Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası

İNTES Başkanı Koloğlu: "Sektörde nitelikli işgücü istihdamı için milat niteliğinde adımlar atıldı" dedi. Koloğlu İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u değerlendirdi.

Babacan: İmar düzenlemesi yakında Meclis'te olacak

Ekonominin patronu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara’da müteahhitler ile bir araya geldi. Babacan, toplantıda Merkez Bankası, BDDK, SPK gibi kurumlara duyulan güvenin önemine dikkat çekti.

Celal Koloğlu: Her önüne gelen müteahhit oluyor!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, iş sağlığı ve güvenliği konusunda yaşanan aksaklıklara değinerek; “Her önüne gelenin müteahhit olabildiği bir sistemde çalışıyoruz” dedi.

Necati Ersoy: Yeterlilik sınavında eksikler ölçülmüyor!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Genel Sekreteri Necati Ersoy, olması gerekenden düşük ücretle girilen ihalelerin 'zimmet' ve 'Sayıştay' korkusu nedeniyle onaylandığını öne sürdü.

İnşaat sektöründe tedbirsizlik konuşuldu!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Genel Sekreteri Necati Ersoy, olması gerekenden düşük ücretle girilen ihalelerin 'zimmet' ve 'Sayıştay' korkusu nedeniyle onaylandığını öne sürdü.

İNTES MYM'den yeterlilik belgesi açıklaması!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası ( İNTES ) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MYM) Başkanı Gürhan Özdemir, mesleki yeterlilik belgesi masrafının devlet tarafından karşılanacağını bildirdi.

Kentsel dönüşüm projelerini sertifikalı işçiler inşa edecek!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), kentsel dönüşüm öncesi sektördeki işçilerin mesleki yeterlilik belgesi alması için harekete geçti ve inşaat ustalarını belge almaya davet etti...

İnşaat sektörü çift haneli büyümeyi hedefliyor!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Şükrü Koçoğlu, inşaat sektörünün çift haneli büyümeyi hedeflediğini söyledi...

Türk müteahhitler Afrika'ya 400 milyar dolarlık yatırım yapacak!

Türk müteahhitler 2020 yılına kadar Afrika'ya 400 milyar dolarlık altyapı yatırımı yapmayı hedefliyor...

Ağrı'da inşaat işçilerine kalite belgesi verildi!

Ağrı'da Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) tarafından inşaat işçilerine eğitim verildi. Eğitim sonunda işçilere kalite belgesi de verildi...

Yurtdışı müteahhitlikte işçi prim desteği geliyor!

İNTES'in aylık toplantısına katılan Zafer Çağlayan, istihdam destekleri kapsamında yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinin de destekleneceğini açıkladı.

Fatma Adiloğlu vefat etti! İnşaat İşveren Sendikası'nın acı günü!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili İlhan Adiloğlu'nun annesi Fatma Adiloğlu vefat etti

İNTES'in inşaat işçilerine vereceği eğitimde son gün 31 Aralık!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ve Türkiye İnşaat ve Tesisat İşçileri Eğitim Vakfı'nın (İNİŞEV) Ağrı ve Van'daki işsiz ve çalışan inşaat işçilerine yönelik eğitimlerine katılmak için başvuru süresi 31 Aralık'ta sona eriyor

Şükrü Koçoğlu: İnşaatçıların hedefi 10 yılda 1 trilyon dolar!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, inşaat sektörünün 1972’den bu yılın Eylül ayına kadar 96 ülkede 227 milyar dolarlık proje üstlendiğini belirtti...

Şükrü Koçoğlu: Binalar için estetik komisyon kurulsun!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, kullanılmayan konut stoğunun fonksiyonel hale getirilmesi için mutlaka ciddi ve gerçekçi bir çalışma yapılması gerektiğini savundu

46. Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları yarın!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Gündem Buluşmaları’nın 46.'sını yarın gerçekleştirecek.

