Türkiye

Türkiye

Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan'dan temsilcilerin katılımıyla Washington'da gerçekleştirilen Trans Hazar Forumu'nda, "Trans Hazar Doğu Batı Ticaret ve Transit Koridoru" ile ilgili konular detaylı şekilde masaya yatırıldı.

Türkiye, H&M’in ilk 10’una girdi!

H&M’in İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtığı amiral mağazası, şirketin tüm dünyada 10 tane açacağı özel konsept mağazalardan birisi oldu. Cadde'deki flagship H&M mağazası, altı kattan oluşuyor.

Türkiye, islami pazarların en cazip yatırım merkezlerinden biri seçildi!

Büyüyen İslami Pazarlar Yatırım Görünümü Raporu'na göre yatırım açısından Türkiye ilk sırada. Önemli sektörler ise enerji, tarım, gıda, elektronik, turizm, ulaştırma ve metal.

Türkiye, New York Times Turizm Fuarı'nda stant açtı!

Güney Afrika'nın "altın sponsorluğu'yla birlikte, Türkiye'nin ve ABD'nin Florida eyaletinin "gümüş sponsorluğunda gerçekleştirilen New York Times Turizm Fuarı, ilk gününde, dünyanın değişik bölgelerinden sektör temsilcilerini ağırladı.

2023 hedefi için enerjide kimlik sıkıntısı var!

Türkiye, 2023 yılı Enerji Verimliliği Strateji Belgesindeki hedeflere ulaşmada ‘Kimlik’ sıkıntısı yaşıyor. Yasal düzenleme ve resmi hedefler ortada ama tüketicilerde hala Enerji Kimlik Belgesi (EKB) bilinci gelişmedi.

Türkiye 2014'de 12 milyar dolar dış borç ödedi!

Türkiye 2014 yılında 11 milyar 933 milyon dolar dış borç ödedi. Türkiye 2014 yılı dış borç ödemeleri ile Merkez Bankası 'nın verileri kapsamında yayına sunuldu.

Türkiye'ye bu kış 4,2 milyon turist bekleniyor!

Türkiye'de kış turizminin yanında sağlık ve termal turizm alanında artan yatırımlar ve yaşanan gelişmeler dikkate alındığında Aralık 2014-Şubat 2015 arası dönemde ülkeye 4,2 milyon yabancı turist gelmesini bekleniyor.

Türkiye'nin inşaatta hedefi Afrika olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Türkiye’de gayrimenkul pastası artık bize yetmeyecek. Afrika’ya, Amerika’ya, dışarı açılmak lazım” dedi. Güllüce, kentsel dönüşüm hakkında da açıklamalarda bulundu.

Müsiad Fuarı'nda Türkiye'nin yurtdışı yatırım imkanları tartışıldı!

MÜSİAD Uluslararası Fuarı kapsamında düzenlenen panellerde, Türk şirketlerinin Fransa, Rusya, Malta, Macaristan, Şili, Meksika ve Peru gibi ülkelere yatırımını ve bu ülkelerin Türkiye ile olan ticaret hacmini artırmaya yönelik fırsatlar paylaşıldı.

Taner Yıldız: Türkiye doğalgaza yüzde 15 indirim bekliyor!

Rus gazında, yüzde 6'lık indirim teklif edilirken pazarlıkların devam ettiği ortaya çıktı. Bakan Yıldız "istediğimiz indirim rakamı onların teklifinin üzerinde" derken, bakanlık yetkilileri istenen indirimin yüzde 15'ler seviyesinde olduğunu belirtti.

Türkiye'de 11 ayda dakikada 300 bin dolarlık ihracat yapıldı!

Türkiye'nin 11 aylık ihracatı % 4.4 artarak 144 milyar dolar oldu. En yüksek artış yüzde 137'yle İran'a yapılırken 11 aylık dönemde Türkiye dakikada 300 bin dolarlık mal sattı.

Özgür Kaan Alioğlu: Isı yalıtımında ülke olarak yolun başındayız!

Sektörünün öncü isimlerinden Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür K. Alioğlu, ''Ülke olarak yolun başındayız'' mesajı vererek Türk ısı yalıtım sektörünün son durumunu ve ısı yalıtımı sürecinde ele alınması gereken noktaları değerlendirdi.

Türkiye genç turistler için kolları sıvadı!

2023 yılında 50 milyar dolarlık turizm gelirine ulaşmayı hedefleyen Türkiye, 320 milyar dolarlık gelir yaratan "genç turisti" çekmek için kolları sıvadı. 7 ile 27 yaş grubu arasındaki genç turist için gelir hedefleniyor.

ABD 500 milyon dolara rüzgar türbini fabrikası kuracak!

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi başladı. Enerji Bakanı Taner Yıldız ile ABD 'li meslektaşı Ernest Moniz arasında "Rüzgâr Enerjisinin Geliştirilmesine İlişkin Mutabakat Zaptı" imzalandı.

