Van Ağır Hasarlı Bina

Van Ağır Hasarlı Bina

Van'da korkulan oldu, ağır hasarlı binaların yıkımı sırasında 5 katlı bina çöktü. 5 işçi enkaz altında kaldı. Yaralı kurtarılan işçiler tedavi altında. Başsavcılık soruşturma başlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Van köyleri için mimari proje!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Van depreminde büyük hasar gören köyler için mimari proje çalışmalarına başladı. Projeyi uygulamak isteyenlere mali destek verilecek.

Van'daki Özşafak Kent Sitesi sakinleri isyanda: Bu mu orta hasar

Van’da Halilağa Mahallesi Gaziler Sokakta bulunan Özşafak Kent Sitesi sakinleri daha önce ağır hasar verilen binalarına son incelemeden sonra orta hasar kararı verilmesine isyan etti

Van'daki Özşafak Kent Sitesi sakinleri isyanda: Bu mu orta hasar

Van’da Halilağa Mahallesi Gaziler Sokakta bulunan Özşafak Kent Sitesi sakinleri daha önce ağır hasar verilen binalarına son incelemeden sonra orta hasar kararı verilmesine isyan etti

Van'daki Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin ilk prefabrik öğrenci yurdu açıldı!

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin (YYÜ) depremden sonra öğrencileri için yaptırdığı 360 kişilik prefabrik yurdu açıldı

Van'da beton direnci çok düşük orta hasarlı binalar, ağır hasarlı gibi yıkılacak!

Van Valisi Münir Karaloğlu, Erciş'te orta hasarlı olarak belirlenen 720 binadan karot almak suretiyle yapılan inceleme sonucunda beton mukavemet değerlerinin çok düşük çıkan binaları ağır hasarlı kapsamına alarak yıkacaklarını açıkladı

İzmir'de ağır hasarlı bina yıkım sırasında yanındaki apartmanın üzerine çöktü!

İzmir'de geçen sene yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından ağır hasarlı olduğu için yıkım kararı alınan 8 katlı bina, çalışmalar esnasında yanındaki 4 katlı binanın üzerine çöktü.

İzmir Bayraklı'da ağır hasarlı binalar yıkılıyor!

30 Ekim'de meydana gelen deprem sonrasında İzmir Bayraklı'da ağır hasar alan binaların yıkım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kocaeli ağır hasarlı bina yükünden kurtuluyor!

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nden en fazla etkilenen il olan Kocaeli'de, ağır hasar gören binaların yıkılması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Depremde ağır hasar gören 28 binanın yıkım çalışmalarının, yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Kocaeli Valiliği'nden ağır hasarlı 26 bina için yıkım talimatı!

Kocaeli Valiliği, şehirdeki toplam 26 ağır hasarlı binanın yıkımı için 4 belediyeye talimat yazısı gönderdi.

Portekiz Ankara büyükelçisinden inşaat yatırımı çağrısı! 

Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Jaime Van Zeller Leitao, Portekiz ve Türk şirketlerine inşaat ve turizm alanında iş birliği yapması konusunda çağrıda bulundu. 

Siirt'teki depremde ağır hasarlı 7 bina tespit edildi!

Siirt Kurtalan'da yaşanan 5 büyüklüğündeki depremde 7 ağır hasarlı binanın tespit edildiği belirtildi.

Torbalı'da ağır hasarlı belediye binası yıkılıyor!

İzmir depremi sonrasında ağır hasar alan Torbalı Belediye binasının yıkım çalışmalarına dün akşam saatleri itibariyle başlandı. İçerisinde 16 işletmenin bulunduğu bina, kentin farklı bir noktasında yeniden inşa edilecek.

Depremin Kuşadası bilançosu: 17 bina ağır, 314 bina orta hasarlı!

Sisam’ açıklarında yaşanan, İzmir’de yıkımlara sebep olan 6.9 büyüklüğündeki depremin etkilediği Aydın Kuşadası’nda 2 bin 738 bina için hasar başvurusunda bulunuldu. Depremde ağır hasar gören 17 bina tahliye edildi.

İzmir'de ağır hasarlı binalar için 13 bin lira taşınma ve kira yardımı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Ağır hasarlı binalarda ev sahibi olanlara 13 bin lira taşınma ve kira yardımı, yine ağır hasarlı binalarda 5 bin lira kiracılarımıza taşınma ve kira yardımı, orta hasarlı binalarda 5 bin lira taşınma yardımı veriyoruz" dedi.

İzmir'de acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık bina sayımız 342!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'deki hasar tespit çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. İzmir genelinde 75 bin 934 binada 411 bin bağımsız bölümün incelemesinin yapıldığını belirten Kurum, "İzmir'de acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık bina sayımız 342" dedi.

Selim Köşger'den, deprem mağdurlarına kira ve taşınma için başvuru çağrısı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, hasar tespit komisyonları tarafından tespit edilen orta ve ağır hasarlı ev sahiplerinin kira ve taşınma başvurularını kaymakamlıklardaki ve mahallelerdeki irtibat ofislerine yapabileceğini belirtti.

Murat Kurum: Ağır hasarlı, acil ve yıkılacak bina sayımız 231!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kuru yaptığı açıklamada "Bugün itibarıyla 34 bin 72 binada 210 bin bağımsız bölümde hasar tespit çalışmalarını tamamladık. Ağır hasarlı, acil ve yıkılacak bina sayımız 231, 3924 bağımsız bölümden oluşuyor." şeklinde konuştu.

Büyük İstanbul depremi senaryosu: 48 bin ağır hasarlı bina!

İzmir’i yıkan deprem dikkatleri tekrar büyük deprem riski bulunan İstanbul’a çekti. İBB’nin yaptığı son çalışmalara göre İstanbul’da olası bir depremde 100 binlerce bina orta ve üstü hasar görecek. 48 bin bina ise ağır hasar görecek. 

Van Ağır Hasarlı Bina Haberi

Van Ağır Hasarlı Bina

Deprem değil çalışma yıktı. Van'da Zübeyde Hanım Caddesi'nde bulunan ve depremde ağır hasar gören 5 katlı bir bina, yıkım çalışması yapıldığı sırada çöktü. Çökmenin etkisiyle binanın yanında bulunan fırında da çökme meydana geldi. 


Çökme sırasında fırında çalışan Malik Ejder Aslan (19), Ali Ceylan (25), Saffet Salkım (17), Ersin Şeker (24) ve Memduh Aslan enkaz altında kaldı. Çevreden yetişenler tarafından yaralı kurtarılan işçiler Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Van Valisi Münir Karaloğlu ve Van Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Enkazın bulunduğu alanı inceleyen Karaloğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cafer Giyik'e yıkım çalışmalarının nasıl yapıldığını sordu. Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı. Giyik, binanın yıkımıyla ilgili kendilerine yapılan bir müracaatın...