Konut alanların seçiciliği arttı

Konut alanların seçiciliği arttı

Bu görüş İstanbul'un önde gelen müteahhitlerinden Ali Ağaoğlu'na ait. Ali Ağaoğlu başka ne diyor? Detaylar için tıklayın!Son dönemde lüks konut projeleri ve inşaatta erken teslim ile gündemimize oturan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, ilkokuldan itibaren inşaatla uğraşıyor.

ıÜüBabası inşaat malzemesi tedarikçisi olan Ağaoğlu, inşaatı çok sevdiğini söyleyerek, ilk projesinin orta okulda okulunun basketbol sahası olduğunu belirtiyor. Konutlarında lüks yaşamı B grubuna indirmeyi hedeflediklerini kaydeden Ağaoğlu, Gentleman Dergisi'ne verdiği röportajda, 1990'ların sonunda inşaat sektöründe My City, My Village, My Town, My Country projeleriyle markalaşma sürecini tamamladıklarını ifade ediyor. 1970'den itibaren bir çok projeye imza atan Ağaoğlu, Ağaoğlu'nun yaptığı çıkışı 1980'lerde yaptıkları çalışmalara bağlıyor. Ağaoğlu, 1980'de başlayan arzın halen devam ettiğini kaydederek, "Bugünkü hızlı yükselişimizi 1980'lerdeki yatırımlarımıza borçluyuz" diyor.

BODRUM'A TURİZM ŞEHRİ

Eskiden arazi alırken şehre yakınlığına önem verdiklerini, şimdi ise şehir geliştiği ve büyüdüğü için arazi alımlarında seçiciliklerinin arttığını söyleyen Ağaoğlu, şöyle devam ediyor: "Şimdi ev alanlar da daha bilinçli. `Köprüye ne kadar uzaklıkta, depreme dayanıklı arazide yapılmış, komşular kaliteli mi' gibi eskiden akla gelmeyecek soruları yöneltiyorlar haklı olarak." Yeni projeleri arasında Bodrum'da 10 bin dönümlük bir arazide bir turizm şehri kurmanın bulunduğunu ifade eden Ağaoğlu, proje çalışmaları devam eden turizm şehrinin, Barlar Sokağı'ndan, çarşısına, manavından, pazarına 12 ay yaşanabilecek, sinema ve tiyatro salonları olan yeni bir Bodrum olacağını kaydetti.

ÇEKMEKÖY'DE FiYATLAR YÜKSELECEK

İstanbul'da Kurtköy'ün ve Çekmeköy'ün gelişime çok açık olduğunu vurgulayan Ağaoğlu şöyle devam etti: "Çekmeköy doğayla iç içe ama şehirden kopmadan yaşayabileceğiniz bir yer. Çekmeköy'ün arazisi, doğası bozulmayacak bir bölge olduğu için çok kıymetli. Bir kaç yıla Çekmeköy'deki fiyatlar oldukça yükselecek. Ben buradaki potansiyeli tahmin ederek, bu bölgeden bir kaç yer aldım. Şimdi buradaki ilk butik projemizi bitirdik. Satışları yavaş yavaş başladı ve talep oldukça fazla. Çünkü artık kimse şehirden tamamen kopmak istemiyor. İstanbul'dan uzak kalan çok proje var ve ilk başta sessizlik insanlara ne kadar hoş gelse de bir yerden sonra yalnız hayattan sıkılıyor. Çekmeköy'ün böyle bir farkı var. Bizim projemizden mesela Etiler'e geçmek köprü trafiği olmazsa 10 dakika alıyor."

(Bugün)