06 / 07 / 2022

Konut alımı için avantajlı bir dönem!

Konut alımı için avantajlı bir dönem!

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, konut için alıcı lehine çok avantajlı bir dönem olduğunu açıkladı. Milliyet Gazetesi yazarlarından Serkan Arman bugünkü köşesinde ''Yabancı yatırım mesajı: Gittikleri gibi gelirler'' başlıklı yazısını yayınladı. İşte, Serkan Arman'ın yazısı... 

 

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Türkiye’nin her anlamda ‘vazgeçilmez’ olduğu görüşünde... Hem dünyayla ilişkiler açısından geleceği parlak görüyor, hem de yabancı yatırımın adresinin yine Türkiye olacağını düşünüyor.

 

Hatta Atatürk’ün “Geldikleri gibi giderler” ifadesine atıfla, yabancı yatırımlar için “Gittikleri gibi gelirler” diyor...

 

Önceki gece ekonomi gazetecileriyle bir araya gelen Polat, gayrimenkul ve enerji yatırımcısı kimliğinin yanı sıra Türkiye - Macaristan İş Konseyi Başkanı şapkasıyla da mesajlar verdi. Adnan Polat’ın ilk olarak söylediği şuydu: 

 

“Avrupa’nın Türkiye’den vazgeçme lüksü olamaz. Türkiye’nin de aynı şekilde... Kriz dönemlerinden sonra uzlaşma gelir. Türkiye elinde farklı alternatifler olduğunu dünyaya gösterdi. Mesela Rusya, İran ve Çin ile son dönemde yaşananlar... Türkiye’nin konumu çok özel, jeopolitik olarak vazgeçilmez. İlişkiler mutlaka düzelecek.”

 

‘Kalemiz Macaristan’
İş Konseyi Başkanı olarak, ‘Avrupa Birliği’nde Türkiye’nin tek kalesi’ olarak tanımladığı Macaristan üzerinden ilişkileri güçlendirmek için çaba sarf ettiğini anlatan Polat, yabancı yatırımın sonunda geleceği adresin Türkiye olduğunu söylüyor. Gayrimenkul sektörü için de mesajlar veren Adnan Polat, alım için avantajlı dönemin “şimdi” olduğu görüşünde. Polat, şunları dile getiriyor: 

 

“Piyalepaşa’daki projemizde 1. ve 2. etaptaki 500 dairenin 470 tanesi şimdiden satıldı. 3. etaba hazırlanıyoruz. Fiyatları Türk Lirası olarak ilan ettik. dolar değer kazanınca metrekare fiyatları 4000 dolarlardan 2500 dolarlara kadar indi. konut için alıcı lehine çok avantajlı bir dönem. Bunu neredeyse binin üzerinde konut satan biri olarak söylüyorum.”

 

Doktorlar çok alıyor
Beyoğlu Piyalepaşa’da 800 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul projesinde teslimlerin gelecek sene haziranda başlayacağını söyleyen Adnan Polat, projeye yakın Mimar Sinan yapımı Piyalepaşa Camii’nin protokol camisi olarak düzenlediğini ve bölgeye metro hattının da geleceğini dile getirdi. 

 

Hastanelere olan yakınlığı nedeniyle projeden çok sayıda doktorun ev aldığını söyleyen Polat, 550 metre uzunluğunda inşa ettikleri Alışveriş Sokağı’nda ise 140’a yakın dükkanın yer alacağı bilgisini verdi.

 

Mahalle kültürünü da yansıtmayı hedefleyen Piyalepaşa projesinde teslimler Haziran 2018’de başlayacak. Projede 3. etap için hazırlık yapılıyor.