09 / 12 / 2023

Yenimahalle Belediyesi

Yenimahalle Belediyesi

Yenimahalle Belediye Başkanlığı, Ankara İli Yenimahalle İlçesi'nde arsa üzerine kat karşılığı inşaat yaptıracak. Kat karşılığı inşaatın bedeli 34 milyon 470 bin TL olarak belirlendi.

Ankara'daki Batıkent Stadı ve Spor Tesisleri hizmete açıldı!

Ankara'da Yenimahalle Belediyesi’nin amatör spor kulüpleri için yaptığı “Batıkent Stadı ve Spor Tesisleri”, törenle hizmete açılarak vatandaşa sunuldu.

Ankara Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri çalışmalarında son durum!

Yenimahalle Belediyesi’nin, Karşıyaka bölgesinde 3 ay önce temelini attığı kapalı pazar yeri ve sosyal tesisinde inşaat çalışmaları dört koldan devam ediyor. Komplekse dönüştüren Yenimahalle Belediyesi, Karşıyaka’da da projeyi gün yüzüne çıkardı.

Yenimahalle Uğur Mumcu'da imar planı askıya çıktı!

Ankara Yenimahalle İlçesi Uğur Mumcu Mahallesi'nde 14865 ada 1 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği, askıya çıktı. Kara bugün resmi gazetede yayınlandı.

Ankara Yenimahalle İlkyerleşim'de imar planı askıya çıktı!

Ankara Yenimahalle İlçesi İlkyerleşim Mahallesi'nde 14616 ada 2 ve 14617 ada 1, 2 parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği, askıya çıktı. Kara bugün resmi gazetede yayınlandı.

Yenimahalle Demetlale ve Yuva'da imar planı onaylandı!

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından, Demetlale Mahallesi ve Yuva Mahallesi'nde yapılan parselasyon planı onaylandı. İlan bugün Resmi Gazetede yayımlandı..

Yenimahalle Belediyesi, belediye binasını yeniliyor!

Yenimahalle Belediyesi şimdi de belediye binasına el attı. Belediye binasının tüm katlarını yenileyen Yenimahalle Belediyesi, dış cephe tadilatına girdi.

Yenimahalle Belediyesi 14 dönümlük alana park yapacak!

Yenimahalle Belediyesi, Turgut Özal Mahallesi’nde yaklaşık 14 dönüm alana vatandaşın yorgunluğunu atabileceği, spor yapabileceği ve çocukların güvenli şekilde oynayabileceği bir parkı daha kazandırdı.

Yenimahalle Belediyesi'nin 2016 yılı bütçesi 376 milyon TL!

YENİMAHALLE Belediyesi'nin 2016 yılı mali bütçesi. Ekim ayı meclis toplantısında görüşüldü. Yenimahalle'nin bütçesi 376 milyon lira olarak oy çokluğuyla meclisten geçerken en büyük pay, yatırım ve hizmetlere ayrıldı.

Ankara Yenimahalle'de 4 yeni kreş inşa edilecek!

Okul öncesi yaştaki çocuklara oyun ve eğitimi iç içe vererek onları geleceğe hazırlayan Yenimahalle Belediyesi kreşlerinde 2015-2016 eğitim- öğretim yılı başladı.

Yenimahalle'ye 4 devasa park geliyor!

Yenimahalle Belediyesi, ilçenin dört bir köşesini yeşil alanlarla donatmaya devam ediyor. Belediye, 4 ayrı noktaya toplam 62 bin 450 metrekare büyüklüğünde devasa park kazandırıyor.

Ankara Yenimahalle'deki okullar onarılıyor!

Yenimahalle Belediyesi okulların açılış tarihinin ertelenmesini fırsat bildi. İlçedeki 105 okulun tadilatını yapan belediye ekipleri, 28 Eylül'e kadar gelecek talepleri ayrıca değerlendirecek.

Yenimahalle Belediyesi Nisan ayı toplantısı yapıldı!

YENİMAHALLE Belediye Meclisi'nde de Yenimahalle Belediyesi'nin 2014 faaliyet raporu görüşüldü. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar açıklamalarda bulundu.

Yenimahalle'de iskan belgesi için son gün 31 Mayıs!

Yıllardır iskan sorunu yaşayan ailelerin yüzünü güldüren Yenimahalle Belediyesi, 2981 sayılı İmar Affı Yasası yürürlükten kalkmadan önce ilçede iskansız bina kalmaması için kollan sıvadı...

Yenimahalle Belediyesi vatandaşları SMS ile bilgilendirmeye başladı!

