Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye ve dünyada son dönemde ortaya çıkan gıda krizi çok önemli bir gerçeği gün yüzüne çıkardı. Yatırım için sektör arayan girişimcilere kazanç garantisi verildi. İşte detaylar...

Ticaret Sicili Gazetesi nedir? Ticaret Sicil Gazetesi sorgulama nasıl yapılır?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ortak kanun kararı ile çıkarılmaya başlayan Ticaret Sicili Gazetesi, ticaret hayatında güvenli bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır. İşte Ticaret Sicili Gazetesi sorgulama işlemi ve gazeteye dair merak edilen ayrıntılar…

Mart'ta 86 gayrimenkul şirketi kuruldu!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Mart'ta kurulan-kapanan şirket istatistiklerini açıkladı. Verilere göre, 99'u ikamet amaçlı olan veya olmayan binaların inşaatı ve 86'sı gayrimenkul acenteleri sektöründe kuruldu.

Katar’da 14 milyar dolarlık proje üstlenildi!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk firmalarının Katar’da adı geçmezdi, bugün Katar’da 14 milyar dolarlık proje üstlenildi” dedi. Hisarcıklıoğlu, Katar sermayesine işbirliği çağrısında bulundu.

Türkiye'de kapanan şirket sayısı yüzde 19 azaldı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), mayıs ayına ilişkin kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini açıkladı.

Bolu TOBB Lisesi'nde sona yaklaşıldı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından İlimizde yapımı devam eden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin geçici kabul işlem süreci başladı.

İstanbul Halkalı Gümrük Müdürlüğü Çatalca'ya taşınıyor!

Gümrük hizmetlerinin daha modern ve sağlıklı bir ortamda verilmesinin amaçlandığı Çatalca tesisleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Yap-İşlet Devret modeli ile inşa edildi.

Ekim ayında 33 konut yapı kooperatifi kuruldu!

Yılın 10 ayında 55 bin 888 şirket ve kooperatif kuruldu Ekimde 68 kooperatif kuruldu. Kurulan kooperatiflerin, 33'ü konut yapı kooperatifi, 6'sı motorlu taşıyıcılar kooperatifi, 6'sı da sulama kooperatifinden oluştu.

Kastamonu'da Ocak-Eylül ayları arasında 86 şirket kuruldu!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) "2015 Eylül Ayına Ait Kurulan ve Kapanan Şirket" istatistikleri açıklandı. Buna göre, Kastamonu'da bu yıl 86 şirket kurulurken, 13 şirkette kapandı.

Muğla Ticaret Borsası binasının temeli atıldı!

Muğla’nın Fethiye ve Marmaris İlçelerinde incelemelerde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Menteşe ilçesinde Muğla Ticaret Borsası’nın hizmet binasının temelini attı.

İnşaat sektörü temsilcileri Nihat Zeybekçi'yi ziyaret etti!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer’in başkanlığında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi ziyaret ederek, karşılıklı görüş alışverişi yaptı.

Kurulan şirket sayısı Mayıs ayında arttı!

Kurulan şirket sayısı, mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,91 artarak 5 bin 558'e ulaştı. Kapanan şirket sayısı ise yüzde 28,28 azalarak 624'e geriledi.

OSB'lerde emlak vergisine üst sınır gelecek!

Başbakan ekonomi temsilcilerinin sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Önceki gün TOBB Sektörel Ekonomi Şurası'na katılan Davutoğlu, otomotivden gemiciliğe, turizmden eğitime kadar birçok konuda yapılacak önemli düzenlemelerin müjdesini verdi.

TOBB bünyesinde Turizm Meclisi kuruldu!

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde Turizm Meclisi kuruldu. Meclis başkanlığına ise Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı da olan Osman Ayık seçildi.

Ocak ayında 1069 inşaat şirketi açıldı!

Kurulan şirket sayısı ocakta, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,22 artarak 6 bin 395, kapanan şirket sayısı ise yüzde 4,8 azalarak 2 bin 441 oldu.

Destek miktarı iki katına çıkarıldı! Türkiye'nin 81 ilinde başvuranların hesabına geri ödemesiz 50 bin lira yatırılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülen Kız Kardeşim Projesi kapsamındaki üçüncü hibe programına başvurular başladı.

Türkiye'de Mart ayında bin 121 inşaat şirketi kuruldu!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, mart ayına yönelik kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini yayımladı. 

Türkiye Aşı ve Biyoteknoloji Üssü'nün ilk etabını YDA İnşaat yapacak!

