Kırıkkale TOKİ projesinde inşaat sürüyor!

Kırıkkale TOKİ projesinde inşaat sürüyor! Kırıkkale TOKİ projesinde inşaat sürüyor!

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen ve yönetim kurulu üyeleri, emekliler için inşa edilen TOKİ bloklarında inşaat çalışmalarını inceledi. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen ve yönetim kurulu üyeleri, emekliler için inşa edilen  TOKİ  bloklarında inşaat çalışmalarını inceledi. 

 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre emeklilere yönelik Yuva Mahallesi'nde hayata geçirilen TOKİ inşaatında incelemelerde bulunan Saygılı ve Dağdelen, yetkililerinden mevcut durum hakkında bilgi aldı.

 

Belediye Başkanı Saygılı, burada yaptığı konuşmada, projenin Kırıkkalelilere hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Kırıkkale Emekliler Derneği bizden emeklilere dönük bir TOKİ yapılması konusunda bir talepte bulundu. Hükümetimizin de zaten bu konuda ciddi çalışmaları var. Bu manada biz de yer temini ve yerin hazırlanması konusunda Emekliler Derneğimizle birlikte top yekun Kırıkkale olarak hareket ettik. Çok hızlı bir süreç yaşanarak kısa süre öncede ihalesi tamamlandı. İhaleye alan firmamız da hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. Dar gelirli emeklilerimizin konutları olsun istiyoruz. 927 konut, 2 cami, 3 alışveriş merkezi ve bir okulumuz var. Bir şehir kuruluyor buraya. Biz de Kırıkkale'nin siyasileri olarak bu projeye destek olduk. İnşallah memleketimize hayırlı olur." dedi.