24 / 03 / 2023

Yusufeli Barajı

Yusufeli Barajı

Artvin’de Çoruh nehri üzerinde yapımı devam eden Yusufeli Barajı suları altında kalacak olan ilçenin taşınacağı yeni yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor. 2 bin 654 hak sahibiyle Türkiye'nin en büyük iskan projesinde taşınma işlemi aylar sürecek.

Artvin Yusufeli'nde 2 bin 698 konutun inşaatı tamamlandı!

7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli'nde inşa edilen 2 bin 698 konutun yapımı tamamlandı. 

Yusufeli yeni yerleşim birimi için sayılı günler kaldı!

Yusufeli barajının yapımı nedeniyle yerleşim bölgedeki yerleşim birimi yeni yerlerine taşınmak için gün sayıyor. İlçe 150 yılda yedinci kez taşınacak. 

Yusufeli ilçesinin taşınma tarihi belli oldu!

Artvin Yusufeli ilçesi, Yansıtıcılar mevkiisinde yer alan 150 hektarlık alanda 3 bölgede tekrar yapılıyor. Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, taşınmaların Eylül ya da Ekim ayında başlayacağına dikkat çekti.

Yusufeli 7’nci kez taşınıyor! Taşınma yazın başlayacak!

Yusufeli Barajı nedeniyle sular altına gömülecek ilçede taşınma başlıyor. Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, yeni yerleşim yerine taşınma süreci ise yazın başlayacağını açıkladı.

Yusufeli'ndeki baraj inşaatındaki şantiye meclis gündeminde!

Artvin'in Yusufeli ilçesindeki baraj inşaatındaki şantiye ve karantina koşulları meclis gündemine taşındı. CHP'li Bayraktutan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Yusufeli Barajıyla ekonomiye 600 milyon liralık katkı!

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, kurumun prestij projelerini anlattı.

Yeni Yusufeli'nde 596 hektar kamulaştırıldı!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yeniden yerleşim projesi genelinde kamulaştırılacak toplam 864 hektar alanın 596 hektarı kamulaştırılarak, alan bazında yaklaşık yüzde 70'lik gerçekleşme sağladık" dedi. 

Yusufeli Barajı'nın inşaatı hızlandı!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu her üç evdeki ampulden birinin enerjisini HES'lerin karşıladığını açıkladı. Eroğlu Yusufeli Barajı'nın inşaatı ili ilgili açıklamalar yaptı.

Yusufeli Barajı'nın yüzde 60'ı tamamlandı!

Çoruh Nehri üzerinde yapılan Yusufeli Barajı'nın yüzde 60'ı tamamlandı. Baraj bittiğinde 270 metre gövde yüksekliği ile dünyanın en yüksek 3’üncü barajı olacak.

Yusufeli Barajı'ndaki çalışmaların yüzde 55'i tamamlandı!

Sınıfında dünyanın 3'üncüsü olacak ve 2018'de bitirilmesi taahhüt edilen Yusufeli Barajı'ndaki çalışmaların yüzde 55'i tamamlandı. Diniz, Projenin tamamlanması ile milli ekonomiye yıllık 450 milyon lira katkı sağlayacaktır." dedi.

Artvin Yusufeli Barajı inşaatı 3 yıl içerisinde tamamlanacak!

Artvin Valisi Kemal Cirit, Yusufeli Barajı inşaatının 3 yıl içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini bildirildi. Cirit, Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatında incelemelerde bulundu.

Yusufeli Barajı'nın yapımı devam ediyor!

7. kez yerleşim yeri değişecek olan Yusufeli'nin bundan sonra gidecek yeri kalmıyor. Çünkü tüm vadi arazisi, şehri geçmişi ve geleceği ile 270 metrelik barajın altında yok oluyor.

Yusufeli ilçe merkezi yeni yerleşim alanına taşınıyor!

Yusufeli ilçe merkezi yeni yerleşim alanına taşınıyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Yusufeli Barajı’nın suları altında kalacak Artvin’in Yusufeli ilçesinin taşınması için çalışmaların başladığını açıkladı.

Yeni Yusufeli yerleşim yeri çalışmaları başladı!

Yeni ilçe merkezinin kurulacağı bölgede incelemelerde bulunan Vali Kemal Cirit: Söz konusu alanda kurban kesilerek yeni yerleşim yerine ilk kazma vuruldu, iş makineleri alanda çalışmaya başladı." dedi.

Yusufeli Barajı Haberi

Yusufeli Barajı

Artvin'in Yusufeli ilçesi 150 yıl içerisinde tam 7. taşınmaya hazırlanıyor. Aylar sürecek taşınma ile Türkiye'nin en yeni ilçesi olacak Yusufeli'nin eski yerleşim yeri Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak. Öte yandan bu proje Türkiye'nin en büyük iskan projesi olarak dikkat çekiyor.

Artvin'de Çoruh nehri üzerinde yapımı devam eden Türkiye'nin en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak olan ilçenin taşınacağı yeni yerleşim yerinde çalışmalar devam ediyor. 2 bin 654 hak sahibiyle Türkiye'nin en büyük iskan projesinde taşınma işlemi aylar sürecek.

7. KEZ TAŞINACAK

150 yıllık tarihinde 6 kez yerleşim yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli, Yansıtıcılar Mevkii'nde 150 hektarlık alanda 3 bölgede yeniden inşa ediliyor. Yeni yerleşim alanına bin 638 konut inşa edilecek, bin...