Türkiye'ye gelen turist sayısı 2013 yılını geçti!

Dünya turizminde en fazla turist çeken 6'ncı ülke olan Türkiye'ye 2014 'ün 9 ayında gelen yabancı turist sayısı 30 milyon 88 bin 502 kişiye ulaştı.

Güneş enerjisiyle ısınma Türkiye'de

Alman firmasınca üretilen ve Türkiye'ye de getirilen bir sistemle konutların kış aylarında ısınması tamamen güneş enerjisiyle gerçekleştiriliyor

Türkiye Finans'tan 2 bin TL'ye iş yeri, 3 bin 500 TL'ye arsa!

Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç fazlası 286 gayrimenkulü satışa çıkardı

Türkiye'nin ilk 'Spot AVM'si Topkapı Timaş AVM açılıyor

Türkiye'nin ilk 'Spot AVM'si Topkapı Timaş AVM, markalı ürünleri yüzde 30 avantajlı satış vaadiyle kapılarını açıyor

Prime Development Türkiye'ye yatırıma geliyor

Alışveriş merkezi yapım ve yönetim hizmetleri vermek üzere kurulan Alman yatırım firması Prime Development, Türkiye pazarına giriyor

Vedat Akgiray: "Türkiye'de yatırım yapmak çok cazip"

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray, "Bugün Türkiye'ye yatırım yapmak, geçen yıl yatırım yapmaktan çok daha cazip. Ben yabancı iş adamı olsaydım Türkiye'ye yatırım yapmak için her kapıyı çalardım" dedi

Moskova'daki emlak fuarında Türkiye ilgisi

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen emlak fuarında Türkiye'deki gayrimenkullere yoğun ilgi gösterildiği gözlendi

Türkiye'deki müteahhit sayısı Avrupa'dan fazla

Türkiye'de 300 bin müteahhit bulunduğu ve bunun 500'lere indirilmesi gerektiği belirtiliyor

Türkiye Finans konut kredisinde kâr oranını aşağı çekti

Türkiye Finans, konut, işyeri, arsa ve taşıt sahibi olmak isteyenler için 12 ay vadeli kredi kâr oranlarını yüzde 1'in altına indirdi

Corio Türkiye Tekira AVM'nin yeni sahibi oldu

Corio Türkiye, Tekirdağ'da bulunan Tekira Alışveriş Merkezinin (AVM) yüzde 100 hissesini satın aldığını duyurdu.

Türkiye Finans'ta konut kredi faizi yüzde 0.67'ye düştü

Türkiye Finans, konut, iş yeri, arsa ve taşıt sahibi olmak isteyenler için 12 ay vadeli kredi kar oranlarını yüzde 1'in altına indirdi

Kempinski Türkiye'de 5. tesisini işletmeye başlıyor

Kempinski'nin Türkiye'de, Kempinski Residences Astoria Istanbul'dan sonra beşinci, rezidans olarak işleteceği ikinci tesisi Bellevue Residences İstanbul Levent'te dün hizmete girdi

Ruslar Türkiye'ye ev sahibi olmaya geliyor

Türkiye'de turist olarak görmeye alıştığımız Ruslar, krizde konut fiyatları yüzde 30-35 ucuzlayınca Antalya'da ev sahibi olmaya karar verdi.

DHL Express Amerika'yı Türkiye'ye getiriyor

DHL Express, Easy Shop adını verdiği yeni ürünü ile Türkiye'deki müşterilerinin Amerika'da alışveriş yapmasına olanak sağlıyor

 

Türkiye Haberi

Türkiye

ABD'nin başkenti Washington'da Johns Hopkins Üniversitesi Kennedy Herter Auditorium'da gerçekleştirilen Trans Hazar Forumu'na Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan'dan çok sayıda konuşmacı katıldı.


Açılış bölümünde Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın da bir konuşma yaptığı forumda, Azerbaycan'ın Washington Büyükelçisi Elin Suleymanov, Kazakistan'ın Washington Büyükelçisi Kairat Umarov ve Gürcistan'ın Washington Büyükelçiliği Müsteşarı George Khelashvili de katılımcılara hitap etti.


- Yeni İpek Yolu'nu canlandıracak projelere imza atılıyor

Kılıç, bölgesel entegrasyonun ve etkileşimin bölge ekonomilerinin çeşitlendirilmesi bakımından çok önemli olduğunu kaydederek, Türkiye'nin kadim İpek Yolu'nu yeniden canlandıracak projelerle bu yolda adımlar atmaya başladığına işaret etti. 

"Modern İpek Yolu" ile Asya-Avrupa arasındaki mevcut transit koridorun bin 500 kilometre kısalacağını belirten Kılıç, "Bu amaçların gerçekleştirilebilmesi için ABD de dahil birçok ülkeyle beraber çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Yeni İpek Yolu'nun tamamlandığında sadece...