Kocaeli'ye modern kapalı pazar yeri!

Kocaeli'ye modern kapalı pazar yeri!Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Perşembe Pazarı’nın kurulması için modern bir pazar alanı oluşturulması için çalışmalar başladı.Doğu Kışla’nın karşısında bulunan 35 dönüm alanda inşa edilecek pazar alanı ile Perşembe günleri Milli İrade Meydanı ve Cumartesi günleri Adnan Menderes Bulvarı’nda kurulan semt pazarları yeni pazar alanına taşınacak. Pazar alanı projesi ile şehir içinde kalan semt pazarı, artık yeni yerinde kurularak hizmet verecek. Proje sayesinde Perşembe günleri Milli İrade Meydanı çevresinde oluşan trafik sıkışıklığının da önüne geçilmiş olunacak. Üzeri kapalı olacak olan yeni pazar alanı otoparkıyla  vatandaşlara rahat alışveriş imkanı sağlayacak.


Yaklaşık 35 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan kapalı pazar alanı 18 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak. Pazar alanında 3 bin 400 metre uzunluğunda pazarcı tezgahı bulunacak. Kapalı pazar alanının üstü büyük araçlar için otopark olarak kullanılacak. Yapının yaklaşık 800 metrekaresi idari bina, zabıta odası, lavabo, kafeterya, mescit, bebek emzirme odası ve seminer salonundan oluşacak.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kapalı pazar alanın yapımı için ihale düzenledi. İhaleye 9 istekli teklif verdi. En düşük teklifi 15 milyon 231 bin TL ile verirken en yüksek teklif 23 milyon 211 bin TL oldu.


Milliyet