Türkiye İMSAD 45. Gündem Buluşmaları yarın!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 45. Gündem Buluşmaları’nda inşaat malzemeleri sanayisinde finansman konusu masaya yatırılacak.

Türkiye İMSAD 'Yeşil Mutabakata Hazır mıyız' toplantısı 30 Eylül'de!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 44. Gündem Buluşmaları toplantısını ‘Yeşil Mutabakata Hazır mıyız?’ başlığı ile 30 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirecek.

İNTES'in acı günü! Mehmet Sait Özcoşkun vefat etti!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) üyesi Maki İnş. Turz. Nak. Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özcoşkun ve Mahmut Özcoşkun'un babaları Mehmet Sait Özcoşkun vefat etti. 

Attila Doğan Şirketler Grubu Kurucusu Attila Doğan vefat etti!

Attila Doğan Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İTÜ Yüksek Makina Mühendisi Attila Doğan vefat etti. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası taziye ilanı yayınladı. 

Türkiye İMSAD 40. Gündem Buluşmaları toplantısı bugün!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 40. Gündem Buluşmaları toplantısını bugün gerçekleştirecek.

Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları’nda deprem gerçeği konuşulacak! 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 38. Gündem Buluşmaları toplantısını ‘Değişmeyen Gündem: Deprem Gerçeği’ başlığı altında online olarak 17 Kasım'da gerçekleştirecek.

Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları toplantısı yarın!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 37. Gündem Buluşmaları toplantısını yarın gerçekleştirecek.

Türkiye İMSAD 36. Gündem Buluşmaları 7 Ekim'de!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 36. Gündem Buluşmaları toplantısını “Pandeminin Gölgesinde 2021: Değişen Para Dinamiğinde Talep Nasıl Şekillenecek?” başlığıyla 7 Ekim 16:00'da online şekilde gerçekleştirecek. 

Türkiye inşaat malzemesi sanayisi daha da güçlenecek!

İnşaat malzemelerinin yüzde 100 yerli olması için başlatılan çalışmalarla ilgili konuşan İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Ürünlerimizin kalitesi ve ihracat performansımız Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin gücünü yansıtıyor'' dedi.

Celal Koloğlu'ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu yaptığı açıklamada "Milletin zaferiyle sonuçlanan hain darbe girişimi, bir ve beraber olduğumuzda ne kadar güçlü, ne kadar büyük ve ne kadar güzel bir ülke olduğumuzu ortaya koymuştur." dedi.

Türkiye İMSAD 35. Gündem Buluşmaları 23 Haziran'da! 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), 35. Gündem Buluşmaları toplantısını ‘Toparlanma mı? İkinci Dalga mı?’ başlığıyla Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirecek.

İnşaatlarda etkin tedbirler için teknik çalışma grubu kuruldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) iş birliğinde, yeni tip koronavirüs salgınına karşı inşaat sektöründe daha etkin tedbirler için teknik çalışma grubu kuruldu.

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Haberi

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'ndaki değişikliklerle ilgili, "Değişiklikler, nitelikli iş gücü istihdamı teşvik ederek, iş kazalarının azaltılmasını ve verimliliğin artırılmasını hedefleyen düzenlemeler getirdi. Sektörde nitelikli işgücü istihdamı için milat niteliğinde adımlar atıldı" ifadelerini kullandı. 


Koloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 23 Nisan'da yürürlüğe giren "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u değerlendirdi.


Söz konusu kanunla nitelikli iş gücü istihdamının teşvik edilmesi, iş kazalarının azaltılması ve verimliliğin artırılmasını hedefleyen düzenlemeler yapıldığını belirten Koloğlu, "Sektörde nitelikli iş gücü istihdamı için milat niteliğinde adımlar atıldı" dedi.  


Hükümetin, rekabetçi iş gücünün yaratılmasına duyulan ihtiyacın giderilmesi konusunda ciddi adımlar attığına işaret eden Koloğlu, kanun değişikliğiyle tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde...