Yunanistan

Yunanistan

Yunanistan'da ocakta tüketici fiyat endeksinin yıllık bazda yüzde 0,7 düşmesiyle bir aylık aradan sonra tekrar deflasyon sürecine girildi. Enflasyondaki düşüşün nedeni olarak konut fiyatlarında yüzde 3,7'lik gerilemeye işaret edildi.

Yunanistan'da ev fiyatları yüzde 40 düştü!

Yunanistan'daki emlak piyasası dibe vurdu. Ev fiyatları yaklaşık yüzde 40 düştü. Binlerce satılık ev olmasına rağmen talep yok denecek kadar az. 17 özel ada satışta!

Yunanistan'dan ada resti!

Yunanistan Denizcilik Bakanı Vekili Theodoros Dritsas, Pire ve Selanik Limanları'nın özelleştirilmesine son verileceğini söyledi. Bu durumun İzmir Limanı'na ekonomik olarak olumsuz etkisi olabileceği ifade ediliyor.

Krizdeki Yunanistan’da 20’den fazla ada alıcı bekliyor

Yunanistan’da artan arazi vergileri ve bitmeyen ekonomik kriz nedeniyle zenginler ellerindeki gayrimenkulleri bir bir satışa çıkarıyor. 20’den fazla ada 800 bin Euro'dan başlayan fiyatlarla satışta...

Yunanistan ile vizeler kalkıyor!

Yunanistan ile vizeler kalkıyor. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kutras, Türkiye 'nin AB üyeliğinin en güçlü destekleyicisi olduklarını belirterek, " Vizenin kaldırılması çalışmalarının başında bulunuyoruz " dedi.

Mühendis Amca karikatürlerine 5 ülkeden talep geldi!

Samsun'da ilköğretim okulu öğrencilerine "enerji tasarrufu" bilinci aşılamak için oluşturulan çizgi karakter "Mühendis Amca" Yunanistan, Ermenistan, Moldova, Romanya ve Ukrayna'ya örnek oldu. Mühendis Amca karikatürlerine 5 ülkeden talep geldi.

Atina camisi için açılan beşinci ihale de sonuçsuz kaldı!

Yunanistan'ın başkenti Atina'da inşa edilecek cami için açılan beşinci ihalenin sonuçsuz kaldığı bildirildi. Altyapı Bakanlığı tarafından açılan ihaleye ilgi gösteren 25 firmanın teklif ile ilgili dosyalarını sunmadıkları kaydedildi...

Türkiye'de Yunan vatandaşların hak talep edeceği 12 bin gayrimenkul var!

Fokas kararı gibi 130 dava daha yolda.. AİHM'nin İstanbul'daki üç gayrimenkule usulsüz el koyduğu gerekçesiyle Türkiye'yi 5 milyon euro tazminata mahkûm etmesi yeni davaları da gündeme getirdi

TAV Yunanistan'daki havalimanları ile ilgileniyor!

TÜGİAD' ın düzenlediği Ege'de Ekonomi Günleri toplantısına konuşmacı olarak katılan Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Yunanistan' daki havalimanlarını da işletmenin kendilerine gurur vereceğini belirtti...

Yunanistan kamu varlıklarını e-Bay modeli ile satacak!

Troyka ile Yunanistan Cumhuriyeti Varlık Geliştirme Fonu yetkilileri, büyük varlıklarını satamayan Yunanistan hükümetine devlete ait küçük bina, ofis ve evlerin internet üzerinden açık artırmayla satılmasını tavsiye etti..

Yunanistan'da Spalathronisi takım adası 10 milyon euroya satılıyor!

Ekonomik kriz yüzünden zor günlerde geçiren Yunanistan’da şimdi de ada satılıyor. Açık artırma yoluyla satılacak özel mülk Spalathronisi takım adası için fiyat 10 milyon eurodan başlıyor...

Yunanistan'da cami yapımı için çalışma başlatıldı!

Yunanistan Altyapı Bakanlığı, Atina'nın Votanikos semtinde bulunan Deniz Kuvvetleri'ne ait tamirhanenin binalarının yenilenerek cami yapılması için ihale açtı...

'Gelin bu caminizi de kurtarın'

Papaz Kostantinos, Yeni Cami'nin de Yalı Cami gibi harabeye döndüğünü söyledi.

Süleymaniye Medresesi'ne yıkım kararı çıktı

Heybeliada'daki Ruhban Okulu'nun açılması için Türkiye'ye baskı yapan Yunanistan bu okulun muadili sayılan Rodos'taki Süleymaniye Medresesi'nin yıkımına başladı

Arçelik-LG Klima güneş paneli üretmeyi düşünüyor

Arçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, 2014 yılında bir milyar dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi...

Yunanistan'ın adaları satışta! En pahalısı Omfori Adası!