Yerli aşı üretimi amacıyla hayata geçirilecek olan "Türkiye Aşı ve Biyoteknoloji Üssü"nün 1. etabının ihalesini, YDA İnşaat kazandı. Ankara'da Esenboğa'ya yakın konumda yükselecek merkezin inşasının 1 sene sürmesi planlanıyor. 

Türkiye, Avrupa'nın en ucuzu oldu! İşte konutlarda ödenen o fiyatlar...

Toptan gaz fiyatlarında yaşanan yükseliş sebebiyle 2021 itibariyle Avrupa ve Türkiye'de tüketilen doğalgaz fiyatı tarihin en yüksek seviyelerini gördü. Elektrik fiyatlarında da aynı durum görülüyor. Peki Türkiye'de ve Avrupa'da fiyatlar nasıl? İşte ayrıntılar...

Türkiye'deki Bakanlığa ait binaların depreme karşı güçlendirilmesi çalışmaları TBMM'de!

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Türkiye genelinde ve İzmir'de Bakanlığa ait binaların depreme karşı güçlendirilmesi çalışmalarına ilişkin soru önergesi verdi. 

Türkiye’de ve dünyada konut fiyatları neden artıyor? 

Son zamanların gündem konuları arasında yer alan konut fiyatları artmaya devam ediyor. Peki Türkiye’de ve dünyada konut fiyatları neden artıyor? 

Türkiye'nin Kanal İstanbul'a ihtiyacı var!

Kanal İstanbul Projesi hakkında yorum yapan Piri Reis Denizcilik Vakfı Başkanı Vehbi Koç, Türkiye'nin ve İstanbul'un Kanal İstanbul'a ihtiyacının olduğunu dile getirdi. 

Türkiye konut ve kira fiyatlarının en çok arttığı ülke oldu!

Avrupa genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler araştırıldı. Türkiye bu ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. 

Türkiye'nin ünlü koylarında imar kirliliği!

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği'nin 2012-2015 yılı Başkanı olan ve şu anda da genel sekreter görevini üstlenen Galip Gür (59), önemli açıklamalarda bulundu. Gür, Türkiye'de ve turizmde önde gelen ülkelerin koylarının rant, imar kirliliği ve betonlaşma tehlikesinde olmasının altını çizdi.

Esas Gayrimenkul dijital dönüşümünü Microsoft Türkiye ile hızlandırıyor!

Esas Gayrimenkul, Türkiye’de ve dünyada büyüyen operasyonlarını etkili bir biçimde yönetmek için uçtan uca yeni bir dijital dönüşüm hareketi başlattı.

Türkiye Rus ve Hintli yatırımcıların gözdesi!

Ocak ayından bu yana Hindistan’ın en önemli 3 grubu, Türkiye’de şirket alarak iki ülke ilişkilerini fartklı bir noktaya taşıdı. Rus ve Hintli milyarderler Türkiye'ye yatırıma ve taşamaya geliyor.

Türkiye kripto para üretimi için düğmeye bastı!

Bitcoin'deki değer artışının hızlanmasıyla beraber Türkiye’de ve dünyada bu yatırım türüne ilgi artıyor. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, geçen yıl dijital para çalışmasını başlatacaklarını duyurdu...

Türkiye Ticaret Merkezi Şikago'da açıldı! 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) ABD'de kurduğu Türkiye Ticaret Merkezi’nin açılışı bugün yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Haberi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Önce koronavirüs salgını, sonrasında Rusya-Ukrayna savaşı tüm dünyada dedi ki 'tarım, gıda ve hayvancılık, dünyanın en stratejik sektörleri'. Yıllardır anlatıyordum ben bunu, bu alanda yatırım yapan tüm kardeşlerim kazançlı çıkacaktır." dedi.

Hisarcıklıoğlu, Çorum Ticaret ve Sanayi Odasınca (TSO) düzenlenen istişare toplantısında, kentteki iş insanlarıyla bir araya geldi.

Ardından Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret A.Ş Çorum Şubesi'nin açılış törenine katılan Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, lisanslı depoculuk kavramını Türkiye'de geliştirdiklerini, yaygınlaşmasına TMO ile öncülük ettiklerini söyledi.

Lisanslı depoların hem üretici hem de sanayici açısından önemli olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "Lisanslı depolar ürünleri hijyenik ve güvenli depolarda saklar ve böylece tarım piyasasında fiyat istikrarı sağlanır. Tarım ticareti...