Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, "Son dönemde ekonomik aktiviteyi canlandırmak adına alınan bir dizi tedbirle 2017'de kredi büyümesinin, bu yılın üzerinde seyretmesini öngörüyoruz" dedi.

Türkiye İş Bankası Yeşil Bina Sertifikası aldı!

Türkiye İş Bankası 'Bina Araştırma Kuruluşu' t arafından verilen ve çevre dostu binaları belgeleyen 'Çevresel Değerleme Metodu'nun mevcut binalar için verdiği 'Breeamln-Use sertifikasını 'cok iyi' dereceyle aldı.

İş Bankası KKTC'ye 35 bin 200 fidan dikti!

Türkiye’ nin en büyük kurumsal ağaçlandırma çalışmalarından “81 İlde 81 Orman” projesini 2012’ de tamamlayan Türkiye İş Bankası, KKTC' ye 35 bin 200 fidan dikti....

İş Bankası, Kuzey Kıbrıs'ta 15. şubesini açtı!

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali: "2012 yıl sonu itibariyle Kuzey Kıbrıs'taki şubelerimizin kredi hacmi 568 milyon TL'ye, mevduat hacmimiz ise 770 milyon TL'ye ulaştı"

Türkiye İş Bankası, Şubat'ta konut kredisi kampanyası yapıyor!

Türkiye İş Bankası, Şubat ayı konut kredisi kampanyası ile yüzde 0.73 faiz oranıyla ev sahibi olma olanağı sunuyor

Türkiye İş Bankası Irak'ta iki şube açacak!

Türkiye İş Bankası Irak'ın Duhok kentinde iki şube açmak için hazırlıklara başladı...

İş GYO bünyesindeki 3 oteli satışa çıkarıyor!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ( İş GYO), bünyesinde yer alan, Club Magic Life Kemer Imperial Otel, Lykia Lodge Kapadokya Otel ve Seven Seas Oteli'ni satışa çıkarıyor...

Türkiye İş Bankası Kosova'daki ilk şubesini açtı

İş Bankası'nın Kosova'daki açtığı ilk şubesinin açılış törenine İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan, Kosova Sanayi ve Ticaret Bakanı Mimoza Kusari Lila katıldı...

81 İlde 81 Orman projesinin dikim aşaması tamamlandı!

Türkiye İş Bankası'nın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde 2008 yılında başlattığı projenin dikim aşaması ''Trabzon Ormanı'' ile tamamlandı...

İş GYO, İş Bankası'ndan 160 milyon dolar kontrgaranti alacak!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Türkiye İş Bankası A.Ş.'den 160 milyon USD tutarında kontrgaranti alacak

MSÜ'de sanat eserleri konservasyonu ve restorasyonu laboratuvarı açıldı!

Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu Laboratuvarı, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılımıyla açıldı. Bakan, merkezin sanat eserlerinin korunması ve geliştirilmesinde büyük bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi

İş Bankası binası, 31 Mart'ta kararacak!

Türkiye İş Bankası, iklim değişikliğine dikkat çekmek için Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada gerçekleştirilen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasına ışıklarını karartarak destek verecek

DİA Holding'in iletişim danışmanlığını MPR yapacak!

IC Yatırım Holding ve Intersun Holding'in işbirliğiyle 2006 yılında Birleşik Arap Emirlikleri merkezli kurulan ve dünyanın önemli inşaat projelerini hayata geçiren DİA Holding, iletişim danışmanlığı hizmetini MPR’dan almaya başladı

İş Bankası Van"da prefabrik okul yaptırdı!

Türkiye İş Bankası çalışanlarının Van"daki depremde zarar gören ilköğretim okulu yerine yaptırdığı 4 derslikli prefabrik okulda 400 öğrenci eğitime başladı

Dünya Bankası'nın pandemide Türkiye'ye desteği 1.5 milyon dolar!

Dünya Bankası, 2021 mali yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından kaynaklı sağlık, ekonomik ve sosyal etkilerle mücadele içi 5 kritik kalkınma projesi için Türkiye'ye toplam 1,5 milyar dolarlık finansal destek sağlandığını belirtti.

Dünya Bankası, Türkiye’ye 265 milyon dolarlık deprem ve enerji finansmanı sağladı!

