Yeşilköy

Yeşilköy

1938 yılında Bayındırlık Bakanlığı, Yeşilköy'de bulunan Tayyare Meydanı'nın modern bir hava limanı haline getirilmesine karar vermiş. Meydanda yapılacak çağdaş piste 400 bin lira sarf edilecekmiş.

Toya Moda'da yüzde 10 indirim fırsatı!

Aralık 2016 teslimat garantili cazip kampanyanın devam ettiği Toya Moda projesinde teslime kadar olan taksitler Toya Yapı tarafından ödenirken yüzde 5 peşinat ve yüzde 10 indirimli seçenekler sunuluyor..

1936 yılında Mecidiyeköy'de havalimanı inşa edilecek!

1936 yılında Yeşilköy'de bulunan havalimanı İstanbul'a uzak olduğundan Hava Yolları İdaresi, yeni bir havalimanı yapılmasını kararlaştırmış. Yeni yapılacak istasyon, Mecidiyeköy'de Milli Emlak'a ait bir arazide inşa edilecekmiş.

İTO Başkanı Çağlar: Sirkeci canlanacak

360 bin üyesiyle Türk iş dünyasında büyük ağırlığa sahip olan İstanbul Ticaret Odası’nın başkanı İbrahim Çağlar, İTO ve TOBB’un Sirkeci’deki gayrimenkulleriyle ilgili çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Yeşilköy'de imar sorunu var!

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu: “17 Ağustos’tan sonra yapılan tespitlerde binaların yüzde 78’i ağır hasarlı çıktı. Hâlâ böyle. 7 mahallede acilen dönüşüm başlaması için riskli alan ilanı bekliyoruz” dedi.

Yeşilköy'de yeni bir kilise yapılacak!

Başbakan Davutoğlu'nun gayrimüslim azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle yaptığı toplantıda, Yeşilköy'de yeni bir kilise yapılması kararlaştırıldı. Türkiye tarihinde ilk kez yeni bir kilisenin inşa edilmesi kararı alındı.

1971 yılında Atatürk Havalimanı, Ortadoğu ve Balkanların en büyük Havalimanı olacakmış!

1971 yılında Atatürk Havalimanı, Ortadoğu ve Balkanların en büyük havalimanı olacak şekilde planlanarak inşa ediliyormuş. 340 bin metrekarelik saha üzerinde, iki üniteden meydana gelecekmiş ve bir buçuk milyara mal olacakmış.

1966 yılında Yeşilköy'de haftada 25 lira taksitle satılık arsa!

Reşat Altın'ın 157 liraya satıldığı 1966 yılında, Yeşilköy'de Atatürk Havaalanı karşısında bulunan, deniz manzaralı arsalar metrekaresi 10 lira ile 25 lira arasında, haftada 25 lira taksitle satılacakmış.

Süryani Kilisesi için Yeşilköy'de arsa tahsis edildi!

Yıllardır İstanbul'da kilise yapmak için arazi arayışı içerisinde olan Süryanilere olumlu yanıt İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Büyükşehir Belediyesi Süryani Kilisesi için Yeşilköy'de arazi tahsis etti...

Depar Teknik Yapı, Fuad Bezmen'in tarihi yalısını konut projesine dönüştürecek!

Fuad Bezmen’in Yeşilköy’deki yalısını Depar Teknik Yapı şirketi satın aldı

Cihangir, Levent, Maslak ve Yeşilyurt konut alımında kira getirisi için tercih ediliyor!

Konut kredisi faiz oranlarındaki artışa rağmen gayrimenkul popülaritesini koruyor. Özellikle kira getirisi yüksek semtlerdeki gayrimenkuller talep görüyor. Cihangir, Levent, Maslak, Yeşilyurt, Yeşilköy, Ataköy, Florya, Şişli, Acıbadem ve Ataşehir gibi mer

Yabancılara konut satışı 5 milyar doları bulacak!

Türkiye’deki 70 bin konuta yabancılar sahip. Her yıl ortalama 4 bin konut yabancılara satılıyor. Bu rakamlar önümüzdeki dönemde daha da artacak

Bakırköy'de 1 milyon 700 bin TL'ye icradan satılık daire!

T.C. Bakırköy/İstanbul 12. İcra Dairesi, İstanbul ili Bakırköy ilçesi Köyiçi mevkii Yeşilköy mahallesindeki binada yer alan daireyi 1 milyon 700 bin TL'den satışa çıkardı. Satış, 17 Nisan 2012 Salı günü 10:00-10:10 saatleri arasında gerçekleştirilecek

Salih Kuzu: Mütekabiliyetten önce para halkın tabanına yayılmalı!

