Konut kredi faizleri yükseliyor!

Konut kredi faizleri yükseliyor!Geçtiğimiz aylarda konut kredisi faizlerini yüzde 1.30'lu seviyelerden yüzde 0.98'e çeken kamu bankaları bu kampanyayı hafta başında bitirme kararı aldı...


İnşaat sektöründe başlatılan seferberlik kampanyası bitiyor. Bankalar konut kredi faizlerini 0,98'e çekmişti ancak faizler yükselmeye başladı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, KONUTDER, GYODER ve İNDER'in öncülüğünde 42 firma kampanya başlatmıştı ve kampanyaya 1.5 ayda 100'ü aşkın firma katıldı. Edinilen bilgilere göre, toplam 20 milyar liralık 40 bin konut satıldı. 

Faizler yükselecek

120 aylık konut kredisi faizini yüzde 1,30'lu seviyelerden yüzde 0,98'e çeken kamu bankaları bu hafta kampanyayı bitime kararı aldı. Hatta VakıfBank kampanyayı geçtiğimiz hafta bitirdi. Özel bankalar da faiz oranlarını yüzde 2,09'a çıkardı. Sektör temsilcileri, konut alacakları bu hafta sonunu kaçırmamaları konusunda uyarıyor. 

Kampanya boyunca ikinci el de dahil toplam 20 milyar liralık hacim oluştuğunu ifade eden KONUTDER Başkanı Altan Elmas,bunun da 40 bin adetlik satışa işaret ettiğini söyledi. Elmas, tüketicilerin bu fırsatı mutlaka değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Konut kredi faizleri yükseliyor!

Konutta zam yolda

24 Haziran seçimlerinin tamamlanmasıyla piyasalarda belirsizliğin kalktığını ifade eden İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, "Son fırsatı kaçırmayın" uyarısında bulundu. 

Konut kredi faizleri yükseliyor!

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin de konuyla ilgili açıklama yaptı. Yetgin, konut fiyatlarının üzerinde korkunç bir maliyet baskısı olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti; "Bu tarihi fırsat bir daha ne zaman gelir bilinmez. Tüketiciler hafta sonunu iyi değerlendirsin. Çünkü artık konut fiyatlarının zamlanması kaçınılmaz" 

Konut kredi faizleri yükseliyor!