Dünya Bankası yaptığı açıklamada, Türkiye’ye 265 milyon dolarlık deprem ve enerji finansmanı sağladığını bildirdi.

Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye iki kredi!

Dünya Bankası, Türkiye'de deprem, enerji ve iklim konularında kullanılmak üzere toplam 400 milyon dolar değerinde 2 ayrı krediyi onayladı.

İş Bankası, blockchain destekli ödeme garantisi sunan ilk Türk bankası oldu!

Türkiye İş Bankası, blockchain teknolojisini kullanarak dış ticarete aracılıkta bulunan ve dış ticarette ödeme garantisi sağlayan ilk Türk bankası olma ünvanına sahip oldu.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'ndan kira sertifikası açıklaması!

2021 yılı 3 aylık mali raporlarını açıklayan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Türkiye'de sağlık sektöründe ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın aktif büyüklüğü 16.2 milyara ulaştı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021 yılı bütçesinin görüşmelerinde Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın aktif büyüklüğünün bugün itibariyle 16.2 milyar liraya ulaştığını açıkladı.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'ndan 'Yatırıma Destek' TL kredisi!

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, 10 yıla kadar vadeli Yatırıma destek TL kredisini Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın belirlediği güncel politika faiz oranına endeksli, bugün itibarıyla yüzde 7,75 faiz oranıyla yatırımcılara sundu.

Türkiye Finans Bankası'nın konut finansman oranları düştü!

Türkiye Finans Bankası konut finansmanı kar payı oranlarında büyük bir indirime daha gitti. Banka ikinci el konutlarda en uygun konut kredisine ortak oldu.

Dünya Bankası salgın kredisini onayladı: Türkiye'ye 100 milyon dolar!

Dünya Bankası, Kovid-19 pandemisi için Türkiye'ye önemli bir krediyi onayladı. 24 Nisan'da onaylanan kredinin miktarı 100 milyon dolar olarak açıklandı.

Dünya Bankası Türkiye’nin 2020’de yüzde 0,5 büyümesini bekliyor!

Dünya Bankası, Türkiye ekonomisinin bu yıl sonunda baz senaryoya göre yüzde 0,5, gelecek iki yılın sonunda ise yüzde 4 büyüme kaydedeceği tahmininde bulundu.

Garanti BBVA, 10'uncu kez 'Türkiye'nin En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası' seçildi!

Garanti BBVA, Global Finance tarafından üst üste 10'uncu kez 'Türkiye'nin En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası' seçildi.

Türkiye Finans Katılım Bankası kira sertifikası ihraç büyüklüğü yüzde 97 arttı!

Türkiye Finans Katılım Bankası, 11 Şubat 2020 tarihinde KAP'a yaptığı yazılı açıklamada yatırım enstrümanlarından biri olan kira sertifikası ihraç büyüklüğünü yüzde 97 arttırdığını bildirdi...

Türkiye Finans Bankası konut finansmanı oranları düştü!

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranlarında indirim uyguladı. Bankanın konut finansmanı kar payı oranları yüzde 1.12’ye geriledi.

Türkiye İş Bankası Haberi

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yıl sonunu, programlarında öngördükleri şekilde tamamlayacaklarını tahmin ettiğini belirterek, "2017'de de bu yıl olduğu gibi yine dengeli büyümeyi hedef alan bir tablomuz olacak." dedi.


Adnan Bali, İş Bankası'nın 2016 gerçekleşmeleri ve gelecek yıla ilişkin beklentilerini AA muhabirine değerlendirirken, mali bünyelerinin sağlamlığı, güçlülüğü, yönetme kaliteleri ve kriz yönetme tecrübeleriyle darbe girişimine karşı finans sektörü olarak çok sağlam bir duruş sergilediklerini ifade etti. 


"10 aylık dönemde 4,7 milyar dolar kaynak sağladık"

Adnan Bali, eylül sonu itibarıyla bankanın aktif büyüklüğünün 292,9 milyar liraya ulaştığını, Türkiye'nin en büyük özel bankası unvanını koruduklarını, nakdi kredilerin 189,6 milyar liraya ve gayrinakdi kredilerin de 55,6 milyar liraya yükseldiğini belirterek, krediler yoluyla ekonomiye sağladıkların desteğin 245 milyar lirayı aştığını ve öz kaynaklarının da...