KİPTAŞ'ın iki projesinde rötar var

KİPTAŞ'ın iki projesinde rötar var

KİPTAŞ'ın 2 projesi, konut sahiplerine geç teslim edilecek. Bu projeler hangileri? Niye geç teslim edilecek? Başka projelerde rötar olacak mı?


Geç teslim edilecek projeler Sefaköy ve Tuzla I. Projelerinin niye geç teslim edileceğini KİPTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Genç şu şekilde açıklıyor: "860 konutluk Sefaköy Evleri, her ne kadar ucuza satsak da üst gelir grubu için yaptığımız Yeşil Vadi ve Altunizade Evleri gibi bir proje. Yani üst gelir gurubna hitap ediyor. Bundan dolayı fazla özen göstermemiz gerekiyordu. Normal koşullarda 2007 yılı Ağustos ayında teslim edecektik. Ama temel çalışmaları uzun sürdü. Belediye kurban yeri olarak kullanıdğı için yer teslimini geç aldık. İnşaata başladıktan sonra Küçükçekmece Belediyesi inşaatı ruhsatla ilgili bir sorun nedeniyle durdurdu. Şu an çalışmalar devam ediyor. Şubat ayında sahiplerine teslim edeceğiz. 

İkinci geç teslim edeğimiz proje ise tuzla I. Bu projeyi 2008 Ağustos ayınad teslim edecektik. Ama arsadan geçen BOTAŞ boru hattı olayısıyla imar planında tadilat yapıldı. Bu tadilat inşaata başlamamızı geciktirdi"

 

Genç şimdilik başka projelerde rötor olmayacağını, eğer rötar olursa gelişmeleri www.emlakkulisi.com aracılığı ile kamuoyuna ileteceklerini söyledi.