrikayı gezerken bize bir dipnot olarak aktarıyor...

Türk Ytong, dünyanın en büyük ytong tesisini kurdu!

Son üç yılda 80 milyon Euro'luk yatırım yapan Türk Ytong, son olarak 29 Ekim'de Dilovası tesisini açtı. Bu, dünyanın en büyük ytong tesisi oldu. 2,5 milyon metreküplük ytong üretim kapasitesine sahip olan şirket, bu yıl 400 milyon TL ciro hedefliyor.

İnşaat Yüksek Mühendisi Kemal Türkün vefat etti!

İnşaat Yüksek Mühendisi Kemal Türkün vefat etti. Türkün'ün ailesi, Türk Ytong Sanayi A.Ş. ve İTÜ İnşaat Fakültesi Mezunları taziye ilanı yayınladı. 

Türk Ytong'tan mimarlık öğrencilerine ders!

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, mimarlık öğrencilerine gazbeton dersi verdi. Türk Ytong, 9 yılda 1.000’in üzerinde öğrenciyi eğitti.

Yangın evlerin en yakın komşusu oldu!

Yapı malzemeleri uzmanı Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, Yangından Korunma Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Erel, Türkiye’de yangınların her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Türk Ytong’tan genç mimarlara sanat dolu yarışma ödülü!

Türk Ytong'un düzenlediği “Şehirden Uzak” konulu Mimari Fikir Yarışması’nı kazanan genç mimarlar ödül olarak, 16. Uluslararası Venedik Bienali’ni ziyaret etti...

Türk Ytong Haberi

Türk Ytong

Türk Ytong, yılda 5 bin konut için malzeme üretimine başladığı noktadan bugün yılda 200 bin konut kapasitesine ulaşmış bulunuyor. Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, bugüne kadar gerçekleştirdikleri 24 milyon metreküp üretimle 1 milyon 700 bin konutu donattıklarını belirtiyor. Bu sayede ısı yalıtımında 10 milyar doları aşkın döviz tasarrufu sağladıklarına dikkat çeken Hinginar sözlerine şöyle devam ediyor. “Duvar denince akla ilk gelen yapı malzemesi olarak önemli bir başarı elde ettik. Bu gurur verici ve bir o kadar büyük bir sorumluluk. Liderliğimizi 2018 Eylül’ünde, 50 milyon euro yatırımla, Kocaeli Dilovası’nda devreye alacağımız yeni üretim tesisimizle pekiştireceğiz. Yeşil bina standartlarında inşa edilen tesisimiz dünyanın en büyük ve en modern Ytong üretim tesisi olacak. İstihdam ve enerji tasarrufu açısından...