Konya Seydeşehir'de saat kulesi yapımına başlandı!

Konya Seydeşehir'de saat kulesi yapımına başlandı!Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi kavşağında Osmanlı motiflerini yansıtan saat kulesinin yapımına başladı.


Seydişehir Belediyesi önünde ve diğer cadde üzerinde yapımı hızla devam eden asfalt kaldırım ve peyzaj çalışmalarında incelemelerde bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belediye önünde inşaatı devam eden saat kulesinin yapımı tamamlanmasının ardından şehre hoş bir görüntü katacağını ifade etti. Saat kulesinin yapımında incelemelerde bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’in köklü bir tarihi yapıya sahip olduğunu hatırlatarak, yapılacak olan saat kulesinin de Osmanlı tarihinin eserlerini yansıtacağını ve estetik bir yapı ile şehre tarihi bir görüntü katacağını kaydetti.

Saat kulesinin yapımının Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından üstlenildiği ve kısa bir süre sonra hizmete gireceğini ifade eden Başkan Tutal, 10 metre yüksekliğinde tarihi dokularıyla yapılacak kule saatinin yanı sıra, asfalt, kaldırım ve peyzaj çalışmaların da aralıksız devam ettiğini sözlerine ekledi.


Hürriyet