Van Hasarlı Bina

Van Hasarlı Bina

Van'da ağır hasarlı 11 bin 300 bina yıkım bekliyor.Van AFAD Müdürü Uçar,"Ağır hasarlı binaların yıkımına ilişkin ihale yapılacağı bakanlığımızca tarafımıza bildirilmiştir"dedi.

Van'da hasarlı binalar yıkılmayı bekliyor!

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım’da meydana gelen depremlerde 32 bina yıkılırken, çok sayıda bina da hasar görmüştü. Hasar gören binaların bazıları yıktırılırken, yıktırılmayan binalarda tehlike saçıyor.

Van'da 22 bin bina ruhsatsız olduğu için güçlendirilemiyor!

Van'da 2011 depreminde hasar gören 22 bin orta hasarlı konuttan sadece 3 bini güçlendirildi.Ancak birçok vatandaş 22 bin civarındaki orta hasarlı evlerde yaşamaya devam ediyor..

Van'da 2.7 milyon TL'ye icradan satılık 7 katlı az hasarlı apartman!

T.C. Van 2. İcra Müdürlüğü, Van'da bulunan 2 milyon 749 bin 360 TL değerindeki az hasarlı 7 katlı bir apartmanın 1/2 hissesini 1 milyon 374 bin 680 TL'den satışa çıkardı. Satış, 20 Temmuz 2012 Cuma günü yapılacak

İTÜ, YTÜ ve Sakarya Üniversitesi'nin Van için orta hasarlı bina raporu bitiyor!

Van Valiliği ile İstanbul Teknik, Yıldız Teknik ve Sakarya üniversiteleriyle yapılan protokolde 'risk' grubu olarak değerlendirilen orta hasarlı binalarda yapılan incelemelerde sona gelindi

İzmir'de ağır hasarlı bina yıkım sırasında yanındaki apartmanın üzerine çöktü!

İzmir'de geçen sene yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından ağır hasarlı olduğu için yıkım kararı alınan 8 katlı bina, çalışmalar esnasında yanındaki 4 katlı binanın üzerine çöktü.

Kocaeli'de ağır hasarlı bina kalmayacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Karamürsel'de hasarlı binaların yıkımını inceledi.

Kocaeli ağır hasarlı bina yükünden kurtuluyor!

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nden en fazla etkilenen il olan Kocaeli'de, ağır hasar gören binaların yıkılması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Depremde ağır hasar gören 28 binanın yıkım çalışmalarının, yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Kocaeli Valiliği'nden ağır hasarlı 26 bina için yıkım talimatı!

Kocaeli Valiliği, şehirdeki toplam 26 ağır hasarlı binanın yıkımı için 4 belediyeye talimat yazısı gönderdi.

Çiğli'de hasarlı bina tespiti için protokol imzaları atıldı!

30 Ekim tarihinde İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından Çiğli Belediyesi, İnşaat Mühendisleri Odası ve Jeoloji Mühendisleri Odasıyla işbirliği protokolleri imzaladı.

Körfez'de 5 katlı hasarlı bina yıkıldı!

Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki 5 katlı binanın yıkımı  Kocaeli  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Körfez Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Hasarlı bina sahiplerinin hakları neler?

Yaşanan depremler nedeniyle kentsel dönüşümün önemi bir kez daha hatırlandı. Zarar gören binaların yenilenmesi hakkında bilgi veren Avukat Senem Kiraz, hasarlı binalarda oturan vatandaşların hakları hakkında da açıklama yaptı.

199 bina için 22 yıllık süre bitti!

22 yıl önce Gölcük'te yaşanan 7.4 büyüklüğündeki deprem, çok geniş alanda hissedilmiş ve İstanbul'un Avcılar ilçesinde de yıkımlara neden olmuştu. Depremde Avcılar'da orta hasarlı olduğu tespit edilen 245 bina için verilen süre doldu.

Çiğli Belediyesi yapı envanteri ve dijital arşiv oluşturacak!

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 30 Ekim'de yaşanan İzmir depremi sonrası ilçede hasarlı bina tespit çalışmalarına katılan belediye görevlileri ve gönüllü mühendislerle online toplantıda buluşarak izlenecek yol haritasıyla ilgili fikir alışverişi yaptı. 

İzmir'de binalara karne verilecek!

İzmir depreminde hasar gören 7 bin 500 orta hasarlı bina için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konut sahiplerine, “Güçlendirilmezse bir yıl sonra yıkarız” dedi. Vatandaşların mağdur olmaması için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer adım attı. 

Siirt'teki depremde toplam 737 hasarlı bina tespit edildi!

Siirt'in Kurtalan ilçesinde yaşanan 5 büyüklüğündeki depremde 680 az hasarlı, 5 orta hasarlı ve 52 ağır hasarlı bina olduğu belirtildi.

Siirt'teki depremde ağır hasarlı 7 bina tespit edildi!

Siirt Kurtalan'da yaşanan 5 büyüklüğündeki depremde 7 ağır hasarlı binanın tespit edildiği belirtildi.

Sultanbeyli Belediyesi'nden hasarlı bina açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), deprem çalıştayında Sultanbeyli'de 45 binanın hasarlı olduğunu dile getirmişti. İlçe genelinde toplam 33 bin bina olduğunu söyleyen Sultanbeyli Belediyesi, konuyla ilgili yazılı açıklama da yaptı.

Van Hasarlı Bina Haberi

Van Hasarlı Bina

Van 11 Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Osman Uçar, 2011 yılında yaşanan depremlerde ağır hasar gören binaların yıkımlarının devam edileceğini açıkladı. Uçan şunları söyledi: "EYY ödemeleri ile TOKİ konutlarının ödemleri 2 yıl erteleme olmak üzere geri kalan 18 yılda geri ödemeli olarak sıfır faizle vatandaşlarımıza verilmişti. Onun dışında herhangi bir erteleme ya da ödemelerden muafiyet gibi bir şeyin söz konusu değil. Onun dışında deprem konutlarımızla alakalı da aynı durum söz konusudur. Deprem konutlarının olduğu alanlarda alt yapı, çevre düzenleme ve enerji nakil hatlarıyla ilgili çalışmalar TOKİ tarafından yürütülmektedir. Bunun büyük bir kısmı tamamlanmış olup 6 projemiz bu yılki yatırım programına alınmış, ödeneği geldiği takdirde çalışmalar başlayacak" dedi. 


İHALE YAPILACAK 


Van'da 2011'de yaşanan yıkıcı depremlerde 36 bin civarında konutun ağır hasar...