Türkiye konut fiyatları

Türkiye konut fiyatları

IMF Küresel Konut İzleme Raporu 2020 yılı üçüncü çeyrek verileri açıklandı. 63 ülkenin dahil edildiği rapora göre, yüzde 13.1'lik artışla Türkiye olarak kaydedildi. 

İstanbul'da konut piyasası canlandı! 

sahibindencom ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) iş birliğinde hazırlanan “sahibindex Konut Piyasası Görünümü” raporu yayımlandı. 

Türkiye konut ve kira fiyatlarının en çok arttığı ülke oldu!

Avrupa genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler araştırıldı. Türkiye bu ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. 

Dünya genelinde konut fiyatları hangi şehirlerde arttı?

Uluslararası emlak danışmanlık firması Knight Frank 2021 konut fiyat endeksinde ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. 

Türkiye'de ulusal konut politikasına ihtiyaç var!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Gökhan Şen, bugünkü köşesinde konut sektörüne yönelik fiyatları kaleme aldı.

Türkiye konut sektöründe Avrupa'yı solladı!

Knight Frank tarafından açıklanan 2021 ilk çeyrek verilerine göre; Avrupa'da konut fiyatları en çok Türkiye'de arttı. Bu dönemde Türkiye'de konutlar yüzde 32 oranında değerlendi. 

Hangi illerde konut fiyatları arttı?

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre son bir yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 34,7 artış kaydetti. Buna göre; ortalama konut fiyatı 385 bin 320 TL olarak gerçekleşti.

Türkiye'den 3 şehir konut fiyat artışında dünyayı solladı!

150 dünya şehrini kapsayan konut fiyat artışı araştırmasına göre İzmir, Ankara, İstanbul, Filipinlerin başkenti Manila'nın ardından zirveye yerleşti. 

Türkiye konut fiyat artışında dünyada birinci sırada!

Uluslararası Emlak Danışmanlığı firması Knight Frank'ın verilerine göre; Türkiye'de gayrimenkul fiyatları, üst üste üçüncü çeyrekte de dünyada en hızlı artan ülke olarak yer aldı. 

Ruslar kelepir yazlık arıyor!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle emlak fiyatlarında yaşanan büyük düşüş, yurt dışında konut sahibi olmak isteyen Rusya vatandaşlarının sayısını da artırıyor.

En hesaplı evler Türkiye'de!

Aralarında Yunanistan, ABD ve Rusya'nın da olduğu alım gücüne göre konut almaya en uygun 10 ülkenin sıralandığı listede Türkiye, birini sırada yer aldı. Metrekare fiyatının hane gelirine oranının en yüksek olduğu ülke ise Yunanistan olarak açıklandı.

Türkiye'de konut satış süreleri düşüyor! Konutlar 37 günde el değiştiriyor!

sahibinden Ağustos Ayı Emlak Endeksini yayımladı. Endekse göre, konut satış süresi hızla düşüyor, Türkiye’de konutlar ortalama 37 günde el değiştiriyor.

Türkiye'de satılık konutların metrekare fiyatı 2 bin 83 TL!

Hürriyet Emlak Eylül 2018 Emlak Endeksi verilerine göre, Türkiye genelinde satılık konutlarda yıllık artış yüzde 10,62 olurken, diğer bir yandan Türkiye genelinde satılık konutlarda metrekare ortalama fiyatı 2,083 TL olarak belirlendi.

Gayrimenkul fiyatları 10 yıl sabit bir ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacak!

Sektöre dair açıklamalarda bulunan Emlak Konut Genel Müdürü Gedikli,"Türkiye'de gayrimenkul fiyatları 10 yıl sabit bir ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacak." dedi...

Türkiye konut fiyat artışında 5 çeyrektir lider!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım bugünkü köşesinde Bodrum'daki konut satışlarını ve ülke genelindeki konut fiyatlarını kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın 'Bodrum’da konut fiyat artışı yüzde 51' başlıklı yazısı...

Türkiye konut fiyat artışında zirvede!

İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank tarafından global konut fiyatları endeksi 2021 ilk çeyrek sonuçları yayınlandı. Rapora, Türkiye’nin üç büyük ili listeye damga vurdu. 

Türkiye konut fiyatlarında dünya lideri!

