07 / 12 / 2022

Konutta faiz indirimi ve kampanyalar devam etsin!

Konutta faiz indirimi ve kampanyalar devam etsin!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gayrimenkul sektöründeki gelişmelerle ilgili konuştu. Palandöken, konutlarda ve kredi faizlerinde indirim kampanyasının devam etmesi gerektiğini belirtti.



Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gayrimenkul sektöründeki son durumla ilgili konuştu. Palandöken, konut satışlarının artmasının ülke ekonomisi için önemini vurguladı.

Bankaların faiz indirimleri ve konut sahiplerinin fiyatları aşağı çekmesinin olumlu sonuçlar getirdiğini hatırlatan Palandöken, yüksek faizlerin ev almak isteyen vatandaşları zorladığını söyledi. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Palandöken, "Bankalar ve inşaat sektörü 10 Mayıs itibarıyla bu faizlerde ve satış fiyatlarında indirime gitti. Ancak kampanyanın kısa süre içinde bitirilmesi nedeniyle ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tümü bu fırsattan yararlanamadı. Faiz indirimleri ve konut satış kampanyalarının devam etmesi gerekiyor. Konutun yapıldığı yerde ulaşım hatları yapılıyor, hem esnafa hem de ekonomiye katkı sağlanıyor. Konutlarda ve kredi faizlerindeki indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır. 2 milyona yakın konut stokunun bitirilmesi için faizlerdeki indirim ve konut sektörü indirim kampanyalarını eş zamanlı olarak devam ettirmeli'' açıklamasında bulundu.




Geri Dön