Kocaeli Cedit kentsel dönüşüm projesi için 21 firma yarıştı!

Kocaeli Cedit kentsel dönüşüm projesi için 21 firma yarıştı!Kocaeli Cedit'te hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi için yıkım ihalesi gerçekleşti. İhalede 21 firma yarıştı.


Kocaeli’nin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’nde binaların yıkılması için ihale yapıldı. Kocaeli Belediyesi'nde yer alan habere göre; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ihaleye 21 firma katılarak tekliflerini sundu. En yüksek teklifi veren 4 firmanın beş turlu açık artırmaya kaldığı ihalede en yüksek teklif 2 milyon 810 bin TL + KDV ile Karadoğan Yıkım’dan geldi.

Kocaeli Cedit kentsel dönüşüm projesi için 21 firma yarıştı!

21 FİRMA TEKLİF VERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi encümen toplantısı Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık başkanlığında bir araya geldi. 8 gündem maddesinin tartışıldığı toplantıda Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’nde binaların yıkılması için ihale gerçekleşi. İlk olarak kapalı zarf şeklinde gerçekleşen ihaleye 21 firma teklif verdi. Zarflar açılarak en yüksek teklif veren 3 firma açık artırmaya kalırken üçüncü firma ile aynı teklifi veren dördüncü firma da açık artırmaya davet edildi.

AÇIK ARTIRMADA SONUÇ ÇIKMADI

Açılan zarflar sonucunda 2 milyon 120 bin lira teklif veren Kardoğan Yıkım, 2 milyon 30 bin lira teklif veren Nehir Yıkım, 2 milyon lira teklif veren SB Hafriyat ve Eser Yıkım firmaları açık artırmaya kaldı. Açık artırmanın 4’üncü turda SB Hafriyat çekilirken 5’inci tura kalan 3 firma açık artırmayı 2 milyon 750 bin liraya yükseltti. 

Kocaeli Cedit kentsel dönüşüm projesi için 21 firma yarıştı!

KAPALI ZARFA KALDI

Açık artırmada da sonuç elde edilmeyince kapalı usul son teklif için 5 dakikalık ara verildi. Kapalı zarfta Karadoğan Yıkım 2 milyon 810 bin lira, Nehir Yıkım ise teşekkür mektubu verirken, Eser Yıkım 1 milyon 785 bin lira ile geçersiz teklif verdi.

105 BİN METREKARE ALANIN YIKIMI

Cedit Mahallesi’nde 105 bin metrekare alanın yıkımı için gerçekleşen ihale kapsamında ihaleyi kazanan firma mahalledeki binaları ücretsiz yıkacak, enkazlarını taşıyacak ve hurdalar karşılığında Büyükşehir’e para ödeyecek. 

1105 DAİRE İNŞA EDİLECEK

Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi dahilinde 1105 daire ve ticari alan yapılacak. Daireler 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilecek ve yatay mimariye dikkat edilecek. Konutlar arazinin ve kentin siluetini bozmayacak şekilde yapılacak. 

Kocaeli Cedit için yıkım ihalesi!