Konya Uluırmak Dönüşüm Projesi'nde 130 yapı yıkıldı!

Konya Uluırmak Dönüşüm Projesi'nde 130 yapı yıkıldı!

Konya’nın merkez Meram İlçe Meram Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Proje kapsamında 148 adet yapının 130’u yıkıldı.


Konya’nın merkez Meram İlçe Meram Belediyesi tarafından ilçedeki önemli dönüşüm projeleri arasında gösterilen Uluırmak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tapu devirleri belediye geçen binaların yıkım ve moloz alımı çalışmalarını hızla devam ediyor.


Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, proje ile ilgili bilgi verdi. Toru, ilçenin farklı bölgelerinde sürdürülen kentsel dönüşüm projelerinde hızlı bir ivme yakaladıklarına dikkat çekti. 


Toru, “Şehrin merkezinde yer alan Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında hak sahipleriyle anlaşma, tapu devirleri, binaların tahliyesi ve yıkım işlemlerinde sona gelindi. Yine bir diğer önemli dönüşüm projemiz olan Uluırmak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında anlaşma oranımız yüzde 93 olmuştur. Toplam 53 bin metrekarelik alanda intikal işlemlerinden dolayı anlaşılamayan 3 bin metrekarelik küçük bir alan kalmıştır. Anlaştığımız hak sahiplerinin tapu devirleri gerçekleştirilmiştir. Toplamda 201 adet bağımsız bölümden 185 adet tahliye gerçekleştirilmiştir.148 adet yapının 130’u yıkılmıştır. Yıkımlar sonunda hafriyat ve moloz temizleme çalışmaları da tamamlanmıştır” açıklamasında bulundu.
Milliyet