Reel bir yatırım şeklinde konutlar 11.5 senede yüzde 393’lük toplam getiriyi buldu. Hatta son bir senede Türkiye konut fiyatlarında dünya birincisi haline geldi. 

Türkiye konut ve kira fiyatlarının en çok arttığı ülke oldu!

Avrupa genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler araştırıldı. Türkiye bu ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. 

Türkiye konut sektöründe Avrupa'yı solladı!

Knight Frank tarafından açıklanan 2021 ilk çeyrek verilerine göre; Avrupa'da konut fiyatları en çok Türkiye'de arttı. Bu dönemde Türkiye'de konutlar yüzde 32 oranında değerlendi. 

Tiny house Türkiye 2021 fiyatları!

Mikro evler ABD'nin ardından ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Peki tiny house fiyatları ne kadar? İşte tiny house Türkiye 2021 fiyatları...

Türkiye'nin en çok konut satılan bölgesi oldu!

Merkez Bankası’nın Ekim 2020 Türkiye Konut Fiyat Endeksi’ne (KFE) göre, konut fiyatlarında son bir yılda yüzde 41.8’lik artış ile Batı Akdeniz Bölgesi, Türkiye’de en çok artış yaşanan bölge olarak açıklandı. İkinci sıraya yüzde 39.6’lık artışla Aydın-Denizli- Muğla bölgesi yerleşti. 

Türkiye konut fiyat artışında dünyada birinci sırada!

Uluslararası Emlak Danışmanlığı firması Knight Frank'ın verilerine göre; Türkiye'de gayrimenkul fiyatları, üst üste üçüncü çeyrekte de dünyada en hızlı artan ülke olarak yer aldı. 

Hafele Türkiye, konut sektörüne yön veriyor!

Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun'un beş yıl içinde Almanya'yı geride bırakıp lider olma hedefi var. Sevdası, Türkiye'de fabrika kurmak. Geliştirdiği konseptin bu hedefe ulaşmasında belirleyici olacağına inanıyor...

Rusya'da ikincil konut fiyatları son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi!

Rusya'da ikincil konut fiyatları son 5 yılın en düşük seviyesine düştü. İkincil konut fiyatları 2016'dan beri ilk kez metrekare başına bin doları aşmadı.

Şanlıurfa’da konut fiyatları yüzde 30 arttı!

Kredi faiz oranlarının düşmesiyle beraber sektörde canlanma yaşandı. Ev sahibi olmak isteyenler bankalara koştu. Eski günlerini arayan sektör temsilcilerini umutlandı. Faizler düştü ancak konut fiyatları yükseldi.

Türkiye'nin 2019 yılı konut sektörü analizi!

'2019 yılı Türkiye Konut Sektörü Değer Değişimi Haritası' yayınlandı. TUİK tarafından derlenen verilere göre Türkiye'de en çok konut İstanbul, Ankara ve İzmir'de satıldı.

ING Türkiye, konut kredi faizini yüzde 0.94’e indirdi!

ING Türkiye, konut kredisi faizlerini 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 0.94’e indirdi…

Türkiye konut fiyatları Haberi

Türkiye konut fiyatları

IMF Küresel Konut İzleme Raporu 2020 yılı üçüncü çeyrek verileri açıklandı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; IMF Küresel Konut İzleme Raporu 2020 yılı üçüncü çeyrek verilerinde bir önceki senenin aynı dönemine göre ev fiyatlarının en çok yükseldiği ülke yüzde 13.1'lik artışla Türkiye olarak kaydedildi. 

63 ülkenin dahil edildiği rapora göre, Lüksemburg yüzde 12.7'lik yükselişle ikinci sıraya yerleşirken, Hırvatistan ise yüzde 9'luk yükselişle üçüncü sırada oldu.

EN ÇOK KATAR'DA GERİLEDİ

Almanya, Avusturya, Polonya, Portekiz ve Hollanda'da ev fiyatları yüzde 7 oranında artarken, ev fiyatlarının en çok düştüğü ülke yüzde 5.8 ile Katar oldu. 5.4'lük düşüşle Hindistan ve Suudi Arabistan'da Katar'ı izledi.

Türkiye'de ev fiyatlarının söz konusu süreçte yükselmesinin sebebi düşük faizli konut kredisi kampanyasıyla kredi büyümesinin artışı olarak belirtildi. Kamu bankaları liderliğinde...