16 / 08 / 2022

KONUTDER açıldı!

KONUTDER açıldı!

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin bugünkü (22 Kasım 2016) sayısında yayımlandı. Bu kapsamda Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de faaliyetlerine devam edecek.15 Temmuz sonrası OHAL kapsamında kapatılan KONUTDER açıldı. KONUTDER’in yeniden faaliyete geçmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik şunları söyledi;


“KONUTDER’in kapatıldığını Resmi Gazete’de gördüğümüz andan itibaren, derneğimizin kapatılmasında bir yanlışlık olduğunu her fırsatta dile getirdik. İlk günden itibaren de bu kararın düzeltilmesi için tüm resmi kurumlar nezdinde ve resmi yazışmalarla İçişleri Bakanlığına müracaatta bulunduk. Yine ilk günden itibaren de derneğimizin kapanmasında bir yanlışlık olduğu ve KHK’yla kapanan bir kurumun açılmasının yeni bir KHK’yla mümkün olacağı resmi kaynaklar tarafından bize iletildi. Biz de bu kapsamdaki ilk KHK’nın çıkacağı günü beklemeye başladık. Bu KHK da bugün Resmi Gazete’de yayımlandı ve KONUTDER açıldı. Mutluyuz. KONUTDER, bundan sonraki süreçte de, kaldığı yerden aynı şevkle, hem sektörümüzün hem de ülke ekonomimizin gelişmesi için çalışmaya devam edecektir.”


KONUTDER üyeleri, bugüne kadar 250 binin üzerinde konutun inşasına imza attı. Türkiye ekonomisine yılda yaklaşık 3 milyar dolarlık bir katma değer yaratan KONUTDER üyesi firmalar, yaklaşık 50 bin kişiye de doğrudan ve dolaylı olarak istihdam sağlıyor.


www.konutder.org.tr


KONUTDER yeniden açıldı!


Haber AA'da şu şekilde yer aldı


Daha önce 15 Temmuz sonrasında Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında kapatılan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) yeniden açıldı.

KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, derneğin kapatıldığını Resmi Gazete'de gördükleri andan itibaren bir yanlışlık olduğunu her fırsatta dile getirdiklerini anımsattı.

İlk günden itibaren de bu kararın düzeltilmesi için tüm resmi kurumlar nezdinde, resmi yazışmalarla İçişleri Bakanlığı'na müracaatta bulunduklarını aktaran Çelik, "Yine ilk günden itibaren derneğimizin kapanmasında bir yanlışlık olduğu ve Kanun Hükmünde Kararname'yle (KHK) kapanan bir kurumun açılmasının yeni bir KHK'yla mümkün olacağı resmi kaynaklar tarafından bize iletildi." ifadelerini kullandı.

Çelik, kendilerinin de bu kapsamdaki ilk KHK'nın çıkacağı günü beklemeye başladıklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu KHK da bugün Resmi Gazete'de yayımlandı ve KONUTDER açıldı. Mutluyuz. KONUTDER, bundan sonraki süreçte de, kaldığı yerden aynı şevkle, hem sektörümüzün hem de ülke ekonomimizin gelişmesi için çalışmaya devam edecektir." 

KONUTDER üyeleri, bugüne kadar 250 binin üzerinde konutun inşasına imza attı.

Türkiye ekonomisine yılda yaklaşık 3 milyar dolarlık bir katma değer yaratan KONUTDER üyesi firmalar, yaklaşık 50 bin kişiye de doğrudan ve dolaylı olarak istihdam sağlıyor.

AA

Haber Hürriyet'te şöyle yer aldı;


15 Temmuz sonrası OHAL kapsamında kapatılan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) dün yayımlanan KHK ile açıldı.

KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, kapatıldığı günden itibaren yanlışın düzeltilmesi için çalıştıklarını dile getirerek, “İlk günden itibaren de derneğimizin kapanmasında bir yanlışlık olduğu ve KHK’yla kapanan bir kurumun açılmasının yeni bir KHK’yla mümkün olacağı resmi kaynaklar tarafından bize iletildi. Biz de bu kapsamdaki ilk KHK’nın çıkacağı günü beklemeye başladık.  Bu KHK da dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı ve KONUTDER açıldı” dedi.

Hürriyet 


Haber Sabah'ta şöyle yer aldıOHAL kapsamında kapatılan KONUTDER açıldı. Başkan Çelik, “Derneğimiz kaldığı yerden çalışmalarına devam edecek” dedi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişimi sonrasında OHAL kapsamında kapatılan KONUTDER tekrar açıldı. KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, derneğin kapatılmasında bir yanlışlık olduğunu her fırsatta dile getirdiklerini belirtti. Çelik, şöyle devam etti: "İlk günden itibaren de bu kararın düzeltilmesi için tüm resmi kurumlar nezdinde ve resmi yazışmalarla İçişleri Bakanlığı'na müracaatta bulunduk. Yine ilk günden itibaren de derneğimizin kapanmasında bir yanlışlık olduğu ve KHK'yla kapanan bir kurumun açılmasının yeni bir KHK'yla mümkün olacağı resmi kaynaklar tarafından bize iletildi. Biz de bu kapsamdaki ilk KHK'nın çıkacağı günü beklemeye başladık. Bu KHK da dünkü Resmi Gazete'de yayımlandı ve derneğimiz açıldı. Mutluyuz. KONUTDER, bundan sonraki süreçte de, kaldığı yerden aynı şevkle, hem sektörümüzün hem de ülke ekonomimizin gelişmesi için çalışmaya devam edecektir."

2011'de kurulmuştu

Markalı konut üreten ve sektörün önde gelen 24 inşaat şirketinin üye olduğu dernek 2011'de kurulmuştu. KONUTDER üyeleri, bugüne kadar 250 binin üzerinde konutun inşasına imza attı. Türkiye ekonomisine yılda yaklaşık 3 milyar dolarlık bir katma değer yaratan KONUTDER üyesi firmalar, yaklaşık 50 bin kişiye de doğrudan ve dolaylı olarak istihdam sağlıyor.

Sabah