Dekar Yapı'nın sahibi Salih Kuzu, yabancılara konut satışı konusunda farklı düşünüyor. Sektör, Araplardan 'milyar dolarlar' beklerken, Kuzu, 'Bize para gelmesi için önce bölgedeki demokrasinin yayılması gerek' diyor

İSPARK, Vezneciler Tüneli'nin bir şeridini trafiğe kapattı!

Ara sokaklara, daracık yollara yerleşen İSPARK, Vezneciler'deki tünelin bir şeridini de kapattı, ortalık karıştı

Fors Otelcilik Bilişim Turizm Elektronik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Yeşilköy Şubesi açıldı!

Fors Otelcilik Bilişim Turizm Elektronik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Yeşilköy Şubesi bugün Bakırköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile İbrahim Tuncer tarafından açıldı.

Bakırköy Yeşilköy 1/5000 ve  1/1000 ölçekli plan tadilatı askıda!

Bakırköy ilçesi, Yeşilköy Mahallesi, 1030 ada, 99 parselin bir kısmına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 25.09.2020 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı askıya çıktı.

İptal edilen Yeşilköy Sahil projesi yeniden hayata geçiyor!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski başkan Kadir Topbaş'ın projelerinden biri olan ve 2017'de iptal edilen Yeşilköy Sahil Bandı projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği ve Ticaret A.Ş. Yeşilköy Çiroz Sahil şubesi açıldı!

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği ve Ticaret A.Ş. Yeşilköy Çiroz Sahil  şubesi bugün Beykoz’da 5 bin TL sermaye bedeli ile açıldı.

Yeşilköy ve Arnavutköy'deki salgın hastaneleri açıldı!

İstanbul'da hayata geçirilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Restorasyonu tamamlanan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi de bugün itibariyle hizmete girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi paylaşımı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da hizmete açılacak olan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'ne ilişkin paylaşım yaptı.

Yeşilköy ve Arnavutköy'deki salgın hastaneleri bugün açılıyor!

Salgın ve afetlerde kullanmak üzere inşa edilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restorasyonu tamamlanan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi bugün hizmete açılacak.

Yeşilköy ve Arnavutköy'deki salgın hastaneleri yarın açılacak!

İstanbul'da yapımı tamamlanan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ve Hadımköy Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi'nin inşaatı tamamlandı. Yarın açılması planlanan hastanenin son durumu havadan görüntülendi.

Yeşilköy Acil Durum Hastanesi'nin yapım hikayesi TRT Belgesel'de yayınlanacak!

Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin yapım hikayesi 31 Mayıs tarihinde saat 21.00'de TRT Belgesel'de yayınlanacak.

TRT, Yeşilköy Pandemi Hastanesi'nin yapım hikayesinin belgeselini çekti!

TRT, Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin yapım hikayesini konu alan belgesel çekti. 

Yeşilköy'deki pandemi hastanesi 31 Mayıs'ta açılıyor!

Yeşilköy Çok Amaçlı Acil Durum Hastanesi'nde sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Mayıs tarihinde açılışını duyurduğu hastane inşaatındaki son durum da havadan görüntülendi.

Yeşilköy Bot İskelesi 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli imar planı askıda!

İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Yeşilköy Bot İskelesi Amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıktı.

Yeşilköy 2001 Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’na bedelsiz arazi tahsisi mi yapıldı?

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun, yönetiminde olduğu Yeşilköy 2001 Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’na üniversite yapılması için 25 yıllığına bedelsiz tahsis ettiği arsaya ilişkin yeni iddialar ortaya çıktı.

Yeşilköy Haberi

Yeşilköy

Yeşilköy'de 400 bin lira sarfıyla bir büyük hava limanı yapılacak

Nisandan itibaren İstanbul ile İzmir arasında tayyare seferlerine başlanacak

    İzmir (Akşam) - Devlet Hava Yolları Umum Müdürü B. Hasan Fehmi Süerdem, yanında umum müdürlük İşletme Müdürü B. Şeref Laçin bulunduğu halde Ankara'dan buraya gelmiştir. İzmir Sivil hava İstasyonu inşaat ve tesisatını tetkik edecek, Ankara - İstanbul - İzmir arasında işletilecek yolcu ve posta tayyarelerinin seyrüsefer tarihini kati surette tespit eyleyecektir. 

    Nafıa Vekaleti Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü, ilk ve en mühim iş olarak İstanbul'daki Yeşilköy Tayyare Meydanı'nın beynelmilel bir hava limanı haline getirilmesini kararlaştırmıştır. Yeşilköy'de 400.000 lira sarfıyla vücuda getirilecek asfalt tayyare meydanı inşa edildikten sonra sıra ile Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır tayyare meydanları da...