S-Belediye, E-Belediye, E-İmar hizmetleri vatandaşa, işlerini belediye gelmeden halletme kolaylığı sağlarken Yenimahalle Belediyesi'nin mobil belediyecilik uygulaması Akos Cep ile Yenimahalleliler, belediye ile ilgili haberleri takip edebiliyor.

Yenimahalle Belediyesi sanayi ve ticaret imarlı 2 arsa satacak!

Ankara İli Yenimahalle Belediye Başkanlığı, Ankara Yenimahalle Ergazi ve Macun'da yer alan imarlı arsalar için satış ihalesi düzenliyor.

Yenimahalle Belediyesi Ankara'da konut imarlı 2 arsa satacak!

Ankara İli Yenimahalle Belediye Başkanlığı, Ankara Yenimahalle Yakacık'ta yer alan 2 adet arsayı satışa çıkardı.

Yenimahalle Belediyesi Ankara Yakacık'ta ticaret alanı imarlı gayrimenkul satıyor!

Ankara İli Yenimahalle Belediye Başkanlığı, Ankara Yenimahalle Yakacık'ta ticaret alanı imarlı gayrimenkul satıyor. İşte ihale detayları...

Ankara Yenimahalle Belediyesi'nden kira ödemelerine yüzde 50 indirim!

Ankara Yenimahalle Belediyesi, 2021 yılı ilk meclis toplantısında belediyeye ait mülkler için kira ödemelerinde yüzde 50 indirim yapılmasına karar verdi. 

Yenimahalle Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Hafta sonu belediyenin tahsilat veznelerinin açık olacağını duyuran Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini emlak vergisi konusunda uyardı. 

Yenimahalle Kadın Sığınma Evi'ne yeni bina tahsisi!

Hayırsever Abdurrahman Karamanlıoğlu’nun 2014'te 5 yıl süre ile Yenimahalle Belediyesi’ne Kadın Sığınma Evi olarak tahsis ettiği bina, şiddet mağduru kadınlara umut olmayı sürdürüyor.

Ankara Yenimahalle'ye 3 yeni kültür merkezi!

Ankara Yenimahalle Belediyesi Susuz, Karacakaya ve Memlik mahallelerinde yeni kültür merkezleri inşa etti. 

Yenimahalle Belediyesi'nden Ata Mahallesi’ne 2 yeni yatırım!

Yenimahalle Belediyesi ilçenin en hızlı gelişen mahallelerinden Ata Mahallesi’ne 2 yeni yatırım kazandıracak...

Yenimahalle Ata Kültür Merkezi açıldı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yenimahalle Belediyesi tarafından her mahalleye yapılması planlanan kültür merkezlerinden birisi daha Ata Mahallesi’nde hayata geçirildi.

Yenimahalle Barıştepe Sağlık Ocağı hizmete açıldı!

Yenimahalle Belediyesi tarafından inşaatı tamamlanan 33’üncü sağlık ocağı olan Barıştepe Sağlık Ocağı hizmete açıldı.

Ankara Yenimahalle'de dönüşüm zamanı!

Yenimahalle Belediyesi Meclis üyesi aday adayları ve Belediye Başkan aday adaylarıyla buluşan AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, projelerini anlattı.

Ankara Yenimahalle’de iskânsız ev kalmayacak!

İlçedeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yenimahalle Belediyesi planlı şehirleşme ve yapılaşma konusunda da çok önemli adımlar atıyor.

Yenimahalle Mehmet Haberal Sosyal Tesisleri açıldı!

Yatırımlarına son sürat devam eden Yenimahalle Belediyesi, Mehmet Haberal Sosyal Tesisleri'ni hizmete açtı.

Yenimahalle Belediyesi Haberi

Yenimahalle Belediyesi

Yenimahalle Belediye Başkanlığı'ndan:


Ankara ili, Yenimahalle İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi hudutları üzerinde bulunan, mülkiyeti Yenimahalle Belediyesine ait aşağıda işin adı, imar ve inşaat durumu belirtilen taşınmaz üzerine, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 36. Maddesine göre kapalı teklif usulü “Kat Karşılığı İnşaat” yaptırılacaktır.

İl: Ankara

İlçe: Yenimahalle

Mahallesi: Mehmet Akif Ersoy

Ada/Parsel: 64462/1

Arsa Alanı: 4606 metrekare

Emsal Alanı: 10133.20 metrekare

Kullanım Şekli: Konut+Kentsel Servis Alanı


1 - Bu işin tahmini bedeli 2016 yılı birim fiyatları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan mimarlık ve mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkında tebliğ esas alınarak arsa bedeli dahil 34.470.399,60 (otuz dört milyon dört yüz yetmiş bin üç yüz doksan dokuz bin lira altmış kuruş)’dir.


2 - İhale 09.06.2016 Perşembe günü saat 14.00'de İvedik Caddesi No: 33...