27 / 05 / 2022

Kıbrıs'a Özok Öğrenci Kenti inşa edilecek!

Kıbrıs'a Özok Öğrenci Kenti inşa edilecek!

Özok Öğrenci Kenti projesinin Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özok ve mütevelli heyeti üyelerinin katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Özok Öğrenci Kenti 5 yıldızlı otel konforunda 2 bin 300 öğrenci kapasiteli bir yurt kompleksi olacak.
Kıbrıs İlim Üniversitesi Dikmen Kampüsü ve Özok Öğrenci Kenti projelerinin lansmanı için Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Özok ve mütevelli heyeti üyelerinin katılımıyla basın toplantısı düzenledi.Gerçekleştirilen basın toplantısında Rektör Prof Dr. Bülend Göksel'in sunum yaptı.


Girne Kampüsü’nde halen devam eden eğitimle ilgili bilgi veren Göksel, akademik faaliyetlerin dışında, Kıbrıs İlim Üniversitesi’nin sosyal ve kültürel alandaki çalışanlarından bahsetti.


Özok Öğrenci Kenti Projesi ile ilgili bilgiler veren Prof Bülend Göksel, bu kampüs projesinin Özok ailesinin vizyonu sayesinde vücut bulmaya başladığını ifade etti.


Özok ailesinin diğer alanlardan ayrılmadan yatırımlarını eğitime de yönlendirmeye karar verdiklerini anlatan Göksel, Özok ailesinin vizyonu ile KKTC'nin üniversite adası olma Vizyonu ile örtüştüğünü belirtti.


Özok öğrenci kenti projesi 5 yıldızlı otel konforunda 2 bin 300 öğrenci kapasiteli bir yurt kompleksi ile başlayacağını ifade eden Göksel, 10 bin metre karelik kampüs inşaatının bunu takip edeceğini ve kampüse "Yarının Kampusu" adını verdiklerini ifade etti.


Kıbrıs İlim Üniversitesi Dikmen Kampüsü ve etrafındaki öğrenci kentinin toplam yatırım miktarının 60 milyon sterlin olacağını ifade eden Göksel, Kıbrıs İlim Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin öğrencilik dönemi boyunca mutlu be rahat etmeleri sağlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayacağını söyledi.


Kıbrıs Gazetesi