Kreditörlerin, nakit akışının yeniden sağlanması karşılığında öne sürdüğü koşullara referandumda 'hayır' diyen Yunanistan'da adalar satılıyor. Şahsa ait 17 özel ada satışa çıkarken, bu sayının 120'yi bulması bekleniyor.

Emlak yatırımı yapmak isteyenler Yunanistan'a akın ediyor!

Yunanistan'da ev fiyatlarının yüzde 40 düşmesiyle satılık evlere alıcı bulunamıyor. Bu durum en çok yabancı yatırımcılara yaradı. Özellikle Türkler cazip fiyatlara yoğun ilgi gösteriyor.

Yunanistan'da inşaat sektörü krizden etkilendi!

Yunanistan'da inşaat sektörü de krizden etkilendi. Hükümetin, inşaatçılara hak edişlerini ödemeyi yılbaşından bu yana durdurması ve son zamanlarda uygulanan sermaye kontrolleri ile bankaların kapalı tutulması sektörü zora soktu.

Yunanistan'ın adaları satılıyor mu?

Zor bir dönemden geçen Yunanistan’ın adalarının satıldığı yönündeki efsane Türk-Yunan İş Konseyi Başkanı Bilgen’in de önüne gelmiş. Bilgen’e 7 milyon Euro’ya ada satmak istemişler.

Yunanistan Türk Akımı'na dahil oluyor!

Rusya, Türk Akım boru hattı projesinin Yunanistan'a uzatılması için bugün Yunanistan ile hükümetler arası anlaşma imzalayacak.

Türkler ev almak için Yunanistan'a akın ediyor!

Krizle boğuşan 'Komşu'da evler haraç mezat satışa çıktı. 50 bin euroluk konutlar 18 bin euroya kadar düşerken, fırsatı kaçırmak istemeyen Türkler ev almak için Yunanistan'a akın ediyor

Fitch Ratings Yunanistan'ın kredi notunu teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Yunanistan'ın yerli ve yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notlarının "CCC" seviyesinde korunduğunu bildirdi..

Yunanistan Pire limanı için ihaleye çıkacak!

Yunanistan’ın, Alman operatör Fraport ile bölgesel havaalanları açılması için 1.2 milyar euro’luk anlaşmayı hızlıca sonuca ulaştırmaya ve Pire limanının çoğunluk hissesi için yeniden ihale açmaya hazır olduğu belirtiliyor.

İzmir'deki Yunanistan Başkonsolosluğu binası restore ediliyor!

İzmir'de 1'inci Kordon'daki Yunanistan Başkonsolosluğu olarak hizmet veren tarihi binanın restorasyonuna başlandı. Yunanistan'da 2012 yılındaki ekonomik krizden çıkmak için yurt dışında sahip olduğu 30 gayrimenkulün satılacağı haberleri çıktı.

İzmir'deki Yunanistan Başkonsolosluğu binasına restorasyon!

İzmir'de 1'inci Kordon'daki Yunanistan Başkonsolosluğu olarak hizmet veren tarihi binanın restorasyonuna başlandı.Yunanistan 'da 2012 yılındaki ekonomik krizden çıkmak için yurt dışında sahip olduğu 30 gayrimenkulün satılacağı haberleri çıktı.

İzmir'de Yunanistan Konsolosluk binası restorasyonu başladı!

İzmir 'de 1'inci Kordon'daki Yunanistan Başkonsolosluğu olarak hizmet veren tarihi binanın restorasyonuna başlandı.

Standard & Poor's Yunanistan'ın kredi notunu düşürdü!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P) Yunanistan'ın kredi notunu "B-"den "CCC+"ya düşürdü, görünümünü "negatif"te bıraktı...

Yunanistan'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 741 bine ulaştı!

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) verilerine göre 10 yıl önce Yunanistan'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 584 bin iken, bu rakam yüzde 42 artarak 2014'te 830 bine ulaştı.

Yunanistan

Yunanistan Yunanistan

Yunanistan'da ocak ayında tüketici fiyat endeksinin yıllık bazda yüzde 0,7 düşmesiyle, bir aylık aradan sonra tekrar deflasyon görüldü.


Yunanistan İstatistik Kurumunun (ELSTAT) açıkladığı verilere göre, tüketici fiyat endeksi aylık bazda yüzde 1,9 azalış kaydetti.


Enflasyondaki düşüşün nedeni olarak giyimde yüzde 9,5 ve konut fiyatlarında yüzde 3,7'lik gerilemeye işaret edildi. Gıda ve alkolsüz içecek fiyatlarında ise yüzde 1,6 artış yaşandı.


Avrupa Birliği (AB) normlarına göre uyumlandırılmış tüketici fiyat endeksi ise ocak ayında yıllık bazda yüzde 0,1 azalırken, aylık bazda düşüş yüzde 1,7 olarak gerçekleşti.


Yunanistan'da 33 ay süren deflasyonun ardından, geçtiğimiz aralık ayında uyumlandırılmış tüketici fiyat endeksinin yüzde 0,4 artmasıyla artı enflasyon...